Вступна кампанія-2014 у Рівному: які професії обирають студенти

Триває третій тиждень вступної кампанії у Рівному. Цьогоріч Зовнішнє незалежне тестування на Рівненщині складали на 625 абітурієнтів менше ніж у 2013 році. Скільки вартує навчання у рівненських ВНЗ у 2014 році та які професії користуються найбільшим попитом серед майбутніх студентів дізнавалися журналісти сайту "ВСЕ".

З 11 липня стартував прийом заяв та документів у паперовій та електронній формі від вступників до вишів України. Усі охочі стати студентами, яким не передбачається здавати вступні іспити, ще мають час подати документи до вітчизняних ВНЗ до 1 серпня 2014 року.

Вже 2 серпня о 12.00 вищими навчальними закладами будуть оприлюднені перші рейтингові списки, із зазначенням осіб рекомендованих для зарахування на бюджетну форму навчання, до 11 серпня усі вузи України повинні завершити зарахування вступників на бюджетну форму навчання. А до 18 серпня будуть зараховувати абітурієнтів на контрактну форму навчання.

Щодо обсягу державного замовлення у рівненських вишах, то найбільше державних місць виділено у Національному університеті водного господарства та природокористування - Факультет будівництва та архітектури (75 місць), у Рівненському державному гуманітарному університеті - Початкова освіта та філологія (75 місць), у Національному університеті "Острозька академія" - Факультет романо-германських мов (37 місць).

Яка найпопулярніша професія серед майбутніх студентів Рівного?

Згідно даних з Інформаційної системи "Конкурс" станом на 22 липня найбільше заяв вступниками подано до Національного університету водного господарства та природокористування - 11 289 заяв, найменше - до приватного навчального закладу МЕГУ ім. академіка Степана Дем’янчука - 1 159 заяв. До Рівненського державного гуманітарного університету подано 9 967 заяв, а до Національного університету "Острозька академія" - 1 880.

У НУВГП Рівного найбільше охочих навчатися на Факультеті геодезії та землеустрою (367 осіб) та Факультеті економіки та підприємства за напрямом "Фінанси та кредит" (329 осіб).

До Рівненського держаного гуманітарного університету наразі найбільше бажаючих здобувати професію педагога – дошкільна освіта (713 заяв), початкова освіта (673 заявки) та психолога (539 заяв).

А от у приватному навчальному закладі Рівного МЕГУ - найбільше заявок на вступ абітурієнти подали на Факультет фізичного виховання (67 осіб) та правознавства (58 осіб).

Однак далеко не усім абітурієнтам вдасться вступити на державну форму навчання.

Скільки коштує навчання у Рівному?

У 2014 році вартість навчання у рівненських вишах коливається від 5 400 до 12 560 гривень за один рік навчання.

Найбільш дороговартісними виявилися правознавчі факультети рівненських вузів. Рік навчання на денній формі Факультету правознавства у Національному університеті "Острозька академія" вартує 12 560 гривень, а у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті та в Національному університеті водного господарства та природокористування - 12 000 гривень. Хоча минулого року у НУВГП Рівного вартість навчання на тому ж факультеті правознавства становила 8 000 гривень.

Також серед найдорожчих спеціальностей у Національному університеті водного господарства та природокористування є спеціальність архітектура - 12 000 гривень. Найдешевше тут здобувати освіту на факультеті здоров’я людини - 6 000 гривень.

За даними офіційного сайту РДГУ, найдорожче навчатися на бакалавра на Факультеті гуманітарних наук - 9 000 грн. Найдешевші спеціальності - музейна справа (5 500 грн).

У Національному університеті "Острозька академія" найбільше доведеться заплатити за навчання на факультеті правознавства - 12 560 грн. Найменше коштує навчання за спеціальностями Філософія та історія, Українська філологія. Тут за рік денної форми навчання потрібно сплатити 7 940 гривень.

Найменше у Рівному вартує навчання у МЕГУ. Тут рік навчання на денній формі факультету філології (німецька мова та література) вартує 5 400 гривень.

Освіта в Україні та й у Рівному - справа не з дешевих. Тому задля того, аби навчатися на бюджетній основі рівненським та й узагалі українським студентам потрібно сумлінно готуватися до здачі ЗНО та ретельно підбирати заклад, у якому вони прагнуть навчатися.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.