Як рівненські студенти обиратимуть новий парламент та президента. День 1

З 23 по 25 серпня в с. Рибаківка Березанського району, що на Миколаївщині, відбувається фінал Міжнародної програми "Студентська республіка – 2014", що має славу найбільшого професійного студентського фестивалю. В рамках програми фестивалю студенти з усіх регіонів України вирішують, як подолати кризу на сході та обговорюють ідеї розвитку держави на найближчий час. Основна частина Студреспубліки – організаційно-діяльнісна гра (ОДГ), в рамках якої цього року учасники сформують "Модель України в умовах нового світового порядку" – саме так звучить цьогорічна тема. Також, традиційно для фіналу Студреспубліки, студенти оберуть новий студентський парламент України та студентського президента.

Тематика

Отже, основна робота студентів на Студреспубліці проводиться в клопіткій роботі під час групових занять. Основні завдання першого дня Студреспубліки полягали в обговоренні теми подальшого розвитку Української кризи та методів її вирішення.

Організатори дуже ґрунтовно підійшли до вирішення цих проблем, а студенти продемонстрували усі свої знання та можливості в ході дискусій, колективних та напрацювань, а також презентують свої групові напрацювання перед загалом.

Темою першого дня умовно можна назвати орієнтацію України на вирішення кризи через різні напрямки співпраці. В тому числі, студентська молодь спілкувалася про можливості співпраці зі США, військових союзів з НАТО, ЄС, Балтійсько-Причорноморського та навіть військової співпраці з Китаєм.

На першому етапі Студреспубліки, на думку багатьох учасників фестивалю, виникли деякі труднощі у спільній роботі студентів та організаторів.

Наприклад, один з експертів, блогер Андрій, що аналізував презентації напрацювань команд за перший день Студреспубліки, вважає, що "буксування з тим, як люди в’їжджають у тему, і те, що довелося витратити на це аж цілий день, пов’язано з не зовсім ефективним підходом організаторів до пояснення теми та вимог для студентів", але "до кінця дня люди почали в’їжджати, і на момент закінчення Студреспубліки, – як вважає Андрій, – всі ці моменти виправляться".

Один з організаторів Олександр Щерба теж висловив думки з приводу такої ефективності

– В молоді, переважно, немає розуміння, що змінилася геополітична ситуація в країні. Багато молодих людей мислять категоріями кліше та вчорашніми стереотипами. Потрібно витратити час, щоб досягти ефективності в роботі.

Насиченість програми

Важко звинувачувати студентів у виключній лінивості. Адже загалом у програмі фесту практично немає місця для нудьги. Буквально весь час розписаний до хвилини, а варіантів провести його постійно є декілька – паралельно з груповою роботою проводяться розважальні, освітні заходи, а також для кожного студреспубліканця доступна можливість сходити до моря та, можливо, востаннє цього літа скупатися в солоному Чорному морі.

Хоча, зі іншого боку, багато студентів відвідують лише один-два тематичних блоків програми на день, окрім гравців політичної ОДГ, які намагаються отримати максимум бонусів для того, щоб в результаті перемогти на виборах.

Детальніше з програмою та правилами Студреспубліки можна ознайомитися тут.

Міліція та охорона порядку

Приємно зауважити, що на території "Космосу" багато міліції, яка охороняє тут порядок. З ініціативи організаторів Студреспубліки близько сотні міліціонерів позмінно чергують в межах табору та охороняють тут порядок.

Вразило те, що перед потраплянням на територію табору більшість учасників фестивалю змушені були пройти процедуру обшуку. Як пояснили деякі правоохоронці, це було викликано необхідністю прослідкувати, аби нічого забороненого не проносили на територію. Обшук навіть спальних мішків та огляд з ліхтариком пляшок з водою трохи дратували учасників фестивалю. Тим більше, дратувала ця процедура і через один цікавий факт – заборонені речі таки потрапляли на фест, у чому автор статті і сам зміг переконатися згодом.

Дотримання "сухого" закону

А йдеться про алкоголь. Щороку, як стверджують самі студенти, алкоголь на Студреспубліці потрапляє під заборону але також щороку цю заборону систематично порушють, особливо ті, хто приїжджає на Студреспубліку не заради участі в ОДГ та перемоги, а просто відпочити.

Можливо, до таких порушень спонукає низький загальний рівень культури українців, а, може, це викликано і тим, що навіть деякі організатори вживають на території алкоголь, що дико, навіть якщо зважати на те, що це просто пиво.

Зрештою, вживають алкоголь далеко не всі і далеко не постійно. Проте встановлення та дотримання певних правил, перш за все, організаторами Студреспубліки – важливий момент, що загалом призводить до зміни якості самого фестивалю.

