Хто на Рівненщині змушує плакати батька героя війни з Росією

Війна розкраює людські долі та серця. І захищають державу ті, на кого чиновники плювати хотіли. Для нас українські солдати – герої, для владців – статисти. А від реалій життя родини кожного бійця змушують серце стиснутись та пройнятись люттю до армії чиновників-ледарів. Саме такі емоції розривали мене після гостин у родини Зламанів з Млинівського району, син якої мужньо кілька місяців в пеклі на кордоні з Росією тримав оборону України.

24-річного Сашка як і багатьох молодих сільських хлопців мобілізували до війська цієї весни. Хлопець не став ховатися, а пішов захищати свою країну. А що залишилось дома у невисокого худорлявого хлопця. Сашко народився в багатодітній родині, де крім нього ще 8 дітей. Мати померла два роки тому. Все господарство залишилось на батька-інваліда, який з паличкою порається по господарству. У родини навіть немає свого будинку. Батько з чотирма синами тулиться у невеликій літній кухні. Родина не мала грошей на корову, тому зараз вирощує лише теличку та двійко свиней. Всім цим завідує старенький батько. Старші дочки вже вийшли заміж і живуть окремо. 14-річний брат Сашка нещодавно закінчив школу, інший, 18-річний, – закінчує навчання в технікум. Ще одному брату, 12-річному Віталію, днями зробили у Рівному операцію.

До війська хотіли забрати і старшого брата Сашка – Володимира, який проживає в селі. Однак якраз перед призовом у нього згоріла хата і всі речі. Тепер діти елементарно залишились без одягу. Втім, 27-річного батька двох дітей не звільнили від призову. Йому лише в силу цих обставин дали відстрочку.

Тим часом у боях на Донбасі Саша отримав поранення. В лікарню його не забирали, рана так і заживала в окопах. Тим часом солдат воював без бронежилета, в старій формі. Про це дізнались волонтери з Рівного. Всім миром зібрали хлопцю рюкзак, "розгрузку", бронежилет, берці, каремат. Та відправили йому на Донеччину в саме пекло – на кордон з Росією. Там українських військових обстрілюють навіть з території Росії. Посилку відправити було важко, але волонтери з "Допомога армії – Рівне" це зробили.

Однак повоювати Саша в новій "снарязі" не встиг. Його відкликали з зони АТО на лікування до Рівного. Адже під обстрілами "Градів" отримав ще й контузію. Тому всю посилку передав бойовим друзям. Їм воно зараз потрібніше. У Рівному з автобуса Сашка зустрічали особисто з Вікторією Шинкаренко, той скромно відмовлявся від будь-якої допомоги. Але ж волонтерам відмовляти не можна.

– Те, як тут спокійно відбувається життя, атракціони і дискотеки – шокує, – розповідає Сашко Зламан, який ще кілька днів тому бачив, як гинуть його товариші. – Тут народ живе так, ніби і нема ніякої війни. Як так можна?

Саша, ще й дома побувати толком не встиг, а вже проситься назад на війну, до бойових друзів. Тільки не відпускають його поки що. Ще треба курс лікування пройти.

Тим часом волонтери  "Допомога армії – Рівне" вирішили допомогти родині бійця. Кинули клич, і добрі рівняни зібрали трохи речей, іграшки і продукти. Загалом вийшло кілька коробок і мішків. Все відвезти вирішили в неділю без особливих почестей і телекамер. Наше головне завдання – допомогти родині, а не зробити з цього шоу. Вибачте колеги-журналісти, що не запросив. Та і в машині не було вільного місця. Все заклали коробками та пакунками.

У село до оселі Зламанів приїхали по обіді. На жаль, з Сашком не зустрілись, хлопець був в церкві на службі хотів посповідатися. Тому поспілкувалися з батьком Степаном Івановичем та молодшим братом Степаном. На наш приїзд вони вже очікували. Вивантажили коробки, розговорились. І тут у мене стинулось серце. Так, ці люди живуть геть не багато, але скільки в їхніх словах доброти та щирості. Їх не обізлили злидні, вони не сердяться за те, що син воює… У розрізі проблем обласних чиновників вони маленькі люди. Маленькі, але сильні люди.

– Саша весною зробив прибудову, хотів накрити, зробити там кімнату, кухню й ванну, але його покликали захищати державу. І він пішов. В селі багато здорових дужих хлопців, а забрали саме мого сина. Він не скражиться, навпаки проситься назад на фронт, – розповідає Стапан Іванович.

