Чи продають на Рівненщині у школах "наркотик"?

Батьки учнів Костопілької ЗОШ №2 б’ють на сполах – їх дітям, учні старших класів продають насвай. Директор школи Наталія Тильман заперечує про такий факт у закладі. А райвідділ міліції з’ясовує, що ж насправді відбувається. У чому суть конфлікту – читайте у матеріалі.

 

ДОВІДКА: Насвай — один з видів тютюнових виробів традиційний для Центральної Азії. Основними складниками є тютюн та гашене вапно. Також ттуди можуть входити інші компоненти, приправи і ароматизатори. Вапно викликає зміну кислотного середовища, що призводить до значно більного засвоєння нікотину в кров через слизову оболонку ротової порожнини.Вживання насваю викликає нікотинову, а часто й психічну залежність та розлади.

До редакції сайту «ВСЕ» звернулися батьки учнів 5 класу Костопільської ЗОШ №2, мовляв, діти розповідають, що їм у школі пропонують купити…насвай.

- Мій син, прийшовши зі школи почав говорити про насвай. Коли ж я у нього запитала, звідки він взагалі про це чув, виявилося, що купити насвай йому запропонували учні 6-7 класів. Я почала спілкуватися із іншими батьками, вони теж від своїх дітей почули те ж саме. Ми звернулися до адміністрації школи, журналістів, міліції, адже це проблема, яку потрібно вирішувати, - розповідає мама одного з учнів. 

У свою чергу директор Костопільської ЗОШ №2 Наталія Тильман каже, що такого факту немає і вони самі на рівні школи, міста, району в усьому розберуться.

- Хто до Вас звернувся? Кажіть імена? Ми самі на рівні адміністрації школи, міста, району в усьому розберемося. До побачення, - обурилася Наталія Тильман.

Тим часом у СЗГ УМВС України в Рівненській області повідомили, що в Костопільський райвідділ міліції не було звернень і заяв від батьків щодо розповсюдження насваю у школі. Проте питання насваю у Костополі перебуває на контролі в правоохоронців.

«Впродовж двох останніх місяців цього року працівниками Костопільського районного відділу внутрішніх справ було проведено 20 рейдів по відпрацюванню м.Костопіль та Костопільського району щодо зберігання та продажу, так званого, «насваю». Під час профілактичних відпрацювань було вилучено близько 5 кг цієї речовини. 

Так, у серпні місяці у громадянинки Узбекистану  Майї було вилучено близько 3-х кг насваю. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу України (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту). Санкція цієї статті передбачає штраф у розмірі від 850 до 1 700 гривень, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Після проведення експертизи жінку притягнули до адміністративної відповідальності за ст.156 ч.1 КУпАП, протокол направлено до адміністративної комісії Костопільської міської ради. Відтак, вона сплатила адміністративний штраф у сумі 1700 грн. 

15.10.2014 року під час відпрацювання території м .Костопіль було вилучено у громадянки Узбекистану Маїй близько 2-х кг насваю.  Цю речовину було вилучено та направлено на дослідження до НДЕКЦ УМВС України в Рівненській області. По цьому факту порушено кримінальне провадження за ч.1 ст. 307 КК України, санкції якої передбачають позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років. 

По цих фактах згідно Закону України  «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» відносно громадянки Узбекистану було прийнято рішення щодо її примусового повернення в країну походження, тобто в Узбекистан. 

Працівниками СКМСД Костопільського РВ УМВС на протязі вищевказаного періоду було проведено близько 10 лекцій у загальноосвітніх закладах м.Костопіль та Костопільського району серед учнів. Одним з питань лекцій є донесення інформації школярам щодо шкідливості вживання насваю.

Окрім того, на засіданні круглого столу відділу освіти Костопільської РДА за участю заступників директорів з виховної роботи усіх загальноосвітніх закладів району начальником СКМСД піднімалося питання про шкідливість вживання насваю дітьми.

Працівниками Костопільського РВ УМВС і надалі будуть проводитися подібні відпрацювання щодо виявлення зберігання та збуту насваю», - повідомили у СЗГ УМВС України в Рівненській області.

Тим часом батьки учнів кажуть, що зараз збирають підписи щодо цієї проблеми і будуть звертатися до народного депутата України по цьому округу Миколи Кучерука, керівництва міста, району, області, правоохоронних органів, щоб ті відреагували. 

Коментарі

З автором статті про вживання дітьми насваю по телефону спілкувалася заступник директора костопільської ЗОШ №2.На мою думку, її слова неправильно були трактовані автором.Школа не є осторонь даної проблеми.І хоча фактів вживання і розповсюдження насваю на території школи на даний час не зафіксовано,ми стурбовані ситуацією у місті,що склалася.
Я вдячна батькам за те,що вони зініціювали розгляд цього питання на рівні району.
Проведення загальношкільних батьківських зборів,педагогічної ради із залученням працівників відділу освіти,кримінальної міліції у справах дітей,громадськості міста,на яких обговорювалася дана проблема і шукалися шляхи виходу з неї,а також посильна роз'яснювальна робота школи серед дітей,на нашу думку,дасть позитивний результат.

правильно!!!! Вже 10 років діти їдять цю гадость, а нікому діла нема!!!!!Тільки за це треба спитати у влади куди вона дилась як працювала и для кого

Кучерук не є вже народним депутатом. Його номер в списку ,, Батьківщини"не пройшов на виборах.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.