Відомі рівнянки про 6 грудня: свято чи пережиток минулого?

Ми звикли щороку 6 грудня вітати наших чоловіків із Днем Збройних сил України. Та й 23 лютого шлейфом із радянських часів "прижилося" у нас, як "чоловіче свято". Однак, цьогоріч у нас з'явилося своє, українське свято Захисника Вітчизни, яке відзначатимуть 14 жовтня. Отож, коли вітають своїх захисників відомі рівнянки та чи вважають вони 6 грудня "чоловічим святом" дізнавалася журналіст сайту "ВСЕ".

 

Співачка Тетяна Ширко:

– З огляду на ситуацію в країні, сьогодні кожен день – це день Захисника Вітчизни. І як би не банально звучало, але це той випадок, коли конкретна дата святкування не має великого значення. Віра в наших чоловіків, у наших захисників – у моєму серці щодня. Впевнена, що я не самотня у такому переконанні.

Візажист Ольга Гурська:

– З кожним новим роком незалежності України свято, яке відзначають 23 лютого в країнах колишнього СРСР як День Захисника Вітчизни, для нас українців стало відходити у забуття. Цього року з'явилась нова дата – 14 жовтня. Покрова і так для нас велике церковне свято, ще це день козацтва і день створення УПА, відтепер і День Захисника України. Тож цього дня вважаю потрібно вітати усіх наших чоловіків незалежно від віку. Адже це – свято справжніх козаків та патріотів! А зовсім скоро буде ще одне офіційне свято – День Збройних сил України. Думаю, є сенс у тому, щоб привітати нашу Армію і низько вклонитись їм. Зі святом вас, наші дорогі захисники, і бережи вас Бог!

Директор агентства моделей "Панна" Вікторія Дембіцька:

– Я досі завжди вітала чоловіків із 6 грудня. В принципі, згідна з тим, що це свято можна перенести на 14 жовтня. Адже для наших захисників це буде знаково в тому сенсі, що вони будуть під покровом Святої Богородиці. Тим більше для цього є серйозна підстава – створення Української Повстанської Армії.

Соціальний юрист Ліана Діновська:

– В Україні, на жаль, не прижилося 6 грудня. Напевно тому, що за роки своєї незалежності Україна не знала війни. Ми як одна з найбільш мирних держав не прагнули до військових конфліктів. А до незалежності у нас було 23 лютого. Але епоха країни, яка його ввела, закінчилася. Тому Україні потрібен свій день, коли ми можемо вітати наших захисників. Я за те, щоб це було 14 жовтня. Тому що зараз Україна змушена захищати себе, і кращі її сини платять своїм життям за те, щоб наша держава залишилася єдиною і незалежною. Так, страшно, що це свято буде омите кров'ю. Але, може, тоді ми не забудемо тих, хто дійсно нас захищав і не шкодував за цю країну найдорожчого – свого життя. Нехай люди пам'ятають про це і цінують це. Україна платить дуже дорогу ціну за свою незалежність. Найменше, що ми можемо зробити – це пам'ятати, поважати, шанувати своїх героїв. Ми входимо в нову епоху, ми будуємо нове життя, нову державу, творимо нову історію. І нехай у нас буде нове свято.

Журналіст, волонтер Інна Білецька:

– 6 грудня – День Збройних сил України, відзначається у день прийняття закону "Про Збройні сили України". Вітати в цей день потрібно службовців Збройних сил України. Тобто, кадровиків і мобілізованих. Тільки цього року вітати ні з чим. Тим, хто там ризикує своїм життям, чи просто чекає наказу, попутно воюючи з системою, потрібно просто подякувати. Щиро.

Журналіст Світлана Прокопчук:

– Як на мене, то у свят 14 жовтня і 6 грудня не так вже й багато спільного. Передусім, це видно з назви. 14 жовтня – День Захисника України. А 6 грудня – День Збройних сил. На жаль, реалії нашого часу такі, що Збройні сили в частині їхніх найвищих керівників себе дискредитували. Лишається шана та повага лише до кадрових військовослужбовців, які служать в армії дійсно за покликом душі. Крім того, за усі роки незалежності наші збройні сили лише реформували, а це призвело до їх занепаду. Попри це, військові, які справді боронять нашу землю, мають усі права на відзначення цього свята, а також на привітання. Тим часом, свято 14 жовтня – День Захисника України. Як на мене, ця свято охоплює значно більше людей. Адже захисниками України я схильна називати Небесну Сотню, усіх учасників Євромайдану, добровольців, які були або зараз перебувають в АТО, і навіть волонтерів. Чому останніх? Тому що на їхніх плечах наразі часто захист тих, хто (даруйте за тавтологію) захищає Україну. Звісно ж, це свято і для військовослужбовців. Щодо патріотичності та українськості Дня Збройних сил України, то в цьому це свято вочевидь програє Покрові. Але геть відмовлятись від святкування Дня Збройних сил, я думаю, не потрібно. Крім того, чому для того, щоб привітати найдорожчих чоловіків, ми повсякчас чекаємо свята? Тож моїм найріднішим захисникам, а також усім-усім українцям я бажаю МИРУ.

 

П.С. від автора: Кожен із нас має свої погляди на різноманітні свята та дати. Та особисто я переконана, що в тих умовах, у яких зараз опинилася Україна, її захисники гідні визнання щодня, а не лише 14 жовтня чи 6 грудня. Зі святом усіх чоловіків! Нехай у Вас більше ніколи не буде потреби захищати Україну зі зброєю в руках!

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.