Куди виїжджають жителі Рівненщини?

Українці все частіше мігрують за кордон на постійне місцепроживання. Так, вперше за десять років число бажаючих виїхати за кордон стрімко зросло. А після революційних подій та фактично неоголошеної війни на території неньки України бажаючих виїхати побільшало. Рівняни також виїжджають за кордон у пошуках кращої долі та залишаються там жити. Журналіст сайту "ВСЕ" поцікавилась, у які країни їдуть на ПМЖ жителі області.

В кінці 2013 року з області виїхали 93 людини. До Америки вилетіли 23 людини, а до Росії емігрували 20 жителів області.

З початку 2014 року з області виїхали 127 жителів області, з яких найбільше (69 людей) – до Сполучених Штатів. Друге місце посідає Білорусь – туди виїхали 17 рівненчан, а до Росії переселились 16 жителів області.

– За проведеним аналізом працівників міграційної служби в Рівненській області за період 2011, 2012, 2013 років громадяни, які залишали територію України і виїхали на постійне місце проживання за кордон, – їх кількість була незначною. Зокрема, багато їх виїхало до США, які приймали українських громадян з багатодітних сімей з релігійних питань. У 2014 році спостерігаємо збільшення кількості охочих виїхати на постійне місце проживання за кордон. Це зумовлено насамперед політичною та економічною ситуацією в Україні. Країнами, куди найчастіше виїжджають громадяни України, є США, Білорусія. Зменшилася кількість охочих виїхати в Російську Федерацію. Це переважно громадяни похилого віку, які їдуть до родичів, – повідомили у прес-службі міграційної служби в Рівненській області.

За словами експертів, головними мотиваціями для переїзду є невпевненість у завтрашньому дні на Батьківщині, незадоволення владою, відсутність перспектив із бізнесом. І якщо раніше українці виїжджали, щоб заробити, то зараз додалися інші, позитивні фактори – доступність навчання на Заході і зростання виїзного туризму, – пише ТСН.

За даними Держстату, у 2013 році кількість емігрантів зросла до 20 тисяч осіб. Серед основних країн, куди мігрувала найбільша кількість співвітчизників – Росія, Німеччина, США, Ізраїль, Білорусь, Чехія, Канада.

Близько 10% українських студентів, що виїжджають на навчання за кордон, вирішують там залишитися. Наміри інших громадян відображають підсумки опитування, проведеного американським інститутом громадської думки Gallup в 2013 році. 21% дорослих українців хотіли б переїхати в іншу країну. Сильніше емігрантські настрої лише у Вірменії (40%) та Молдові (32%) – інформація ЮНЕСКО.

Рівнянка Лідія Деляєва вже 2,5 роки живе у Канаді (Галіфакс, Нова Шотландія).

– Під час навчання в Національному університеті "Острозька академія" я брала участь в обмінній волонтерській програмі "Канада. Світ. Молодь". Програма тривала 6 місяців. Три з яких ми провели в Канаді (Prince Rupert, BC) та три в Україні (Острог). 10 канадійців і 10 українців здобули неймовірний досвід – не тільки навчальний, але й життєвий. Саме тоді розпочалася наша історія кохання з Крістофером, уродженцем Канади. Вже 2,5 роки я проживаю в Канаді. Наприкінці червня ми відсвяткували нашу першу річницю весілля. На зимові свята я приїжджаю додому в Рівне, де на мене чекає велика дружна родина та багато друзів. Канада є неймовірно гарною країною, а люди привітні та дружелюбні. За останніх півроку мене дуже вразило небайдуже ставлення до України з боку канадійців. Вони співчувають українцям, поважають нашу мужність та бажають нам миру! – говорить Ліда про свій досвід.

Ми повинні задуматись сьогодні, як в Україні створити такі умови, щоб ні молодь, ні люди старшого покоління не виїжджали за кордон, а розвивали економіку своєї Батьківщини. Можливо, найближчим часом українці матимуть більше можливостей подорожувати країнами Європи, у зв’язку із введенням спрощеного візового режиму, і кількість емігрантів суттєво збільшиться.

Ключові слова: 

Коментарі

Прикро все це. Однако говорят что стать гражданином Великобритании можно, вложив определенную сумму в правительственные облигации или бизнес фонды http://immigrantinvest.com/blo... чем больше вкладываешь, тем меньше срок получения гражданства.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.