Житло, яке коштувало рівнянину життя?

Як пише інтернет-сайт "Голосно", в середині жовтня до них звернувся чоловік, у якого, як він стверджує, намагаються шахрайським методом відібрати квартиру. 55-річний Микола Веюк не приховує свого минулого, каже: у житті було все - і зловживання алкоголем, і в’язниця, і психіатрична лікарня. Втім, чоловік запевнив, що уже багато років не вживає спиртного взагалі.

Загалом, у цій драматичній життєвій  історії багато темних плям. А на момент публікації вона стала трагічною. Адже з’ясувалося, що за три дні після звернення до редакції пан Микола… помер.

До журналістів Микола Веюк звернувся 23 жовтня 2014 року. Ми довго спілкувалися, вивчали усі документи і впродовж розмови з’ясувалося багато цікавих фактів та збігів, на які обов’язково варто звернути увагу правоохоронним органам. Зокрема, нотаріус Філюк Валентина Михайлівна, яка посвідчувала Володимиру Марушкевичу договір дарування на житло Миколи Веюка, багато років проживала із тим самим Марушкевичем у одному будинку на вулиці Шухевича. Тобто, є висока ймовірність того, що вони були знайомими. Втім, сама нотаріус цей факт заперечує, каже, що Марушкевич є її клієнтом, але особисто вони ніколи не були знайомими, попри те, що були фактично сусідами.

Скріншоти із сайту: nomer.org. Син нотаріуса Валентини Філюк із Володимиром Марушкевичем живуть в одній багатоповерхівці. 

Коли почала вимальовуватися об’єктивна картинка цієї справи, ми порадили Миколі Веюку звернутися до соціального юриста Ліани Диновської. Після вивчення усіх документів вона заявила, що у цій справі є усі ознаки шахрайства із житлом.

Утім, про все від самого початку.

Через місяць Миколі Веюку мало виповнитися 56 років. Під час зустрічі чоловік розповів журналістові, що ходить до протестантської церкви, вже декілька років не вживає алкоголю. Тобто, абсолютно змінив свій попередній спосіб життя, але доля підкинула інше випробування – племінник мачухи пана Миколи відібрав його квартиру, і вже навіть має рішення про примусове виселення.

За три дні до своєї смерті Микола Веюк розповів, що будинок дістався йому у спадок від батька, після смерті якого житло розділили навпіл: одну частину мачусі, а іншу – синові.

Через неправильний спосіб життя я потрапив у тюрму, а у 1999-му році звільнився. Повернувся до дому переляканим, жебраком, мені тяжко було адаптуватися у суспільстві, тому розраду знаходив у алкоголі, який мені стабільно постачав племінник мачухи – Володимир Марушкевич. У моїй квартирі не було ані вікон, ані дверей. Племінник пообіцяв, що все зробить, а я його за це повинен був приписати у квартирі, розповідає Микола Веюк. Від щоденного вживання спиртного я потрапив в алкогольну залежність. Мій племінник відправив мене на примусове лікування в Острог. Одягли наручники, привезли у відділок міліції, поставили на облік і на другий день відправили у "дурку". Поки я був у лікарні, родичі мачухи її половину квартири собі "загребли", а її також здали в психіатричну лікарню в Острозі. Більше я її не бачив, вона зникла. Скоріше за все там і померла.

Будинок, у якому жив Микола Веюк, розташований майже у центрі міста

Микола Веюк не приховує, що йому поставили діагноз про тяжке психічне захворювання, і він декілька разів лікувався. Власне, саме у період лікування від психічної хвороби і прийняття психотропних препаратів, тобто, бувши недієздатним, за словами чоловіка, він і "подарував" квартиру Володимиру Марушкевичу, який був його опікуном і, найімовірніше, повинен був успадкувати житло пана Миколи.

Втім, схоже, що чоловік не захотів добросовісно доглядіти свого дядька до його смерті, і натомість через суд довів своє право власності на "подароване" йому житло.

За документами, які надав редакції Микола Веюк, 9 листопада 2000 року він подарував своє житло Марушкевичу В. М. та Марушкевич О. В. Це "дарування" відбулося менше, ніж за місяць до того, як пан Микола потрапив у психлікарню. Тобто, чоловік уже тоді перебував у неадекватному стані через систематичне вживання алкоголю і не міг бути визнаний дієздатним. Однак у нотаріуса жодних сумнівів чи застережень не виникло. Або ж було до цього байдуже. Варто зазначити, що у 2007 році чоловік звертався до суду із клопотанням про визнання недійсним цього договору дарування житла, але суд відмовив у задоволенні клопотання, бо Марушкевич приніс до суду нотаріально посвідчену заяву від Миколи Веюка про його начебто відмову від своїх позовних вимог.

