Чарівний світ прикрас рівненського ювеліра Анни Ясинської

Здавалось би, що зовсім не жіночою справою займається 22-річна рівнянка Анна Ясинська. Жінки і ювелірні прикраси більше асоціюються із кліпом гурту ""ВІА Гра" про найкращих друзів дівчат, а не з самим процесом виготовлення кулонів-браслетів. Однак як виявилось тендітна дівчина також може поборотись за визнання своїх досягнень у ювелірному світі.

Ще зі шкільних років ювелірство захопило її, і зараз відмовититись від цієї справи дівчина просто не може. Майстриня робить прикраси від звичайних кулонів до срібних ложечок. Про причини свого захоплення та клієнтів Анна поділилась із кореспондентом сайту "ВСЕ".

- Аню, чому обрала саме такий вид діяльності і з чого все почалось?

- Я  завжди любила малювати і хотіла пов’язати своє життя із цим. У мене була така дилема в житті - що робити далі. Розуміла, що я явно не математик, і в журналісти чи менеджери точно не піду. У 8 класі твердо вирішила, що хочу поступати в одну з академій Львова. До речі, батько у мене так само ювелір. У дитинстві я часто була у нього в майстерні. Напевно, це одна з причин, яка підштовхнула мене до ювелірства. Зрештою я подумала, що ювелірство – це власне те, чим би хотіла займатися все своє життя. Саме у цій сфері я весь час вільна і весь час зайнята.

- Хто є твоїми клієнтами?

- Коли я тільки починала, то була більш-менш обмежена категорія людей – студенти, знайомі, знайомі знайомих і хто мене взагалі знав. Зараз це дуже широкий спектр людей: від чотирнадцятилітніх підлітків до жіночок, яким 45 років. Дуже різні люди.

- А хтось із зірок шоу-бізнесу замовляв у тебе прикраси?

- Я робила колекцію прикраси на Ukrainian Fashion Week для українського дизайнера Артема Клімчука. І через нього вироби почали продавати різним зіркам. Хоча, насправді мені неважливо, до кого вони потрапили, тому що всі вироби я роблю з любов’ю.

- Були дуже вибагливі покупці, які хотіли зробити замовлення, але самі не знали що саме хочуть отримати?

- Дуже різні люди. Є такі, які кажуть: "Роби на свій смак" і задоволені всім, щоб ти не зробив. Потім вони повертаються ще раз, ще разі ще раз і зрештою стають постійними замовниками. А є такі, що просто вже дратують. Проте, стараюсь ставитися до них лояльно. Найчастіше ставлю себе на їх місце, і думаю про те, що хочу аби усе було ідеально. І так їх розумію.

- Останні події, що трапилися в країні вплинули на ідеї виготовлення прикрас?

- Не хотіла, щоб це було комерційно. Тобто не робити якусь колекцію з гербами або ж з прапорами. Якщо хтось замовляє - роблю. Для мене це дуже болюча тема, тому я не хочу спекулювати на цьому.

- За скільки гривень у середньому можна придбати твою прикрасу?

- Дуже різна ціна. від 100 гривень. Це, наприклад, виріб із латуні. От недавно робила срібну ложечку, яка багато важила, то вона коштувала більше 1000 гривень. Діапазон широкий, все залежить від того, яка прикраса і з якого вона матеріалу.

- Скільки прикрас вже маєш у колекції?

- Насправді, я не рахувала, про що дуже жалкую зараз. Але їх уже досить багато.

- Тобі не пропонували співпрацю ювелірні магазини?

- Співпрацюю з деякими магазинами - в Києві, Харкові, Одесі. Віддаю туди свої речі. Таким чином хочу популяризувати свою справу.

- А про власну справу не думала?

- Звісно, що хотіла б відкрити власну творчу майстерню. Але сюди треба залучити немаленькі кошти, тому зараз це нереально. Проте, в майбутньому такі плани маю.

- Свої прикраси носиш?

- На себе у мене не вистачає часу. Частіше виходить так, що мені щось дарують або купую у магазинах сама. Речі, які я зробила - дарую друзям, або моя старша сестра їх просто забирає, говорячи: "Зробиш собі ще". І це "зробиш собі ще" так і не настає.

- З яких куточків України найбільше замовляють прикраси?

- Чомусь найбільше замовляють з Харкова. Також з Києва, Львова, Одеси. Із Рівного - відсотків 20, можливо, навіть менше.

- Ювелірна робота - клопітка справа. Скільки часу іде на виготовлення прикраси?

- По-різному. Десь у районі одного місяця. Спочатку ти маєш намалювати ескіз, узгодити його з клієнтом, зробити воскову модель, вилити, а потім ще доробити. Це дуже довгий процес, який не робиться за один два дні. Але прості речі, як кулони можна зробити і за 2 години. Зараз, я роблю кулон вже четвертий місяць. Він досить складний потрійний: один великий та два менших. Це все складається один в одний, як пазл. Це для чоловіка, дружини і їх майбутньої дитини. Це замовила дівчина з Кривого Рогу, яка хоче зробити такий подарунок своєму чоловіку.

- Ти постійно у творчості, роботі. На особисте життя часу вистачає?

- Вистачає (сміється – прим. авт.). Я дуже рада, що моя кохана людина не пов’язана з мистецтвом напряму – не художник, не ювелір. Це, насправді, дуже добре.

- Які ще захоплення маєш, окрім ювелірства?

- Стараюсь, займатись спортом. Хоча не скажу, що це захоплення. В принципі, мені ще подобається дизайн одягу. Я раніше це починала робити і знову взялась. Це ще одне із захоплень, можливо, в майбутньому стану модельєром. Але цьому також потрібно присвячувати дуже багато часу.

- Знаю, що ти слухаєш джазову музику. Чому саме цей напрям?

- Це вийшло випадково, ще зі Львова. Джазову музику я чула і до того, але там вона стала улюбленою. Відвідувала різні джазові фестивалі, концерти, їздила на фестиваль у Коктебель. Так само, якщо у Львові щось проводилося - була там. Джазові мелодії мені дуже подобаються.

- А сама часом не граєш на якомусь музичному інструменті?

- На жаль, ні, що дуже шкода. Я не розумію, як музиканти можуть взагалі це робити. Для мене це якесь диво дивне. Музиканти викликають у мене захоплення.

- Як плануєш розвиватись у своїй творчості надалі?

- Можливо, хотіла б спробувати себе у дизайні інтер’єрів, дизайні меблів. Але, я думаю, що не охоплю за своє життя це й інше. Певно, що потрібно удосконалюватися в одному напрямку. Ще мені подобається робота зі склом. Проте на все просто не вистачає часу.

Ключові слова: 

Коментарі

Вконтакті є її сторінка і там номер

Як зв'язатися з Анною?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.