На Рівненщину росіяни повертають "віялові відключення" електроенергії?

Жителі Рівненщини вже встигли призабути, як на початку 90-х років в Україні подача електроенергії була за графіком. Тоді світло вимикали у цілих районах міста, або ж у всьому селі. Це явище отримало назву "віялові відключення електроенергії". Нині ж в області знову почалися масові відключення світла. Проте місцева влада запевняє, що відключення електроенергії будуть не тривалими. Чи чекає на рівненчан вимушена романтика при свічках – дізнавалася журналіст сайту “ВСЕ”.

 

Міненергетики попереджало населення про можливі тимчасові відключення електроенергії

Ще у вересні в ЗМІ з'явилася інформація, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості направило обласним енергопостачальним компаніям повідомлення про можливе тимчасове припинення електропостачання населення, як це було в 90-х роках минулого століття. Причиною цього є виникнення дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України, пише УНІАН.

"Рішення вдатися до таких методів обумовлене розбалансуванням між виробництвом і споживанням електроенергії через дефіцит палива та гідроресурсів", – йдеться в повідомленні з посиланням на документ Міненерговугілля.

Проте згодом з'явилося повідомлення на expres.ua, що Кабінет міністрів України не очікує віялових відключень електроенергії в період опалювального сезону. Про це заявив міністр Кабінету міністрів України Остап Семерак.

– Станом на 1 жовтня, за інформацією Міністра енергетики та вугільної промисловості України, у віялових відключеннях електроенергії немає необхідності. Система працює в нормальному, достатньому режимі, – сказав Семерак.

"Рівнеобленерго" просить економити електрику!

Тим часом ПАТ "Рівнеобленерго" повідомляє мешканців області про можливе застосування графіків аварійних відключень.

– На жаль, ситуація в енергетиці змушує прийняти надзвичайні міри економії електроенергії. Тому в разі виникнення її дефіциту будуть застосовуватися відключення згідно з графіками. Рівненська ОДА та ПАТ "Рівнеобленерго" узгодили, що вони не будуть тривалими, – зазначив заступник голови РОДА Тарас Пустовіт.

На сайті "Рівнеобленерго" вже опубліковано графік можливих планових відключень. Також у повідомленні ПАТ "Рівнеобленерго" зазначається, що підприємство отримало розпорядження від Державного підприємства "Національна енергокомпанія України "НЕК Укренерго" про застосування графіків аварійних відключень в Україні.

Зокрема, у ньому говориться наступне:

"У зв'язку з виникненням дефіциту потужності, у понеділок 01.12.14 р. для збереження цілісності ОЕС (Об'єднаної Енергетичної Системи) України в Україні будуть введені графіки обмежень по потужності і енергії".

Відтак, графіки відключень вводяться у дію протягом 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера електроенергетичної системи України.

Тривалість та обсяги відключень електроенергії регламентуються головним диспетчером електроенергетичної системи України.

Нагадуємо, що виникнення у державі дефіциту палива та гідроресурсів призвело до порушення балансу між виробництвом і споживанням електричної потужності та її нестачі в об'єднаній енергосистемі.

У зв'язку з важливістю ситуації ПАТ "Рівнеобленерго" звертається до всіх мешканців Рівненської області з проханням максимально обмежити споживання електроенергії, особливо у години пікових навантажень, та без зайвої потреби не використовувати потужні електроприлади.

Край двох атомних електростанцій

Для Рівненщини така ситуація є вкрай дивною як для регіону, де фактично знаходиться дві атомних електростанції: РАЕС – у місті Кузнецовську і ХАЕС – за кілька кілометрів від міста Острог.

Інформація про "віялові відключення" вкрай обурила місцеву владу та звичайних людей. Заступник міського голови Острога Віталій Ундір на своїй сторінці у "Фейсбук" звернув увагу на те, що відключатимуть від електрики українські села фактично російські власники "Рівнеенерго".

