Річниця Євромайдану: які зміни помітили рівняни?

Рік тому, 22 листопада, українці вийшли на площі своїх міст, щоб висловити своє обурення через непідписання Угоди про Асоціацію з ЄС Януковичем. Так розпочався Євромайдан. Пізніше він став Революцією Гідності, спрямованою на повалення диктаторського режиму.

Згадаймо, з чого все почалось у Рівному: кілька десятків громадських активістів та журналістів вийшли на Майдан Незалежності із прапорами ЄС та України. Прозвучало кілька виступів на імпровізованій сцені, долучились також і перехожі рівняни. А ще – у повітря полетіли повітряні кульки із зображенням віктора януковича. А вже до вечора активісти облаштували наметове містечко, де і провели наступні кілька місяців.

А далі... безліч пікетів, багатотисячних акцій протесту, журналістських акцій протестів... поховання загиблих Героїв Небесної Сотні.

Ми вирішили запитати рівненських громадських активістів, що змінилось за рік після того, як українці святкують річницю Євромайдану:

Рівненська радіоведуча "Радіотреку" Алла Ліхачова:

– На мою думку, громадська свідомість стала значно на вищому рівні. Люди стали активніші, і це – головний позитив. Над рештою проблем ще потрібно працювати. Головна вимога Майдану – усунення віктора януковича – виконана. Надзвичайно приємним є те, що люди стали більш патріотичними. Особливо приємно дивитись на наших дітей, вони точно стали іншими.

Активіст Євромайдану Рівного, журналіст сайту "ВСЕ" Андрій Логащук:

– Коли все тільки почалось, я спочатку був на Майдані віртуально. А вже 1 грудня, після поїздки на віче до Києва, я долучився до Рівненського Євромайдану. Далі займався студентським рухом Євромайдану у нашому місті.

Час минув, і ми отримали перемогу. Дехто – ціною безцінної жертви, дехто – отримавши теплі місця при владі, а дехто, в тому числі і я, – переоцінивши всю суть історії та життя українського народу. Ми, українці, не стали кращими, не стали тими європейцями, якими так хочеться бути. Змінилося інше – в українців з'явилися серйозні випробування – те, що дозволяє загартуватись у полум'ї боротьби. Ми зрозуміли, що не всемогутні, що серед нас – багато пристосуванців, безпринципних особистостей, випадкових лідерів, брехунів, амбіційних і недосвідчених молодих людей, самовідданих борців за незалежність, ватників і вишиватників, героїв та ледарів, своїх та чужих. Ми почали бачити свою силу і свої слабкості. Звичайно ж, не всі з нас це бачать. "Не каждый может это делать", якщо ви розумієте, про що я.

Проте свідомість – як накопичувальна енергія: чим далі ми йдемо назустріч випробуванням, тим більше серед нас людей мають сміливість брати на себе відповідальність. Що змінилось? Та майже нічого! Перед нами ще багато роботи, реформ, боротьби з Путіним, з маленькими януковичами, що живуть серед нас і у нас самих. Але старт у цьому марафоні ми уже взяли. Головне тепер – рухатися в правильному напрямку і не зупинятись. Правильно вчитися правильним речам і наполегливо працювати.

Звичайно ж, цей шлях ще такий довгий... Але рік тому, коли янукович був легітимним, цей шлях здавався взагалі нездоланним. Тепер же ми маємо інший Парламент, іншого Президента, інший Уряд. Ставимо ціль – і йдемо до неї: сьогодні – це ЄС та енергонезалежність, а завтра – це самостійність та міжнародний авторитет. Україна ще змінюється.

В молодому організмі десь тільки після 22-23 років закінчується формування кісток, а тепер слід формувати м'язи. Принаймні, до цього етапу ми вже доросли, і це мене дуже радує.

Журналіст Інтернет-порталу "ЧаРівне info" Оксана Кравець:

– За рік зроблено багато змін, я не буду говорити про погане, бо треба говорити про хороше. Його, насправді, значно більше! Євромайдан перетворився на самодостатню країну, яка прагне змін. Як на мене, то за кілька місяців Євромайдану ментальність українців змінилася більше, ніж за 22 роки незалежності. Для мене Революція Гідності у Рівному розпочалась із кульок. Коли кілька чоловік на малолюдному майдані Незалежності запустили у небо портрет януковича! Тому цьогоріч на річницю Євромайдану обов'язково знову будуть кульки. До речі, ця ідея була абсолютно спонтанною. Разом з Олександром Курсиком вирішили, що варто зробити щось, а не просто прийти на майдан. Так і з'явилась ідея з кульками та портретом Януковича. Потім були повістки на допити. Досі пам'ятаю підтримку колег-журналістів під управлінням міліції. Це було насправді круто!!!