Якість організації

Серед різноманітних можливих мінусів, можливих для таких комплексних заходів, як Студреспубліка, неможна виділити якихось фатальних помилок. Хоча є кілька вагомих промахів, які можуть вплинути на якість організації та загальний результат фесту.

Серед таких, наприклад, відсутність власної медичної служби. Тобто медична служба є, але тільки місцева. А у лікарів, які чергують на машині швидкої допомоги, як вони самі висловлювались у розмовах із організаторами, "не вистачає необхідних препаратів та устаткування".

Нагадаю, що учасники Студреспубліки переважно оселилися в наметах, і, враховуючи інших жителів табору, кількість жителів ДК "Космос" суттєво перевищує оптимальну.

Також велика кількість студентів скаржились на погану логістику в таборі. Зокрема, коли виникало питання "як знайти свою робочу групу" чи "де відбувається захід". Хоча суттєво допомагали в таких питаннях інформативні листівки з картою облаштування табору та контактами організаторів, відповідальних за субфести.

З часом ці проблеми залагоджуються, а питання вирішуються.

До великих плюсів організації слід віднести присутність великої кількості експертів та тренерів, про яких буде детальніше в наступних повідомленнях.

Зауважу тільки, що серед багато представників активної громадськості, міжнародних ГО, і навіть політики й бізнесмени

Схід-Захід

Радує на Студреспубліці проявлений тут високий рівень толерантності між студентами з різних міст та регіонів України. Більшість російськомовних та україномовних молодих людей без проблем знаходять спільну мову для спілкування, досконало виконують як і український гімн в "акапельно", так і класику російського року під гучні акустичні гітари.

Варто зауважити також, що в багатьох учасників, які вже не вперше на фестивалі, зберігають теплі дружні відносини з представниками студентства інших регіонів.

Дніпропетровськ, Полтава і навіть безстрашний Севастополь, що представлений маленькою делегацією, активно спілкуються зі старими друзями з Ужгорода, Луцька та Тернополя.

Варто наголосити на тому, що якогось ажіотажу навколо теми відносин між заходом та сходом України взагалі практично не виникає. Хіба що випадково, як, наприклад, одна із ситуацій, в якій автор статті обговорював  вживання таких слів, як "хохол" та "москаль" з житалями Кривого Рогу.

Тема війни

Взагалі, тема війни – ключова на Студреспубліці. Багато розмов, інформувань та аналізу. Іноді здається, що основні питання цьогорічного заходу – як знищити наслідки політики Путіна в Україні і як довго ще триватиме війна.

Загалом, ця тема не найцікавіша для учасників. Проте постійно цю тему актуалізують тренери, експерти та організатори Студреспубліки.

Активна молодь

Кількість осіб, які приїхали на фест, перевалила за 500 осіб і збільшується. Радує те, що серед молоді багато активістів, голів студентського самоврядування, журналістів і просто розумних людей. Також, як зауважує автор, приємно помічати серед студентів з інших міст своїх старих знайомих, яких міг бачити дуже давно в рамках спільної роботи в інших організаціях. Проте власне активність багатьох із них залишається невисокою.

Молодь може зробити більше, це помітно, але чи то наявність моря, чи то небажання брати на себе відповідальність грає проти суті Студреспубліки.

Зокрема помітна в погана взаємодія студентів та тренерів у ОДГ, яка, щоправда, з кожним наступним обговоренням покращується.

Приємності кухні

Звичайна столова, просте меню, приготовані на совість страви зі звичних нам продуктів – важко знайти щось краще за аналогічну ціну. Це – маленькі радості кухні на фестивалі.

Звичайною справою стала тіснява у коридорах столової уже з першого ж обіду в таборі, проте вистояти чергу – це варта того справа, особливо для тих, хто любить просту і смачну кухню.

Відпочинок на Студреспубліці

Розважитися в таборі поблизу моря можна багатьма способами. Серед них, звичайно ж, найпопулярніший спосіб – купання в морі. За три дні студенти встигають скупатися в морі, трішки засмагнути, а дехто навіть обгоріти.

Частина учасників Студреспубліки займається спортивними вправами, іграми та іншими видами розваг. Ця частина не надто чисельна, проте розважатися вміє.

Є також студенти, які приїхали сюди, щоб попити-погуляти. Таких багато, проте вони не вносять негативу до ОДГ. Хоча, так само, не створюють і позитиву.

Знову ж постають питання до міліціонерів та організаторів типу "може, давайте жорсткіше слід їх карати?"

На завершення

Велика кількість корисної інформації,нові знайомства, активні люди, нові підходи до вирішення питань державного значення – це все ті речі, які можуть реалізувати наші студенти. Кожен такий проект як Студреспубліки наближає Україну до кращого майбутнього.

В переддень Незалежності саме таким молодим і незалежним слід давати можливість керувати державою. Тоді ми й справді процвітатимемо.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.