Кілька днів тому одного з його синів повезли на операцію в Рівненську обласну лікарню. Операція там не дуже серйозна, але конче необхідна. І зробити її мали ще років з 10 тому. Але байдужість і халатність лікарів у районі закрила очі на проблеми хлопця. За операцію в півсироти з багатодітної родини навіть спробували вимагати благодійний внесок, а також просили придбати список ліків. Після чемної розмови волонтерів "Допомога армії – Рівне" з головлікарем обласної дитячої лікарні внесок не знадобився, а ліки знайшлися.

– Збирав 5 тисяч гривень, щоб газ до хати провести. Але мушу їх віддати на лікування, щоб виздоровіла дитина, – ледь стримує сльози батько одинак. Він не вірить чиновникам, які приїхали з розумним виглядом і вкотре пообіцяли допомогу. Він хоче вірити нам, волонтерам, які приїхали без "офіціозу".

Ми ж бо наголосили, що батько нікому ніяких хабарів не давав, а тих хто не розуміє, чому треба ставитись з повагою до родини воїна, ми на "британський прапор порвемо". Тим часом родина хоче вірити, що вдасться добудувати невелику прибудову. Ми ж допоможемо їм? Правда?

Для того треба трішки покрівельних матеріалів, будівельних матеріалів, вікна, двері, сантехніка та кілька робочих рук. Хіба родина героя-військового не заслуговує на нормальне життя?

Можна допомогти одягом та взуттям. Чоловіки: зріст 155 см, 39 розмір; зріст 178 см, розмір 42; зріст 180 см, 44 розмір; зріст 160 см, 36 розмір. Діти: хлопчик 110 см зросту, 27 розмір, дівчинка – 100 см, розмір 26. Приносити речі можна в МПК "Текстильник", вул. Гагаріна, 6 з 9:00 до 20:00.

Якщо хочете допомогти, адресно пишіть журналісту "ВСЕ" Юрію Дюгу або телефонуйте (098)071-61-01. 

Хочете допомогти іншим солдатам?

Гривня: 
Карта Приватбанк 4149 6258 0447 6834 Дюг Юрій Олександрович
Долари: 
beneficiary: diuh yurii
account: 6762462680551501
bank of beneficiary: PRIVATBANK swift code: PBANUA2X
intermediary bank: JP MORGAN CHASE BANK swift code: CHASUS33
correspondent account: 0011000080
IBAN: UA873052990006762462680551501
Євро: 
beneficiary: diuh yurii
account: 6762462680551774
bank of beneficiary: PRIVATBANK swift code: PBANUA2X
intermediary bank: Commerzbank AG Frankfurt am Main Germany 
swift code: COBADEFF 
correspondent account: 400886700401
iban: UA883052990006762462680551774

Ключові слова: 

Коментарі

Щиро вдячні волонтерам за підтримку земляка!!!! Але хочу трішки вступитися за наших чиновників "які приїхали з розумним виглядом" як написав пан Юрій. Повірте, і районну державну адміністрацію і районну раду зараз очолюють дійсно нормальні люди, які пройшли не через один майдан. Ми їх підтримали, їм довіряємо, принаймні на даний час. Відразу по поверненню додому Сашко був відвіданий заступником голови райдержадміністрації Романом Поліщуком, начальником управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ігорем Римарем та сімейним лікарем Млинівської центральної районної лікарні.Пізніше головою адміністрації.
В даний час прийняте рішення про надання медичної допомоги бійцю та матеріальної допомоги йому та його сім’ї.
З 28 липня 2014 року він проходить медичну реабілітацію у військовому госпіталі м. Рівне.До того часу перебував під наглядом лікарів Млинівської центральної районної лікарні.
Також із резервного фонду району виділені кошти на покрівлю веранди в будинку де мешкає сім’я Олександра, буде надана допомога в зібранні сільсько-господарської продукції. Питання допомоги всім млинівчам та жителям сіл району, що перебувають у зоні АТО вирішуємо спільно - і влада, і громадськість. На схід постійно відправляємо адресну допомогу, яку відвозять наші волонтери. Повірте осторонь не стоїть ніхто. І плакав батько нашого героя, мабуть, не з вини місцевої влади. Розумію хватку журналіста. Але..... Написати цей коментар мене уповноважили члени громадського активу, до якого і сама належу

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.