Правоохоронці встановлюють причини смерті рівнянина, у якого відсудили житло

Сайт "ВСЕ" розповідав історію 55-річного Миколи Веюка, якого, як він стверджував, шахрайським методом позбавили житла. Чоловік звернувся до редакції "Голосно" за три дні до своєї смерті. Він казав, що боїться за своє життя, і просив допомогти повернути йому дім, а потім… раптово помер.

Нагадаємо, мова йде про чоловіка із розладами психіки, у якого племінник мачухи – Володимир Марушкевич відсудив житло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівнянина вбили за житло?

Житло, яке коштувало рівнянину життя?

Із достовірних джерел у правоохоронних органах нам стало відомо, що Микола Веюк декілька років тому вже звертався із заявою у міліцію про те, що Володимир Марушкевич намагається продати його житло. Тоді цю дію правоохоронцям вдалося зупинити.

За декілька днів до своєї раптової смерті Микола Веюк звернувся із позовом до суду, щоб визнати недійсним договір дарування житла. До позовної заяви чоловік додав документи, які підтверджують, що у нього психічні розлади, через що він лікувався у психлікарні, а відтак був недієздатним і не міг свідомо подарувати своє житло.

У цій справі особливу увагу Микола Веюк намагався привернути при спілкуванні із журналістами до нотаріуса, яка оформляла документи на його житло, адже чоловік підозрював, що нотаріус може бути у змові зі своїм клієнтом. Втім, сама нотаріус каже, що Володимира Марушкевича не знає, чоловік був у неї декілька разів близько п'ятнадцяти років тому, а Миколу Веюка вона бачила лише один раз, коли він підписував довіреність розпоряджатися його майном Жозефіні Щеголевій (сусідка Миколи Веюка).

У попередній публікації ми розповідали про те, що нотаріус Валентина Філюк до 2000 року проживала в одній багатоповерхівці з Володимиром Марушкевичем, відтак могла бути з ним знайомою, проте нотаріус стверджує, що коли вона там жила, Марушкевич жив на вулиці Ушинського – в іншій частині будинку, яке належала мачусі Веюка. На запитання, чи оформляла вона якісь документи і на іншу частину житла, нотаріус відповіла, що не пам'ятає. Не пам'ятає Валентина Філюк і про те, чи є Володимир Марушкевич її постійним клієнтом і чи проводила вона з ним інші оформлення документів, пов'язані із житлом. Це і не дивно, адже якщо клієнт приходив раз чи двічі, то нотаріус цілком може його не запам'ятати. Тому ми попросили документально перевірити, які інші нотаріальні справи були у Марушкевича з нотаріусом, проте Валентина Філюк запевнила, що перевірити це неможливо.

– От, людина йшла і каже: йду, дивлюсь – нотаріус, дай, зайду запитаю, – пояснює Валентина Філюк. – Я не можу пам'ятати. Треба в архіві дивитися. Знайдемо – значить був. Прізвище моє не в'яжеться із шахрайськими діями, я цим не займалася ніколи. Так, Марушкевич є мій клієнт. Коли я там жила, то він там не жив. Мої родичі так само вже 15 років не живуть на Шухевича. Прийшла людина, сказала: хочу зробити доручення. Розписалася і пішла. Я не запам'ятала ні Веюка, ні Марушкевича, нікого іншого. Прийшла людина 14 років тому, хоче зробити доручення. Я все перевірила, зробила, і людина пішла. Всі мої стосунки на тому припиняються.

Варто зазначити, що соціальний юрист Ліана Диновська звернулася до правоохоронних органів із заявою, у якій виклала свої підозри щодо смерті Миколи Веюка та шахрайства, вчиненого із його житлом. Тож, якщо правоохоронці докладуть зусиль, щоб з'ясувати усі обставини справи, то, ймовірно, нотаріусу таки доведеться дати відповіді на запитання, які вона вважає неможливими давати журналісту.

Разом із тим, адвокат Миколи Веюка Надія Філіпова каже, що у Володимира Марушкевича є схожі судові тяганини:

– Я його бачила, і в нього є ідентичні справи по квартирах. Когось він доглядав. Він по таких справах судиться. Я часто в суди ходжу.

