Хто воює за Україну: історія рівненського напівсироти

Щоб наша країна жила мирно кров проливають та гинуть сотні молодих хлопців. Такі як Сашко Зламан з Млинівщини. Хлопець з багатодітної родини не відмовився воювати, а повернувся на фронт навіть після поранення. Зараз в самому пеклі на кордоні з росією його разом з побратимами обстрілюють ракетами з російської сторони.

Поки діти чиновників, депутатів відпочивають на літніх канікулах, керують кишеньковими бізнесами, сучасна реальність зовсім інша. Вона цинічна, жорстока і широкому загалу невідома. Історіями життя наших бійців ЗСУ ніхто не цікавиться і не хоче цікавитися.

24-однорічного Сашка як і багатьох молодих сільських хлопців мобілізували до війська цієї весни. Хлопець не став ховатися, а пішов до війська.

А що залишилось дома у невисокого худорлявого хлопця. Сашко народився в багатодітній родині, де крім нього ще 8 дітей. Мати померла два роки тому. Все господарство залишилось на батька-інваліда, який з паличкою порається по господарству. У родини навіть немає свого будинку. Батько з чотирма синами тулиться у невеликій літній кухні. Родина не мала грошей на корову, тому зараз вирощує лише теличку та двійко свиней. Всім цим завідує старенький батько. Старші дочки вже вийшли заміж і живуть окремо.

14-річний брат Сашка нещодавно закінчив школу, інший 18 річний – закінчує навчання в технікум. Ще одному брату – 12-річному Віталію днями робитимуть у Рівному операцію.

До війська хотіли забрати і старшого брата Сашка – Володимира, який проживає в селі. Однак якраз перед призовом у  нього згоріла хата і всі речі. Тепер діти елементарно залишись без одягу. Втім, 27-річного батька двох не звільнили від призову. Йому лише в силу цих обставин дали відстрочку.

Тим часом у боях на Донбасі Саша отримав поранення. Після лікарні не просився, щоб його комісували, а знову повернувся на фронт. Чим забезпечений боєць? Та нічим. Про це б і ніхто не знав, якби з волонтерами "Допомога армії – Рівне" не зв’язалися односельчанин хлопця.

Коли волонтери зателефонували Сашку, той не хотів жалітися на солдатські будні. У хлопця немає нормальних берців, "розлазиться" форма. Бронежилет він позичає в колег, коли заступає в караул. А що в бою? В бою надія тільки на Бога. Коли волонтери пообіцяли Сашкові придбати та передати все необхідне, він не міг вимовити ні слова. Він не міг в це повірити.

Після розголосу на Facebook знайшлись доброзичливці, які придбали хлопцю, одяг, взуття, замовили бронежилет. Про це ми писали в групі "Допомога армії – Рівне".   Ми не будемо на цьому акцентувати увагу, бо не це головне в цій історії.

Сашко сидить в окопі на лінії пекла – кордоні з Росією і переживає за отчий дім. Там він звів невелику прибудову до хатини, проте через мобілізацію не стиг спорудити над нею дах. Прийде осінь, дощі і сніг – його праця пропаде.

А поки що він захищає Батьківщину в клятому окопі, де за метрів 20 поруч в посадці сусідній взвод обстріляли з "Граду"  росіяни…

Сашку придбати форму допомогти благодійники, але хіба він таких один у війську? Хіба у нього одного вдома залишилась бідова родина? Ні. У кожного бійця своє важка історія, яку багато мирно відпочиваючих людей намагаються не чути. Може досить відпочивати, розслаблятися і думати, що це не ваша війна?

Хто хоче допомогти родині Сашка? Це можна зробити наступним чином:

- допомогти родині з добудовою (як матеріалами, так і працею).

- одягом та взуттям. Чоловіки: зріст 155 см, 39 розмір; зріст 178см, розмір 42; зріст 180 см, 44 розмір; зріст 160 см, 36 розмір. Діти: хлопчик 110 см зросту, 27 розмір, дівчинка – 100 см, розмір 26. Приносити речі можна в МПК "Текстильник", вул. Гагаріна, 6 з 9:00 до 20:00.

Якщо хочете допомогти адресно пишіть журналісту "ВСЕ" Юрію Дюгу або телефонуйте (098) 0716101. Дамо вам контакти родини.

 

Якщо хочете допомогти одягнути інших військових:

Карта ПриватБанк: 4149 6258 0447 6834 Дюг Юрій Олександрович

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.