Без каски і бронежилета ходив у бій рівнянин Олег Тарасюк

Війна забирає найкращих. У неділю, 10 серпня, в бою за звільнення від терористів-найманців міста Іловайськ, що на Донеччині, загинув наш земляк, боєць Українського добровольчого корпусу "Правого сектору" Олег Тарасюк. Із усіма воїнськими почестями його поховали на Алеї слави на рівненському кладовищі "Нове".

Загиблий не був кадровим військовим. "Я йду на фронт, аби не довелося воювати синові", – сказав він друзям і родині, коли уперше відправлявся до зони АТО. А фатальний останній виїзд на передову був для нього третім. У понеділок Олег мав здавати зброю, щоб повернутися до Рівного на відпочинок. Та повернувся в домовині й у вічній славі. Хай зі святими спочиває…

До військкомату не викликали – напросився сам

У Рівному, в рідних Курозванах Гощанського району, у Києві, в Німеччині, в Австрії в Олега Тарасюка залишилося багато друзів. Один із них, рівнянин Ігор, для якого Олег і вся сім’я Тарасюків були наче ріднею, напередодні похорону погодився розповісти, якою людиною був його найкращий друг і яким він залишиться у пам’яті близьких.

– Олега на війну ніхто не призивав, у військкомат його не викликали, – Ігор наче карбував слова зі свого нестерпного болю. – Коли на схід почали їхати рівненські хлопці, Олег при­йшов до Народного дому і попросився добровольцем. Він за військовим фахом був підводником-диверсантом, служив колись на Тихоокеанському флоті. Олег – реальний бойовий плавець, кремезний, міцний, наче камінь. "Квадратні" плечі, рука – як та кувалда. У бою, казали хлопці, він завжди ліз у найгарячіше місце. Беріг молодших, пацанів. Бронежилетом не користувався, на ворога йшов у футболці й без каски. Герой…

Олег, згадують друзі, не любив розповідати про війну. "Звільняли села від головорізів, вибивали найманців із міст, знешкоджували снайперів, ходили в рейди", – ото й усі розповіді. Був справжній воїн.

Син, батько, чоловік, дідусь

Як житиме тепер без чоловіка вдова убитого Ірина? За Олегом вона була немов за кам’яною стіною. Він сам забезпечував сім’ю. Дружина ж була берегинею. Для чоловіка й усіх Тарасюків Ірина – надійний міцний тил. Любила, турбувалася, а часом і сварила, коли, бувало, чоловік засиджувався з друзями десь поза домом. По-доброму…

Олег підняв на ноги двох дітей. Дочка і син уже дорослі: Олі – двадцять, Андрієві – двадцять три, одружений.

Понад усе Олег любив своїх малесеньких онучок: чотирирічну Вероніку й дворічну Іванку. "А як там моя Нілечка?" – це перше, що завжди запитував по телефону або ще з порога, прийшовши додому, щасливий 45-річний дідусь. І старшенька у дідові душі не чула. А от чи запам’ятає діда молодша?..

Пережила Олега матір, Галина Василівна. У шістдесят сім років залишилась без сина. Як далі жити? Аби попорати все в матусиній господі, Олег, бувало, викроїть день-два, і з дружиною, донькою, сином, друзями гайда до Курозванів. Мати так пишалася перед сусідами любимим турботливим сином. Хто зможе втішити стареньку? І чи можливо це в такому горі?

Він мріяв будувати

Олегові Тарасюку щастя завжди уявлялося лише таким, коли воно збудоване власними міцними руками. Він не збирався воювати, а навпаки, любив створювати. Тому і вивчився в Рівному на будівельника, закінчив перше професійно-технічне училище й став працювати на "Азоті" муляром-монтажником. Отримав від хімкомбінату на вулиці Макарова однокімнатну квартиру і до останніх днів у ній мешкав. Він, кажуть, мав можливість купити собі більшу і кращу оселю, та все, що заробляв, вкладав у розвиток, в родинний бізнес.

До війни Олег більш як десять років був підприємцем. Успішним, ініціативним. Розводив рибу в рідних Курозванах, орендував два стави. Багато їздив за кордон, привозив звідти добру сільськогосподарську техніку. Не впав він у відчай навіть і тоді, коли холопи "золотих батонів" наклали руки на родинну справу. Він працював і працював. І лише кільканадцять раз на день здалеку телефонував дружині й друзям: "Ну, що там робиться в нас в Україні? Як там Майдан?" А коли приїжджав, возив до київських наметів допомогу й не раз збирав усіх своїх друзів за столом.

– Олег умить ставав душею будь-якого товариства. Його любили всі без винятку. Хто хоча б трохи знав його, підтвердить ці мої слова, – пригадує Ігор, стримуючи розпач. – Невтримний веселун був, жартівник. Був щедрий – і душа, і дім завжди в нього навстіж. Ходив на риболовлю і на полювання – як всі нормальні мужики. І мав гаряче серце, загострене почуття справедливості. Він не міг терпіти, що чоботи агресорів і найманців топчуть нашу землю.

А ще відповідальним був за всіх, хто поряд. Андрій, наш спільний друг, із яким Олег служив пліч-о-пліч у корпусі, розповідав, що той урятував його в бою від смерті. І завжди намагався брати в небезпечні рейди лише дос­відчених і старших. А молодих і тих, у кого є маленькі діти, старався залишати в дислокації частини чи відрядити на безпечніші завдання…

Нехай тобі, Олеже, й усім вам, нашим убієнним воїнам, небесним світлим пухом стелиться рідна земля. Герої не вмирають. Із миром, зі святими вони спочинуть у вічних кущах і захистять нас від бід із висоти Небесної блакиті.

Сергій СНІСАРЕНКО, "7 днів".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.