Тільки тепер, після смерті чоловіка та через небайдужість рівнян до чужого горя справа, яка триває чотирнадцять років, набула широкого розголосу. Наразі відкрито три кримінальних провадження: доведення до самогубства, шахрайство та умисне вбивство. Проводиться досудове розслідування. Правоохоронці кажуть, що усі причетні до даного злочину будуть допитані. Тим часом, у правоохоронних органах запевняють, що результатів експертизи з розтину тіла ще немає:

– Коли робиться розтин тіла померлого, то беруть всякі надрізи, зразки, проводять експертизи, і після того надають нам інформацію, зазвичай проходить місяць. Те, що у нього повторний інфаркт – це заключення було ще до розтину у свідоцтві про смерть (попереднє заключення – авт.) Розтин був, але експертиза ще проводиться.

Р.S. На момент публікації матеріалу, на особисту електронну адресу автора статті надійшов лист від нотаріуса Валентини Філюк, у якому вона пояснює, як все відбувалося у хронологічному порядку. Подаємо лист із скороченням:

"Хочу засмутити журналіста, що я не була особисто знайома з Марушкевичем Володимиром до посвідчення договору. В цьому будинку я проживала до 2002 року в п'ятому під'їзді, цей будинок дев'ятиповерховий, де вісім під'їздів. Навіть у своєму під'їзді я не знала всіх мешканців, не говорячи вже про мешканців інших квартир в будинку. Як видно з Договору дарування житла для Марушкевича Володимира, на той час він проживав і був зареєстрованим по вулиці Ушинського, 7, а не по вулиці Р. Шухевича, 14. Мої діти, про яких згадала журналіст, а саме мій старший син в 1995 році вже був одружений і з 1997 року проживав окремо, а моєму молодшому сину в 2000 році було лише 15 років, тобто дороги моїх дітей ніяк не перетиналися з Марушкевичем Володимиром. Коли я підняла Договір дарування та інші документи, знайшла Марушкевича Володимира, то з'ясувала наступне. Веюк Микола прийшов до мене в контору 28 квітня 2000 року, раніше я його не знала, він надав мені паспорт та сказав, що хоче зробити довіреність на розпорядження 27/100 частинами жилого будинку по вулиці Ушинського, 7. Я надрукувала довіреність, він прочитав і підписав її, розписався в реєстрі, забрав довіреність і пішов. Це нормальне явище. Людині треба, вона прийшла і зробила у нотаріуса, що хоче. Через півроку 09 листопада 2000 року, до мене прийшла Щоголєва Жозефіна, яка надала мені право власності на 27/100 домоволодіння по вул. Ушинського, 7, витяг з БТІ, довіреність від імені Веюка Миколи на розпорядження цією частиною будинку та свій паспорт, разом з нею прийшов Марушкевич Володимир. Жозефіна сказала, що хоче від імені Веюка Миколи по дорученню подарувати для Марушкевича Володимира та його малолітньої дитини вказану вище частку домоволодіння. Марушкевич Володимир надав свій паспорт, свідоцтво про народження дитини, де він був вказаний її батьком. Договір був посвідчений.

Хочу сказати, що Веюк Микола давав доручення 28 квітня 2000 року, а договір дарування по цьому дорученню відбувся 09 листопада 2000 року. На час посвідчення доручення йому було 42 роки, тобто він був дорослим, тверезим, адекватним і ніяких сумнівів у його дієздатності у мене не виникло, а також не виникло потреби в додаткових запитаннях до нього, а саме, чи він нещодавно прийшов з в'язниці, чи зловживає алкоголем чи наркотиками і що спонукало його дати таку довіреність, оскільки законом це не передбачено. Якби навіть і припустити, що він був нетверезий, і я цього не помітила, або хтось його примусив зробити довіреність, то на наступний день, або в будь-який інший час, якщо він просто передумав, чи змінилися у нього обставини життя, він міг би прийти до мене і за 5 хвилин скасувати довіреність, навіть не повідомивши мені причину цього. Але Веюк Микола довіреність не скасував і вона була дійсна.

