Екс-начальник УМВС Рівненщини хоче отримати з журналістів 59 тисяч гривень за свої страждання

Протриматися у кріслі головного міліціянта панові Чайці вдалося усього кілька днів у березні 2014-го. Проте за цей час він устиг "відзначитися" протистоянням з  громадськими активістами та трохи згодом – судовим позовом до журналістів сайту “ВСЕ”.

Шукати справедливості у Феміди В'ячеслав Чайка вирішив після публікації на сайті матеріалу під назвою "Сірі плями" на мундирі головного міліціонера Рівненщини Чайки". У ній подавалися факти з біографії пана Чайки, які характеризують його з дуже негативного боку. В'ячеслав Чайка вважає усе викладене у ній вигадками, що очорнюють його репутацію. А оскільки, як зазначила його представник у суді адвокат Віта Шаблій, журналісти сайту проігнорували його вимогу спростувати неправдиву інформацію, про що він їх просив, то ображений пан вирішив позиватися на журналістів-кривдників до суду.

Після кількох попередніх засідань, у вівторок, 4 листопада, нарешті розпочалося слухання справи по суті. Ані позивач, ані відповідачі (а їх аж троє — журналісти, які входять до редакційної ради сайту Олексій Кривошеєв, Олександр Поліщук та Юрій Дюг) на засідання не з'явилися, довіривши представляти їхні інтереси адвокатам.

Відтак, представник позивача Віта Шаблій оголосила позовні вимоги, обґрунтувала їх та навела деякі докази, які, на її думку, вказують на порушення з боку журналістів. Як наслідок, з її слів, її клієнт потерпає від моральних страждань, завданих неправдивою, вигаданою інформацією, що містилася у публікації. Він вважає її такою, що ганьбить його чесне ім'я та принижує гідність. А оцінив свої страждання пан екс-міліціянт у 59 тисяч 682 гривні, які просить стягнути з відповідачів у якості морального відшкодування.

У свою чергу, представник відповідачів адвокат Іванна Смачило, заявила, що її клієнти позов не визнають, вважають його безпідставним і таким, що не підлягає задоволенню. Окрім цього, пані Смачило попросила суддю долучити до справи роздруківку телефонного SMS-повідомлення, яке надійшло на номери двох журналістів-відповідачів, такого змісту: "Адвокат тебе здала, вішайся, придурок!" Не вказуючи, кого саме підозрює у авторстві погрози, Інна Смачило зазначила, що збирається використати це під час захисту своїх клієнтів. Окрім цього, пані адвокат зазначила також, що відповідачами у даній ситуації можуть бути або автор матеріалу, або власник сайту. З її слів, позивач не надав жодних доказів того, що усі троє зазначених журналістів або, хоча б один з них такими є.

На цьому суддя Бердій оголосив перерву у слуханні, пославшись на те, що далі має слухати іншу справу. Продовження засідання призначено на 16:00 уже 20 листопада.

Спецкореспондент сайту "ВСЕ" Світлана Калько

Коментарі

Останнім часом все почастішали випадки коли журналісти безкарно, задля піару, пишуть відверту брехню! Таким чином нікому невідомі писаки хочуть зробити собі ім"я на чиїйсь видуманій історії і надуманим, неперевіреним фактам. Треба їх частіше притягати до відповідальності за неправдиву інформацію і фільтрувати все що вони пишуть!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.