Рівнерада хоче запровадити "сухий закон" вночі

Продавати чи ні алкогольні напої вночі – ніяк не можуть вирішити у Рівному. Тимчасові обмеження приймають, однак ввести їх на постійній основі чомусь не вдається. Ось, і під час бюджетної комісії Рівнеради виникла суперечка з цього питання. Хоча зауваження деяких депутатів були недокінця зрозумілі.

На розгляд міської ради Рівного надійшов проект рішення "Про впорядкування продажу акогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та пива (крім безалкогольного) на території м. Рівного". Документ передбачає заборону зазначених напоїв у стаціонарних об'єктах торгівлі (магазинах) та малих архітектурних формах (кіосках), за винятком кафе та ресторанів міста з 22:00 до 08:00 години.

За інформацією управління торгівлі схожі рішення прийняли міські ради Івано-Франківська, Ужгорода, Львова, Києва та деякі інші. Зазначається, що 10 тисяч жителів України щорічно гинуть внаслідок випадкового отруєння алкоголем. А рівень споживання алкоголю в Україні – один із найвищих у світі і становить майже 20 літрів абсолютного спирту на душу населення у рік.

25 червня провели громадські слухання, під час яких, в основному, підтримали запропонований проект рішення. Натомість член виконкому Роман Денисюк, член ГО "Сила людей" Зураб Кантарія, представник православної церкви Віталій Поровчук, координатор ВГР "Твереза Україна" на Рівненщині Сергій Одарченко запропонували збільшити зазначений час заборони з 22:00 до 10:00 години. Однак управління торгівлі вважає, що, відповідно до законодавства, нічним часом все ж таки доцільніше вважати час із 22:00 до 08:00. 

Здавалось би, все просто і зрозуміло. Однак члени бюджетної комісії досить жваво обговорили це питання, і, як виявилось, зауваження були досить різноманітні. Віталій Першогуба вважає, що дане обмеження гратиме на руку ресторанам та кафе, тож це питання потребує додаткового вивчення та обговорення. Депутат вважає, що таке обмеження призведе до збільшення "чорного" ринку алкоголю.

– Чому ми маємо обмежувати свободу людей? – допитувався пан Першогуба.

Згадали депутати і про часи Радянського Союзу.

– Ми всі пам'ятаємо часи Хрущова та Горбачова, – зауважив Юрій Запорожець, вочевидь маючи на увазі заходи по боротьбі з алкоголізмом, які називали "сухий закон", і наслідки цієї боротьби. – І знаємо до чого це призвело.

Натомість Сергій Паладійчук наголосив на тому, що практика обмеження продажу алкоголю існує у деяких країнах Європи. Однак Юрій Запорожець зауважив, що, наприклад, у Фінляндії дійсно існує така практика, однак там це було потрібно, бо населення спивалось. На запитання Паладійчука "хіба в Україні не така ж ситуація" чіткої відповіді не було. Виявилось, що деяким депутатам потрібні беззаперечні докази цього факту.

– У нас в місті є конкретні приклади таких обмежень. Ми побачили, що після рішення не продавати алкогольні напої в центрі Рівного під час святкувань і вулиці були чистіші, і затримань працівниками міліції було менше, – зауважив заступник голови Рівного Сергій Васильчук.

Також було висловлено припущення, що, можливо, проблема не в продажі алкоголю вночі, а погана робота міліціонерів у спостереженні за дотриманням порядку на вулицях міста.

– Маємо проблему з підлітковим алкоголізмом. Ці діти бояться купувати алкоголь до настання сутінок, бо переживають, що їх хтось побачить. А ось коли темніє, то купують і розпивають у дворах. А в ресторани вони не підуть, бо ж туди їх не пустять, – зауважив Сергій Паладійчук.

Заступник начальника міського управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення Валентина Кухарець розповіла, що є багато скарг від жителів міста та звернення від міліціонерів щодо продажу алкоголю в нічний час.

– Алкоголем у місті до 23:00 торгують 34 магазини і ще два – цілодобово. – говорить Валентина Кухарець. – За продаж алкоголю неповнолітнім ще жоден магазин не позбавили ліцензії, бо протоколи оформляють з помилками, тому їх оскаржують.

Не дійшовши спільного рішення, члени комісії перенесли розгляд питання на наступне засідання. Також підготують протокольне доручення – наступного разу надати довідки з міліції про кількість складених протоколів за розпиття алкоголю неповнолітніми та в громадських місцях за три роки. А управління торгівлі має надати скарги, які написали мешканці міста щодо проблем, які виникають через продаж алкоголю в нічний час.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.