У Рівному зникають російські ліки

Останнім часом у рівненських аптеках почали зникати ліки російського виробництва. Аптекарі кажуть, що це почалось у квітні-травні цього року та пов’язують з підвищенням курсу долара. Яка ситуація з поставкою медичних засобів виробництва РФ у аптеки Рівного та чи є загроза їх зникнення - дізнавалась журналіст сайту "ВСЕ".

 

Як розповіли в рівненських аптеках, на їх прилавках близько 15-20 % ліків російського виробництва. Здебільшого, це противірусні препарати, дитячі ліки для усунення кольків, різноманітні мазі для лікування шкіри та інші. 

Фармацевти кажуть, що більшість з них мають аналоги українського або іноземного виробництва. Щоправда, ліки європейського виробництва дорожчі, ніж їх російські аналоги.

- У нас в аптеці зараз реалізовується близько 20% ліків російського виробництва. Час від часу деякі з них перебувають на перереєстрації, тому їх немає у продажі. Щоправда, був період, коли затримувалися поставки російських ліків. В основному це відбувалося, коли були коливання курсу валют. Чи пов’язано це з політичною ситуацією в Україні - важко сказати, але останнім часом такі випадки почастішали, - зазначила фармацевт однієї з рівненських аптек Олена.

А в деяких аптеках працівники розповідають, що не помітили проблем із поставкою ліків російського виробництва. 

- Всі російські медичні препарати надходять в аптеки, як і раніше. Проблема виникає тільки під час перереєстрації. Наприклад, нещодавно у нас тривалий час не було "Арбідолу" російського виробництва по цій причині. Не думаю, що поставка ліків з Росії в Україну може залежати від політичної ситуації, - додає фармацевт Оксана.

Тим часом за словами начальника державної служби реєстрації лікарських засобів у Рівненській області Сергія Лебедя, йому не надходило повідомлень про факти зникнення з аптек російських медпрепаратів.

- Наразі не можу сказати, що є проблеми з поставкою ліків російського виробництва. Бувають випадки, що закінчується період реєстрації на ті чи інші ліки. Якщо виробник вирішує відмовитися від її продовження, то медичні засоби можуть зникнути з обігу, - повідомив Сергій Лебедь.

Виробники ліків отримують реєстрацію на п'ять років. Якщо за цей час їх не влаштовує попит на їхні медзасоби, вони можуть не продовжувати реєстрації для тої чи іншої країни. Чи російські виробники відмовлялися продовжувати реєстрацію на ті чи інші ліки для рівненських аптек - сказати не можливо. За словами Сергія Лебедя, його працывники такої статистики не ведуть.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.