В цілому, якщо ж робити якісь підсумки, висновки з того, що ми вже пережили і отримали, думаю, що Революція Гідності, окупація Криму, війна на Сході дали змогу побачити справжню сутність нашого суспільства, вони відкрили справжнє обличчя нашого населення. Воно неймовірно мужнє, віддане та щире! За цей рік зроблено багато. Нам є кого пам'ятати, за що боротись і безумовно робити все для того, аби ті, хто й зараз знаходяться на владних посадах працював так само віддано для України, як і ті, хто бореться за неї у зоні АТО чи цілодобово волонтерить на складах.

Активіст Євромайдану Святослав Клічук:

– Люди повірили в те, що вони щось можуть досягнути в цій державі. Люди зрозуміли, що потрібно самоорганізовуватись та співпрацювати, треба вкладати свою працю не тільки на майдані, не тільки допомагаючи армії, а допомагаючи нормальним політичним силам прийти до влади – і ефект буде значно більший. Люди змінились, трішки змінився політикум, а так, то ми ще чекаємо і сподіваємось, що основні зміни попереду.

Активіст Євромайдану Віталій Примак:

– Рік назад українці вийшли на майдан для того, щоб змінити систему. Янукович був обличчям всього поганого. Він втік, але нам потрібно зараз владу поставити в рамки, прописати їй правила, наполягати, як правильно має бути. Думаю, перемога нас знайде швидше тоді, коли всі люди зрозуміють, що Майдан – це не площа. Майдан – це сила та демократія. Варто збивши "чорну голову" йти далі, в інші кабінети, в інші міністерства, до нового президента – і говорити. І головне – потрібно пропонувати альтернативу та шляхи вирішення проблеми, а не бігати із супер класними гаслами про "люстрацію" та байками, що всі вони однакові. Громада має завжди контролювати владу, Майдан показав, що влада – це умовність, яку в будь-який момент можна змінити! Ми творимо Україну.

Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов:

– Якщо говорити, що змінилось за рік, то змінилось не дуже багато. Всі хотіли зміни системи і влади, і управління. На сьогоднішній день мета не досягнена. Відчутних змін немає, тому що люди хотіли швидких змін системи і бюрократичної в тому числі. Але, як стало зрозуміло, система не хоче змінюватись, і у людей старої системи немає бажання змінювати цю систему. Прикладом є закон "Про люстрацію", який був прийнятий. Бачимо, що реально сьогодні є люди в системі, які не хочуть її змінювати. Багато чого розвалили, в тому числі різних схем, але цього дуже мало. Насправді, були великі сподівання, але вони ще не виконані. Війна на Сході є стримуючим фактором.

Активіст Євромайдану Зураб Кантарія:

– На мою думку, змінилось багато чого. Відбулось усвідомлення, що не може бути узурпації влади і другого януковича точно більше не буде. Змінилась верхівка влади, тепер нас чекає процес зміни влади на місцях. Потрібно усунути тих людей, які перебувають при владі тривалий час. Також змінилось ставлення людей до того, що відбувається навколо. Люди самоорганізувались та беруть активну участь у допомозі армії. Також відчутно змінився курс гривні. Це дещо б'є по мобілізаційних можливостях людей, адже потрібно дбати про те, щоб не понизився рівень життя сім'ї. Сподіваюся, що основні зміни ще попереду.

Адвокат Іванна Смачило:

– Крок за кроком ми доводимо собі і світові, що заслуговуємо на свою державу. Коли починався Другий Майдан, скептиків було більше, ніж перед Першим Помаранчевим. Але сьогодні ми маємо іншу країну, інших українців, іншу цінність патріотизму. Усвідомлюємо – або Україні бути, і бути сильною, справедливою, багатою, із щасливими вільними українцями, або ми знову раби. І від нас залежить багато – щоб ті, хто ціною крові інших прийшов до влади, ні на день не забували про це, щоб кожен з нас мав глибоке відчуття відповідальності за прийняті рішення і за гнітючу пасивність. Знаю, що боротьба бути тривати, але перемога за нами! Слава Україні!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Репортаж: Сьогодні в Рівному Євромайдан

Коментарі

Если у Юлии Мостовой обладающей прекрасным аналитическим умом и блестящим пером есть надежда, то у меня ее нет.Ни всеядный Поршенко с его кадрами (импотентом бессовестным Яремой, откровенным дураком Гелетеем, приспособленкой некомпетентной Гонтаревой, мальчиком -исполнителем Гройсманом и пр.перлами) , ни недоросль Яценюк с внешностью Кролика, но аппетитом и пастью нильского Крокодила по своей природе не способны остановить или даже значимо затормозить Украину несущуюся в пропасть...они, кстати, одни из тех людей кто активно мостил дорогу в пропасть, а теперь играют роль спасателей, желая при этом умножить свои активы. Запад помогая Украине решает свои глобальные задачи -строить свое благополучие в кризисной ситуации за чужой счет, в даном случае за счет России с ее огромными ресурсными возможностями. Мы площадка чужой игры и в отсуствии вменяемых руководителей Запад теряет терпение от клептократии-самоцелью наших типа политиков. Обнадеживающего будущего с этитми Вальцманами и Кроликами нет.Сгнило все как в царской России в 1916 году..Нас ждут чудовищные потрясения и перемены.

