Рівненська родина, яку виселяють із будинку, погрожує самоспаленням

Члени родини Стасюків погрожують себе спалити, якщо їх і надалі пробуватимуть виселити із будинку за адресою вул. Чернишова, 19. Конфлікт навколо будинку триває вже кілька років, адже родичі покійного власника квартири подали до суду та претендують на помешкання.

 

Рівнянка Ніна Стасюк переселилася разом зі своєю сім'єю у цей будинок ще у далекому 1986 році. На той час тут жила літня жінка, і сім'я допомагала старенькій чим могла, доглядала за нею та підтримувала. Натомість жінка віддячила, і разом зі своїм співмешканцем прийняла рішення віддати будинок у довічне користування.

Ми познайомилися з Гальчук Лідією, господаркою будинку, у 1986 році. Вона була одинокою, не мала дітей. Жінка з нами спілкувалась. В неї був співмешканець Курильчик Йосип Іванович, і ми доглядали за цими двома людьми. В них було господарство, і потрібно було допомагати робити повсякденну роботу. Господарка будинку померла у 96 році і зробила заповіт на Курильчика Йосипа. Тоді вона нам сказала: "Я роблю заповіт на Йосипа, а він потім перепише на вас, тому що ви нам допомагаєте". А Курильчик Йосип перед смертю зробив договір довічного утримання, який засвічений нотаріусом. І за документами нам почав належати будинок. У 2004 році ми приватизували землю. А у 2008 році знаходиться якийсь Федорчук Андрій, приходить і каже: "Я тут спадкоємець, внук". Знайшовся якийсь Федорчук, якого всі знають. Він не один будинок так відсуджує. Колись приходив і погрожував нам. Запропонував нам продати будинок і поділити гроші пополам, а ми відмовились.

За словами жінки, у будинку проживає семеро людей.

Нам почали виламувати двері, а міліціонери навіть нічого не зробили. Нас попереджали, що буде виселення 17 вересня. Ми попередили виконавчу службу, що справа знаходиться в суді, а оскільки суддя у відпустці, то судове засідання призначене на 3 жовтня. Виконавча служба хоче викинути нас на вулицю. В нас немає другого житла. Ми всі гроші вклали у будинок і на суди. Живемо тут з 86 року.

За словами адвоката сім'ї, пана Андрія, виконавча служба діє незаконно:

Станом на сьогоднішній день, у Рівненському міському суді знаходиться заява про перегляд заочного рішення, на підставі якого сьогодні відділ державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції проводить виконавчі дії. У зв’язку з тим, що з 5 серпня суддя Рівненського міського суду, яка розглядала заяву про примусове виселення, знаходиться у відпустці, перегляд рішення запланований тільки на 3 жовтня. Тобто станом на сьогоднішній день таке рішення не набуло законної сили. При тому, ігноруючи всі допустимі норми, працівники ДВС неодноразово приїжджають до будинку і намагаються силою людей викинути на вулицю. В понеділок працівниця ДВС Тисюк, яка виконує відповідне рішення вручила повідомлення, що сьогодні відбудеться повторне виселення.

Юрист також повідомив, що у вівторок, 16 вересня, подали заяву до прокуратури міста Рівне, про вчинення незаконних дій працівниками ДВС. Також подана скарга до Рівненського міського суду про незаконність дій державної виконавиці.

Віталій Стасюк заявив, що якщо їх виселять з будинку, то вони збираються здійснити акт самоспалення:

Якщо не вірите, я зараз принесу каністру. Вона в мене напоготові. Нам немає, де жити, і втрачати нам немає що.

На виконанні у відділі державної виконавчої служби перебуває виконавчий лист, виданий Рівненським міським судом про виселення даних осіб Стасюка Віталія, Стасюка Миколи, Стасюк Ніни, Стасюк Тетяни, Стасюк Ірини з даного будинку. Дане виконавче провадження перебуває у нас з липня місяця. Боржники по виконавчому провадженню зобов’язані були виселитись до 8 вересня добровільно. Однак станом на сьогоднішній день вони рішення суду не виконали, відповідно було призначено примусове виконання рішення. На сьогоднішній день виконавче провадження не зупинено. Жодного документу про зупинення виконавчого провадження не надали. Відповідно ми маємо виконувати рішення суду, яке є чинним, ніким не скасовано, не зупинено. Маленька дитина з мамою не підлягає виселенню, вона може залишатись, розповіла головний державний виконавець Оксана Леонідівна.

Проте дещо пізніше вдалося поспілкуватись із тим, хто подав до суду, адже до цього родина Стасюків бачила лише представників. Ним виявився Михайло Бондар, чоловік племінниці Йосипа Курильчика.

Курильчик Йосип – це дядько моєї жінки. У нього ще була рідна сестра, яка була його опікуном. Але він її вигнав. Коли Йосип Іванович захворів, я його лікував, відвідував. Я виграв суд, і тому я маю право на цей будинок. В цих людей була квартира, вони спеціально продали квартиру, щоб їх не виселили. Я знаю, що ця сім'я має будинок у Шпакові, тобто їх не на вулицю виганяють. Вони обманюють, повідомив Михайло Бондар.

На місце конфлікту приїхали представники "Правого сектору". Вони поставили машину впритул до воріт, аби перешкодити виселенню родини.

Отож, у кожної сторони конфлікту є своя правда. Обидві сторони звинувачують одна одну у підробці документів на будинок і розповідають, що саме вони допомагали по господарству літнім людям.

Наразі родина Стасюків підготувала звернення до голови Верховної ради Олександра Турчинова.

Ключові слова: 

Коментарі

Що за однобічна стаття? А де коментарі ДВС? Аналіз рішень судів по цьому будинку?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.