Рівне можна врятувати від шкоди ртутних ламп

Останнім часом в Україні та у Рівному все частіше на зміну розжарювальним лампам приходять енергоощадні люмінісцентні лампи. Їх популярність зумовлена тривалішим терміном експлуатації, що виправдовує їх застосування з економічної точки зору. Однак не усі споживачі знають про те, що робити із відпрацьованою лампою, та яку шкоду може завдати люмінісцентна лампа.

Кожна люмінесцентна лампа містить у своєму балоні пари ртуті у кількості від 1 до 70 міліграм. Головна небезпека ртуті в тому, що потрапивши до організму людини, вона акумулюється в ньому, залишаючись там на все життя, уражаючи при цьому центральну нервову систему, печінку, нирки, дихальні шляхи.

– Офіційних пунктів прийому люмінісцентних ламп у Рівному немає. Однак є організації, що отримали ліцензію і займаються збором відпрацьованих ртутних ламп – це ТзОВ "Еко-Хелп" та ТзОВ "Еко Захист – Україна". Вони безпосередньо співпрацюють із підприємствами та здійснюють збір ламп. Наскільки мені відомо, кожен підприємець платить екологічний податок за розміщення відпрацьованих люмінесцентних ламп у розмірі 7,5 гривень за 1 одиницю, – розповідає начальник відділу регулювання природних ресурсів та екологічної експертизи Анатолій Шавурський.

Зі слів Анатолія Шавурського, кожен рівнянин може завітати до вищезгаданих товариств та здати відпрацьовану люмінісцентну лампу.

Ще одним оптимальним варіантом є організація збору непошкоджених відпрацьованих люмінесцентних ламп в упаковці безпосередньо через магазини, що реалізують нові лампи.

Місцерозташування товариств:

ТзОВ "Еко-Хелп" м. Рівне, вул. Пересопницька, 47.

ТзОВ "Еко Захист – Україна" – м. Рівне, вул. Старицького, 21/8.

Безперечно, люмінесцентні лампи – економічно виправдане джерело світла, яке дозволяє ефективніше використовувати природні ресурси, однак про безпечність таких ламп повинен дбати кожен українець.

А що робити з відпрацьованими батарейками, Ви можете дізнатись у матеріалі "Рівняни масово отруюють воду та ґрунти небезпечними відходами".

 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.