Рівнянина вбили за житло?

 

Сайт "ВСЕ" розповідав історію 55-річного Миколи Веюка, якого, як він стверджував, шахрайським методом позбавили житла. Чоловік звернувся до нашої редакції за три дні до своєї смерті. Він казав, що боїться за своє життя і просив допомогти повернути йому дім, а потім… раптово помер.

Нагадаємо, мова йде про чоловіка із розладами психіки, у якого племінник мачухи – Володимир Марушкевич – відсудив житло.

Із достовірних джерел у правоохоронних органах нам стало відомо, що Микола Веюк декілька років тому вже звертався щодо того, що Володимир Марушкевич намагається продати його житло. Тоді цю дію вдалося зупинити.

За декілька днів до своєї раптової смерті Микола Веюк звернувся із позовом до суду, щоб визнати недійсним договір дарування житла. До позовної заяви чоловік додав документи, які підтверджують, що у нього психічні розлади, через що він лікувався у психлікарні, а відтак – був недієздатним і не міг свідомо подарувати своє житло.

У цій справі особливу увагу Микола Веюк намагався привернути при спілкуванні із журналістами до нотаріуса, яка оформляла документи на його житло, адже чоловік підозрював, що нотаріус може бути у змові зі своїм клієнтом. Втім, сама нотаріус каже, що Володимира Марушкевича не знає, чоловік був у неї декілька разів близько п'ятнадцяти років тому, а Миколу Веюка вона бачила лише один раз, коли він підписував довіреність розпоряджатися його майном Жозефіні Щеголевій (сусідка Миколи Веюка).

У попередній публікації ми розповідали про те, що нотаріус Валентина Філюк до 2000 року проживала в одній багатоповерхівці з Володимиром Марушкевичем, відтак – могла бути з ним знайомою, проте нотаріус стверджує, що коли вона там жила, Марушкевич жив на вулиці Ушинського – в іншій частині будинку, яка належала мачусі Веюка. На запитання, чи оформляла вона якісь документи і на іншу частину житла, нотаріус відповіла, що не пам'ятає. Не пам'ятає Валентина Філюк і про те, чи є Володимир Марушкевич її постійним клієнтом і чи проводила вона з ним інші оформлення документів, пов'язані із житлом. Це і не дивно, адже якщо клієнт приходив раз чи двічі, то нотаріус цілком може його не запам'ятати. Тому ми попросили документально перевірити, які інші нотаріальні справи були у Марушкевича з нотаріусом, проте Валентина Філюк запевнила, що перевірити це неможливо.

От, людина йшла і каже: йду, дивлюсь – нотаріус, дай зайду запитаю, – пояснює Валентина Філюк. – Я не можу пам'ятати. Треба в архіві дивитися. Знайдемо – значить був. Прізвище моє не в'яжеться із шахрайськими діями, я цим не займалася ніколи. Так, Марушкевич є мій клієнт. Коли я там жила, то він там не жив. Мої родичі так само вже 15 років не живуть на Шухевича. Прийшла людина, сказала: хочу зробити доручення. Розписалася і пішла. Я не запам'ятала ні Веюка, ні Марушкевича, нікого іншого. Прийшла людина 14 років тому, хоче зробити доручення. Я все перевірила, зробила і людина пішла. Всі мої стосунки на тому припиняються.

Варто зазначити, що соціальний юрист Ліана Диновська звернулася до правоохоронних органів із заявою, у якій виклала свої підозри щодо смерті Миколи Веюка та шахрайства, вчиненого із його житлом. Тож, якщо правоохоронці докладуть зусиль, щоб з'ясувати усі обставини справи, то, ймовірно, нотаріусу таки доведеться дати відповіді на запитання, які вона вважає неможливими давати журналісту.

Разом із тим, адвокат Миколи Веюка Надія Філіпова каже, що у Володимира Марушкевича є схожі судові тяганини:

– Я його бачила, і в нього є ідентичні справи по квартирах. Когось він доглядав. Він по таких справах судиться. Я часто в суди ходжу.

Тільки тепер, після смерті чоловіка, через небайдужість рівнян до чужого горя справа, яка триває чотирнадцять років, набула широкого розголосу. Наразі відкрито три кримінальних провадження: доведення до самогубства, шахрайство та умисне вбивство. Проводиться досудове розслідування. Правоохоронці кажуть, що усі причетні до даного злочину будуть допитані. Тим часом, експертизи по розтину тіла Миколи Веюка ще немає.

Р.S. Варто усвідомити, що шахраї шукають самотніх літніх людей, яких, у випадку біди, навряд чи хтось стане затято захищати. Через це потрібно бути максимально обачними та пильними. Не довіряти свої кошти, житло або інші матеріальні цінності малознайомим людям. І навіть, якщо Ви знаєте людину довгий період часу, то добре подумайте, чи варто дарувати їй своє житло, адже після цього Ваш опікун чи друг може кардинально змінити своє ставлення до Вас.

Відповідно до Конституції України, кожен має право на житло, але це право у нашій країні регулярно порушують ті, хто мав би його захищати: судді, влада, правоохоронці – і цьому є сотні прикладів. І якщо вже біди не вдалося уникнути, то перше і найголовніше правило захиститися – не мовчати. Порушники закону найбільше бояться бути впійманими, бояться розголосу. Зробіть усе можливе, щоб будь-яка несправедливість над Вами набула якомога найбільшого розголосу – чи це ЖКП, чи лікарня, чи інша державна або комунальна структура. Варто пам'ятати, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними, а сайт "ГОЛОСНО" завжди підтримає Вас у захисті ваших прав.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.