Як зимуватиме Рівне?

Опалювальний сезон 2014-2015 років Рівне зустрічає у режимі економії. Така ситуація виникла через припинення постачання газу в Україну з боку Росії. Отож, що чекає на рівнян цієї зими, коли розпочнеться опалювальний сезон і на чому доведеться економити – дізнавалася кореспондент сайту «ВСЕ».

 

Особливістю цьогорічного опалювального сезону буде те, що розпочнеться він не за рішенням міського голови чи голови Рівненської обласної державної адміністрації, як було в попередні роки, а лише з дозволу Кабінету Міністрів України.

Законодавством України передбачено, що опалювальний сезон має розпочатися, якщо впродовж трьох днів середньодобова температура повітря нижче восьми градусів за Цельсієм. Тим часом цьогоріч ця позначка буде знижена до шести градусів тепла.

Як повідомили в управлінні житлово-комунального господарства Рівного, бюджетними організаціями, житлово-комунальними підприємствами, теплопостачальними підприємствами міста розроблені технічні та організаційні заходи, спрямовані на скорочення витрат паливно-енергетичних ресурсів на об'єктах у 2014-2015 рр. Це дозволить досягти економії природного газу за опалювальний період 2014-2015 рр. до 30% від річного споживання природного газу котельнями.

Окрім того, з метою зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів були впровадженні новітні технології, обладнання та устаткування, що працюють на нетрадиційних, поновлювальних і альтернативних джерелах енергії. На 2-ох існуючих комунальних котельнях (вул. Курчатова 54-А та вул. Поліська 5-Б) встановлені твердопаливні котли типу Квм(а)-0,82 на спалювання відходів деревини (щепи), потужністю 0,82 МВт (0,6 Гкал/год) кожний.

Також, за інформацією управління ЖКГ Рівного, опалювальний період 2014-2015 років в місті розпочнеться у відповідності до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630, якщо до цього часу на державному рівні не будуть внесені зміни щодо порядку та умов надання послуг з централізованого теплопостачання.

Щодо температури гарячої води у точці розбору має бути не менше +50°С. Температура внутрішнього повітря у приміщення житлових будинків має становити +18°С (+20°С - у наріжних кімнатах), у комунальних і громадських закладах від +10°С (гаражі) до +25°С (палати для новонароджених). Проте з метою економії можливі зниження цих показників. Зміни кількісних та якісних показників послуг з теплопостачання затверджуються на державному рівні.

Тим часом, як пише «Україна комунальна», державі, як і раніше, не вистачає 5 млрд куб. м газу в сховках, однак уряд готовий оголосити про старт опалювального сезону. Звісно, якщо температура повітря знизиться до певного рівня.

- Ми готові до того, щоб у випадку зменшення температур забезпечити початок опалювального сезону, як це не складно, - наголосив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

При цьому прем'єр-міністр України зауважив, що визначених лімітів газоспоживання таки доведеться дотримуватися.

- Нам треба перезимувати. І ми перезимуємо, якщо будемо злагоджено і спільно працювати. Ми виділяємо мільярдні кошти і робимо все для того, щоби мати в сховищах газ. Але при цьому повинна бути відповідальність місцевих керівників, місцевих чиновників за використання природного газу і за контроль над цим використанням, - підкреслив він.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.