Весь нижеследующий текст людям, уверовавшим, что Майдан изменил качество власти раз и навсегда, лучше не читать. Там не будет ничего о реформах — о них в высшем "терочном" кругу не говорили; не будет рассказа о попытках сторон пристыдить друг друга именем павших; не будет и следов от проб унять пышноцветущую коррупцию — только переделить. Это закономерно, когда избиратели приписывают актерам качества играемых ими героев, полагая, что Вячеслав Тихонов имел нордический характер, что Хью Лори, в отличие от участкового, вас точно бы вылечил, а Бенедикт Камбербэтч наверняка бы уже давно нашел бабки Януковича. Не просыпайтесь.http://uainfo.org/blogosphere/obshestvo/448220-novaya-metla-ona-voobsche... Для розширення кругозору,можна послухати Т.Монтян http://infokava.com/video/12099-tatyana-montyan-poroshenko-i-yacenyuk-et....Ну,щоб не забувалось:"Хто не скаче-той москаль"!! Поскакали зайчики і кричимо гасло "СЛАВА МАЙДАНУ!!!":))))))))))))))))))))))))

пропонуєш повторити гайдамаччину?:))он, телепузик Рома, назвав Раду-верховним кнесетом,а в його боса Яроша, права рука-Бляхер Борюсик, і з долонь Бені і Корбана не соромляться гарно годуватись:)))СЛАВА КИЇВСЬКОМУ КАГАНАТУ!СЛАВА МАЙДАНУ,привівшому жидів до влади!!:))))))))))))))))))

коротко і по суті: жиди знову в.ї.б.а.л.и лохів на майдан

було б цікаво послуїати простих людей, пенсінерів, робітників, селян - що для них змінилося за рік, чи стали вони жити кращі, чи почувають себе вільнишими, ?

А, Яйценюк-Бакай-не повія?:))Раніше ,пригадується,під Капітельманшою лежав,а коли зрозумів,що вона-історія,кинув її.Як це по-жидівськи:))Просто,всі вони не ототожнюють Україну-як Батьківщину,а як місце заробляння грошей,розводячи аборигенів-гоїв,як лохів:))І,нічого в цьому не має неприроднього для жидів,всі ці риси притаманні їх народу.

один пархатий-вартий іншого:))любі друзі і однокашники Яйценюка-Бакая,не зруйнували,а очолили схеми в Мінекоології і Мінздоров"я:))а,чого вартий фейсбучний фрАнтАвік Авакян на посту міністра МВС???раз така грамотна,то думаю,ти про них знаєш,якщо ні-скину посилання."Шота в консерваторії не так?",-писав відомий одноплемінник наших кЄровників:))Можливо,весь корінь того,що відбувається,в походженні цих типів???Гени,пальцем не вицарапаєш:))

якби ти трішки більше розбирався в політиці і в економіці, то в тебе висновки були б іакші. І не ходив би як баран на майдани, а ходив би свідомо! Бо яценюка вини у тому що така вартість долара не має зовсім. Якби не він, то б взагалі Україні був би дефолт! А от Петя Порося і його голова Нацбанку Гонтарева єдині в Україні хто підлатався на цій кризі! Це вам не дивно? Є офіційні дані, багато статей, що саме банк Порошенка не хило піднявся! Перш чим судити розберись у деталях! Подивись яких гнид і скільки ригів у партії поросяти! Подивись що мутить Ярема, чому всі справи у суді він херає, що ригі виграють їх як по маслу! Міліція порушила безліч справ, але прокуратура доводить до логічного кінця мінімум. Подивись хто до Поросяти ночю ходить в Адміністрацію (Кернес, Звягільській, брат Клюєва). Все це є в неті! Не лінуйсь промоніторь! А Порося вже багато виконав обіцянок?!
Порося:Продам бізнес. - Пізніше.;
Відновлю бруківку і стадіон Лобановського за власний рахунок - Я такого не казав.;
АТО повинне тривати не тижні а години, чи декілька днів. - Потрібно мирно вирішувати проблему.;
з/п військовим 1000 грн. в день - Що?;
продовжувати можна довго. А якщо згадати ще й його риговське походження і те що він в засос практично з ними цілувався, поки не запахло жареним, то таке. Короче політична проститутка. Не дарма США підозрює Пороха в тому, що він КРОТ Росії!

як раз навпаки. Порошенку не зовсім довіряють на заході. А гроші дають завдяки Яценюку! Порох поїхав за зброєю, йому хер дали із оплесками! А яценюк поїхав, привіз гроші, угоду про асоціацію. Тільки зону вільної торгівлі відклаи європейці! Але тут вже вина не наша!

зате- у всьому винен путін!!!
Україну серйозно вже ніхто у світі не розглядає, так- країна вісімнадцятого світу, населена баранами

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.