Рівненські вдови загиблих військовослужбовців залишились без пільг

У Рівному посвідчення "член сім'ї загиблого" дружин загиблих військовослужбовців визнали недійсними, що означає позбавлення низки пільг та надбавок. Таке рішення прийняла комісія управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому. Проте вдови військовослужбовців пояснюють, що цей статус їм надали пожиттєво, а позбавлення пільг є незаконним.

 

Рівнянка Людмила Фаліон вже 9 місяців з дня позбавлення статусу оббиває пороги державних установ. Для досягнення справедливості:

- Ми дружини військовослужбовців, які отримали травми під час виконання службових обов’язків в період проходження військової служби від захворювання набутого в момент проходження військової служби. Свого часу військкоматом нам був наданий статус "сім'ї загиблого". На підставі всіх необхідних документів ми пільгами користуємось з 90-х років, хто з 2000-х. Пільги полягають у тому, що ми отримували надбавки до пенсії по статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Надбавки, путівка в санаторій, талон на 50% проїзду, знижки на  оплату комунальних послуг. Зараз ціни ростуть, а пільги від нас забрали, - розповідає Людмила Фаліон.

Жінки розповідають, що не користувались всіма пільгами, і не знають де їхні путівки у санаторій, які вони мали отримувати  раз в рік. Найбільш важливою була  надбавка до пенсії 400 гривень, адже зараз жінки отримують лише 950 гривень пенсії.

- З листопада 2013 року без дотримання всіх процедур офіційно забрали з 1. 03. 2014 року, - говорить Людмила Фаліон. - Парадокс у тому, що тільки у місті Рівне жінок військових позбавили цього статусу. Якби комісія переглянула справи і прийняла рішення забрати пільги, то зробили б це одночасно для всіх пільговиків. Зараз є люди, які ще мають пільги. Де справедливість ? Що це за соціальний захист? По-друге, вони не мали права забирати пільги, тому що закон не має зворотної дії. Нам дали довічне посвідчення. Комісія не має таких повноважень, щоб знімати чи надавати пільги. Ми досі не можемо зрозуміти на підставі чого у нас забрали пільги. Щоб забрати у нас пільги, ми мали б написати особисто відмову. Ми таких заяв не писали.

Любов Гаврон обурена діяльністю міської ради та пояснює, що не подає до суду, тому що немає на це коштів:

- Ми звертались до Володимира Хомка, Управління праці та соціального захисту Рівненського міськвиконкому Віри Мельник, Ольги Підкидач, на гарячу урядову лінію. Обласна рада вирішила нам допомогти і зателефонували в усі райони, такого більше ніде немає: ні в Дубно, ні в інших районних центрах. Лише в Рівному для 202 людей мають зняти пільги, з яких вже позбавили пільг 126 людей і вилучи посвідчення. Але посвідчення мають право знімати лише судом. Нас позбавили пільг без суду і хочуть, щоб ми подавали у суд, але в нас немає на це грошей.  На яких підставах Хомко діє так, як йому хочеться? Ми 9 місяців оббиваємо пороги, тому що нас незаконно позбавили пільг.

Жінки написали звернення до міського голови Володимира Хомка, у якому просять розповісти, чим регламентується діяльність комісії Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому та надати підтвердження повноважень цієї комісії для прийняття рішень позбалення права на пільги.

- Я б хотіла знати, як можна позбавити пільг без суду і нашої присутності. А зараз нам кажуть звертатися у суд. Якщо знято було пільги без суду, то ми вимагаємо, щоб нам відновили без суду.  Ми звертаємось до пана Хомка, щоб він вирішив це питання, - говорить Любов Гаврон.

У свою чергу начальник управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради Віра Мельник пояснила, що за дорученням міського голови Володимира Хомка, було відправлено запит у Міністерство соціальної політики щодо правильності трактування закону, на підставі якого скасували призначені раніше пільги і видані посвідчення.

- Офіційні коментарі ми надомо після отримання відповіді на запит Міністерства соцполітики., - повідомила Віра Мельник.

Проте обурені діяльністю міської влади рівнянки вважають, що рішенням комісії порушено основоположні принципи дотримання конституційних прв і свобод людини та громадянина, гарантованих в Україні.  На думку дружин загиблих військових, не маючи на те компетенції, комісія не лише застосувала зворотну дію в часі закону - що прямо заборонено ст.58 конституції України, але й порушила право на соціальний захист вразливих верств населення.

 

Відеосюжет з телеканалу РТБ

Отож, сайт "ВСЕ" слідкуватиме за перебігом конфлікту та повідомить про відповідь із міністерства соціальної політики.

Коментарі

як шкода людей! до яких пір містом буде керувате це ненажерливе бидло?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.