Чи видалятися із соціальних мереж: 13 порад рівнянам

СБУ днями порекомендувала українцям видалити свої профілі із російських соціальних мереж. Я частково підтримую ідею "контори". Зараз поясню. Одразу діскляймер: мова буде про дві основні соц. мережі – Facebook і Вконтактє. Чому так – довго пояснювати, плюс це стосується професійних речей.

Наразі соціальні мережі допомагають нам поширювати корисну інформацію про потреби нашої армії та усіх задіяних у АТО, відшуковувати благодійників, групи і сторінки допомагають волонтерам координувати свою діяльність.

При цьому мені, як Інтернет-маркетологу, (спеціалісту із просування у соціальних мережах та Інтернет) прикро, що рівняни в основному "сидять" у соц. мережі, на яку має вплив наш ворог. У Вконтактє наразі зареєстровано 230 366 жителів Рівненщини (починаючи із 16 років), проти 42 000 у Facebook. На мою думку, переваг у останній більше, але головна з них – у випадку війни з РФ – компанія підпорядкована західному законодавству.

Я навів цифри для того, щоб було зрозуміло, – якщо всі жителі області раптом залишать Вконтактє, то у наших військових у рази зменшаться шанси мати бронежилети, тепловізори, харчі та ін.

Разом із тим "контрозвідники" мають рацію (сподіваюсь, кулеметів у них теж достатньо) – останнім часом через соц. мережі поширюється дезінформація, "вкиди", влаштовуються провокації.

Коли я у Вконтактє відстежую інформацію суто по Рівному, то у стрічку мені з якогось дива (жодної прив'язки) "тулять" пости сторінок "Новини Новоросії" та "Зведення Стрєлкова". Намагаються таким чином поширювати свій "брєд", бо інакше його ніхто не перепощує і не лайкає.

Також не треба бути супершпіоном, щоб віднайти родичів солдатів і натиснути на них, вкинути "дезу" абощо. Або навпаки скористатися фотошопом – наприклад, фото сестри солдата використати, і потім підкинути це нашому воякові, щоб переключити його увагу, зменшити рівень бойового духу.

Згадайте, як нещодавно звичайні користувачі викрили російських артилеристів, котрі обстрілюють нашу територію.

Отож, медаль має дві сторони. Наразі про конструктив.

Нинішня ситуація – привід навчитися відповідальніше ставитися до свого персонального онлайн-бренду, частиною якого і є присутність у соціальних мережах. Під час свого тренінгу даю слухачам низку порад. Наразі адаптую деякі з них до умов інформаційної війни.

1. Зробіть аудит усіх своїх профілів. Насамперед перегляньте налаштування приватності. Тобто, хто що може у Вас бачити. Подумайте які світлини, геовідмітки, пости, нотатки, інформація у профілі тощо можуть бути використані проти Вас або проти близьких і сховайте, а краще видаліть. До речі, Вконтактє практикує видалення профілю без видалення. Тобто публічно Ви перестанете існувати, але не забувайте, що за законодавством РФ спецслужби можуть одержати інформацію, яка є на серверах компанії.

2. Передивіться список френдів (отож бо – не треба було усіх, хто подавав заявку, додавати; спочатку треба було принаймні вивчити його профіль – от Вам і результат "нєразборчівих полових связєй"), сміливо видаляйте того, хто викликає підозру, або Вам не цікавий.

3. Не лінуйтеся натискати на кнопку Поскаржитися/Заблокувати. Таким чином оперативніше можна боротися із каналами поширення маніпуляцій та дезінформації, ускладнювати роботу кремлеботам.

4. Сперечатися в Інтернеті – втрата часу. Пам’ятайте, що є люди, котрі мають іншу точку зору. Треба навчитися її приймати. Ну, "ватнік" один із Ваших френдів (життя цікава штука, воно саме навчить – подивіться на скріншоти у кінці тексту), ну, спробували Ви його переконати і не вийшло – то видаліть його. У соц. мережах є можливість припинити одержувати від певних користувачів пости, не розриваючи при цьому з ними "дружбу".

5. Іноді краще промовчати. Ніколи не переходьте на особистості.

6. До того як перепостити якусь інформацію добре подумайте, кому вигідне поширення цієї інформації, чи не зашкодить вона комусь. Ба, навіть більше пошукайте додаткової інформації просто закинувши у Гугл номер телефону, який, наприклад, є у повідомленні про збір допомоги волонтерами: повірте, добрі люди вже написали про всі застороги.

7. Не пишіть у соціальних мережах про своїх друзів або родичів, які зараз перебувають у зоні АТО. Розумію, це важко, але стримайтеся хоча б заради них.

8. Так само не показуйте світлини/відео із нашими вояками, позиціями, дислокацією, технікою тощо. Твердження про те, що розвідка ворога і так усе знає, мовляв "чого приховувати", думаю, запускають спецслужби, щоб було легше збирати інформацію. Між іншим, показовий випадок – читачі сайту "ВСЕ" за допомогою відео впізнали сербського терориста-снайпера, якого нещодавно полонили наші вояки.

9. Створіть списки надійних перевірених джерел інформації. Докладно вивчайте інформацію про те, коли людина зареєструвалася, що раніше писала, як дивилася на життя.

10. Не відправляйте приватні світлини, важливі документи, цінну інформацію (особливо про наших військових) через особисті повідомлення у соціальних мережах. Таке листування не є захищеним. Скористайтеся краще поштою – при цьому не використовуйте поштовики, які належать компаніям із РФ, краще gmail, yahoo, hotmail.

11. Не "годуйте тролів". Тобто не відповідайте на провокативні пости і коментарі. Розумію, що це важко, але подумайте: підтримуючи дискусію Ви допомагаєте їм відробляти криваві гроші, затягувати у їхні сітки ще більше користувачів.

12. Для того, щоб не втрапити у залежність від соц. мереж, візьміть собі за правило обмежити перебування у них, випрацюйте графік (і головне – дотримуйтеся його) – наприклад, годину уранці, годину ввечері. (Те саме можна зробити і зі ЗМІ). Я вже не один раз переконувався, що інформація, яка є уранці, спростовується увечері або навпаки.

Навіть джерела інформації, яким я довіряю, можуть помилятися

13. Памятайте, що в Інтернет залишається все – Ваш нинішній пост/коментар може вилізти боком, приміром, через рік.

Це не повний перелік. І це прості банальні речі, про які кожен із Вас знає, але знехтував ними. Наразі інформаційна війна виправляє ситуацію, життя дає Вам урок. І якщо Ви і зараз його не вивчите, то наступний буде набагато болючішим.

Отже, можна не видаляти профілі в соціальних мережах, але зробити так, щоб ворог не міг "юзати" Вашу інформацію. Користуйтеся цим інструментом комунікації із розумом, відповідально.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.