В інших документах, зокрема у позовній заяві, написаній до Рівненського міського суду 21 жовтня 2014 року щодо вищезазначеного ми знайшли пояснення Миколи Веюка: "11 червня 2007 року, ймовірно розуміючи можливість задоволення моїх позовних вимог судом, Марушкевич Володимир Модестович запропонував звернутися разом до нотаріуса для підпису якогось документу. Перед відвідуванням нотаріуса Марушкевич, знаючи про мою алкогольну залежність, пригостив мене алкогольними напоями. В приватного нотаріуса він запропонував мені випити алкогольних напоїв знову. 12 червня, зранку, Марушкевич знову запропонував мені випити алкогольних напоїв. В стані сильного алкогольного сп’яніння 12 червня 2007 року він привів мене в суд. Я майже не пам’ятаю судового засідання. На момент підпису нотаріальної заяви я зловживав спиртними напоями, крім того, з 15 листопада 2000 року по 29 травня 2001 року перебував на лікуванні в Острозькій обласній психіатричній лікарні з діагнозом: шизофренія, параноїдальна форма. З 5 березня 2002 року я знаходжуся на диспансерному обліку з приводу хронічного психічного розладу та є інвалідом третьої групи. З 2000 року перебуваю на профілактичному обліку у лікаря-нарколога з приводу психічних та поведінкових розладів внаслідок вживання алкогольних напоїв, синдром залежності в даний час – утримання. Враховуючи викладене, є підстави вважати, що на той момент я перебував у такому стані, коли не міг розуміти значення своїх дій та керувати ними".

Вищезазначену заяву Микола Веюк подав до суду за п’ять днів до своєї смерті…

Разом із заявою, чоловік надав і усі необхідні довідки з медичного закладу, які є доказом того, що він не міг бути дієздатним і приймати адекватні, зважені рішення. Ймовірно, з огляду на докази, суд міг визнати договір дарування Володимиру Марушкевичу недійсним, втім... Миколи Веюка раптово не стало.

У міліції кажуть, що при поверхневому огляді тіла ознак насильницької смерті не виявлено, а у свідоцтві про смерть написано: "Повторний інфаркт міокарда". Втім, проведуть і розтин тіла, але якщо належних доказів про те, що чоловікові "допомогли" померти не знайдуть, справу закриють.

Нам вдалося знайти дільничного, який колись працював у правоохоронних органах і добре знав Миколу Веюка. Власне, міліціонер підтвердив вищеописану історію. А окрім того, розповів, що свого часу до міліції надходила заява і від мачухи Миколи Веюка про те, що у неї відбирають житло. Та потім родичі відправили жінку на лікування в Острог, і далі її слід зник. А оскільки чоловік уже не працював на той час у міліції, то й цією справою надалі не займався і не цікавився.

Тим часом нотаріус Валентина Філюк, яка посвідчувала угоду про начебто дарування Миколою Веюком свого житла, у телефонній розмові спочатку заперечила, що справді проживає в одному будинку з Володимиром Марушкевичем. Але пізніше визнала, що справді жила там до 2000 року, але із самим Марушкевичем, мовляв, ніколи до того не була знайома.

Питань у цій дивній історії значно більше, ніж відповідей. І шукати істину у ній ще, вочевидь, належить правоохоронцям під пильним оком небайдужих рівнян. Ми будемо пильно стежити за подальшим розвитком подій і забезпечимо необхідний і суворий громадський контроль у цій справі. Тож далі буде.

Вікторія Мамотюк

Коментарі

Шановний Петро, хамство не найкращий спосіб виражати Вашу завідомо хибну думку! Веюк М. оформив договір дарування 14 років тому, при вчиненні правочину був Не напідпитку, нотаріус розяснила сенс та наслідки Договору. Нотаріус не мала права і потреби, згідно чинного законодавства, вимагати довідку про те що пан Микола стояв на обліку, пив, палив, сварився ітд.В будинку якому проживав пан Микола 288 квартир, нотаріус не мала всіх знати в обличчя чи бути знайомою (тимпаче знати про їхні залежності та сімейну ситуацію). На рахунок "всієї родини", Ви навіть не знаєте її представників.!!! Щодо компетентних органів, спочатку треба було отримати інформацію від них а потім коментувати, а не начитатись нісенітниць "журналюг" і ображати чесне прізвище нотаріуса!

Філюки-гнила родина!!! На їх руках кров людини,а ці виродки живуть і радіють життю.Це вже не перших випадок шахрайства.Сподіваюсь компетентні органи з ци розберуться.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.