Ганебна практика вимкнення споживачів від електроенергії докотилася і до Острога! Особливо цинічною виглядає ця ситуація з двох причин: по-перше, коли наші хлопці воюють на сході, а громада допомагає їм всім, чим може, НАС "вимикають" російські власники, одночасно постачаючи електроенергію в ДНР та ЛНР; по-друге, Острог та Острозький район знаходиться в тридцяти кілометровій зоні ХАЕС! Ось такі реалії! На позачерговій сесії будемо ініціювати звернення до уряду! Нижче приводжу графіки, які нам надав РЕМ, про детальну інформацію про вимкнення буду повідомляти в міру отримання такої! За попередніми даними вимикати будуть вранці та ввечері на 2-3 години, чергуючи частини міста та району, що вказані в графіку! – пише Віталій Ундір.

Однак, на думку активістів, не варто обмежуватись лише зверненнями до уряду, потрібно органам місцевої влади і самоврядування брати відповідальність на себе у вирішенні проблеми. На думку підприємця і громадського діяча Олексія Хахльова, це питання має вирішуватись, перш за все, з точки зору інтересів громади і держави.

– Потрібно ініціювати розгляд цього питання на обласній, районній та міській сесіях. Прийняти рішення відповідні і показати приклад всій Україні по тому, як має працювати самоврядування на захист інтересів громади! Суть питання не в підготовці звернення, а в Прийнятті Рішення повноважними представниками місцевої громади – депутатами. Юридична база для цього є: стаття 5 Конституції України. Впевнений, що громада підтримає таку позицію, і якщо буде потрібно – у вигляді масових акцій! – вважає Олексій Хахльов.

В самій же компанії ПАТ "Рівнеенерго" повідомляють, що графік відключення від них не залежить. На офіційному сайті підприємства сказано:

"ПАТ "Рівнеобленерго" звертає увагу мешканців області, що підприємство отримало сьогодні розпорядження від Державного підприємства "Національна енергокомпанія України "НЕК Укренерго" про застосування графіків аварійних відключень в Україні.

Зокрема, в повідомлені йдеться, що "У  зв’язку  з виникненням  дефіциту   потужності, у понеділок  01.12.14р. для збереження цілісності ОЕС (Об’єднаної Енергетичної Системи) України в Україні будуть введені  графіки обмежень  по  потужності і  енергії".

ПАТ "Рівнеобленерго" діє виключно в правовому полі України, є частиною Об’єднаної Енергетичної Системи України і має неухильно виконувати рішення Державного підприємства "Національна енергокомпанія України "НЕК Укренерго".

Графіки вводяться в дію протягом 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера електроенергетичної системи України. Тривалість та обсяги відключень електроенергії регламентуються головним диспетчером електроенергетичної системи України".

Коментарі

Тобто черговий момент "затягування пасків"?Причини знайти можна завжди в умовах життя по-новому. Громадяни повинні з розумінням відненстися до нагальних прблем в сфері енергопостачання.?А чи відноситься по-людськи Рівнеобленерго до проблем громадян? Якщо борг чуть більше 100гр, то хорти бігають по квартирах з погрозами відключення та судового позову. Справді, в мовах проживання між двома АЕС, місцева влада ЗОБОВ"ЯЗАНА сказати своє вагоме слова. Інкше обіцянки-цяцянки децентралізації влади ними ж і залишаться, а дурному радість.

А де реальний графік відключень? Посилання, яке ви поставили, стосується планових відключень, які.... спрямовані на підвищення надійності електропостачання та покращення якості обслуговування споживачів!!!!!. Ви, блін, як понаписуєте, то певно самі не розумієте про що!

Можливо це до каращого...Але зранку,студенти саме збирабться на навчання.Як тоді бути?

Нехай відключають,проте пора і відключити європу куди вони продають світло так само як ів нас так само і вних має бути відключено.Набагато більше можу повідомити підприємство зобовязане виділяти кошти на безкоштовне лікування людей так як воно нас травить радіоактивними випромінюванням,це питання уже давно треба піднімати громадянам нашої країни. Роман Коваль трошки зацепив цю тему .Проте там потрібно серйозних людей піднімати.

відключенням керують НКРЄ, якщо не помиляюсь, а обл.енерго лише виконують розпорядження . то тут наша влади приклала руку до відключень

Так в 90-ті хоч графік був, вже знали коли який район вимикатимуть. Згадайте, тоді й уроки скорочували і магазини знали до котрої години працюватимуть. А зараз? Коли надумають, тоді й вимкнуть. Жесть...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.