При посвідченні Договору дарування до мене приходила його повірена, Щоголєва Жозефіна та Марушкевич Володимир. Веюк Микола при укладанні Договору присутнім не був. При посвідченні Договору дарування я зрозуміла, що і Щоголєва Жозефіна, і Марушкевич Володимир, і Веюк Микола були родичами, ніяких підозр щодо дійсності намірів у сторін в мене не було.

Хочу сказати, що кожна людина, власник майна має право розпоряджатися ним на свій розсуд, а також на власний розсуд розпоряджатися своїм життям та бути відповідальним за нього.

Як я дослідила після статті журналіста, в 2007 році Веюк Микола звертався до Рівненського міського суду з позовом до Щоголєвої Жозефіни та Марушкевича Володимира, про визнання недійсними доручення від 28 квітня 2004 року та Договору дарування 27/100 жилого будинку, що знаходиться в місті Рівне по вулиці Ушинського, 7, від 10 листопада 2000 року. Ця справа судом не розглядалася по суті, оскільки 11 червня 2007 року Веюк Микола подав до суду нотаріально засвідчену заяву, в якій просив судове провадження по справі за його позовом про визнання недійсним доручення та Договору дарування закрити, у зв'язку з відмовою його від позову. Цю заяву від Веюка Миколи про закриття провадження засвідчила інший нотаріус. Ця нотаріус обурилась би, якби дізналася, що журналіст написала в своїй статті зі слів Веюка Миколи, що у "приватного нотаріуса Марушкевич Володимир запропонував йому випити алкогольних напоїв та в стані сильного алкогольного сп'яніння підписав її". Якщо взяти заяву Веюка Миколи, засвідчену іншим нотаріусом 11 червня 2007 року про закриття провадження по справі, навіть не будучи експертом-криміналістом можна зробити висновок, що її підписувала нормальна, адекватна людина, а не така, яка була у стані сильного алкогольного сп'яніння. На наступний день після підписання заяви 12 червня 2007 року: "Марушкевич привів його в суд, знову запропонував випити алкогольних напоїв" – "в стані сильного алкогольного сп'яніння привів мене в суд, я майже не пам'ятаю судового засідання.” З цього виходить, що інший нотаріус, який засвідчував заяву 11 червня 2007 року та суддя 12 червня 2007 року, який за заявою Веюка Миколи закрив провадження по справі, не побачили що він був сильно п'яний та неадекватний. Про закриття провадження є ухвала Рівненського міського суду.

Наступного разу Веюк Микола повторно звернувся до суду 10 вересня 2014 року, тобто через 7 років після першого суду, знову із позовом про визнання доручення та договору дарування недійсними. Згідно ст. 205 ЦПК України суд закрив провадження у справі, оскільки позивач відмовився від такого самого позову і відмова була прийнята судом, ще у 2007 році. Про це також є ухвала Рівненського міського суду.

Де тут моя вина, як нотаріуса?

В тому, що Веюк змарнував своє життя, позбувся житла, журналісту не варто було б шукати винного, адже людина сама відповідальна за себе та свої вчинки, та за своє життя.

До слова, 27 жовтня 2014 року згідно листа прокуратури міста Рівного, було проведено розтин тіла Веюка Миколи, причина смерті – повторний інфаркт міокарда задньої стінки серця.

Нажаль, Веюк Микола помер, і ніхто йому не суддя.

Написавши цю статтю, я хотіла захистити себе, своє ім'я, а також честь всіх нотаріусів та інших людей, які добросовісно працюють, обслуговують людей, допомагають їм розібратися в складних життєвих ситуаціях.

Але все рівно хтось, та й піде від нотаріуса незадоволений, хтось буде шукати причину своїх проблем не в собі самому, не в своєму житті, а в нотаріусах, лікарях, суддях, нарешті навіть і в двірнику, який не так почистив тротуар, на якому людина поз підсковзнулась, або продавця, який продав горілку і т.д.

На роботі намагаюся завжди допомогти людям, проникнутися їх проблемами, розібратися в ситуації, порадити, ніколи ні від кого не відмахнулась, не сказала, що зайнята, ніколи не кривила душею, це не мій стиль і не мої методи, навмисно не робила шкоди, а тим більше не зв'язана із шахрайством.

Мені не соромно дивитися людям в очі.

А може справа зовсім не в Веюку Миколі..."

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.