У Рівненському ліцеї встановили систему пропуску з електронними картками

Батьки учнів рівненського ліцею "Елітар" тепер можуть контролювати, чи прийшла їхня дитина на уроки, чи ні. Адже у ліцеї із природничо-математичним нахилом з'явилось цікаве нововведення, яке дозволяє стежити за присутністю дитини на заняттях.

Про таке нововведення повідомив у "Facebook" Зураб Кантарія. У холі навчального закладу встановили термінал, за допомогою якого фіксується час прибуття дитини у навчальний заклад. Варто лише провести карткою – і батькам миттєво прийде смс-повідомлення, що дитина з'явилась у ліцеї.

Як розповів директор ліцею Олег Желюк, таке нововведення необхідне для навчального закладу.

– У нашому ліцеї навчаються діти із усього міста. Якщо школи знаходяться досить близько від дому, то у нашому випадку діти добираються щодня на автобусах, тролейбусах, а в теплу пору року на велосипедах. І ми, і батьки хвилюємося, чи все добре з дитиною, і чи вона з'явилась у навчальний заклад – навіть телефонують вчителям. Приватбанк взяв усі витрати на себе, і нам встановили його безкоштовно. Звісно, якщо діти прогулюють навчання, то з ними працюють класні керівники, і якщо дитини немає на уроках, вони телефонують батькам. А оскільки існують накази у міністерстві освіти про контроль за відвідуваністю учнів, і, як виявилось, це дуже складний процес, то ми шукали різні шляхи. Ще я б поставив турнікети, щоб у навчальний заклад не змогли пройти сторонні особи. Поки що в нас є людина, яка стоїть на вході. Але в теперішніх умовах потрібно вживати таких заходів, – розповів Олег Желюк.

Начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому Василь Харковець розповів, що поки рано говорити, добре це чи погано:

– Така практика вже є закордоном і в деяких областях України. Зараз ще зарано говорити про результативність такої технології. Найкраще запроваджувати в невеликих навчальних закладах, яким є "Елітар", у школах це буде дещо складніше. Також дуже важливою є згода батьків, адже тут містяться і персональні дані. На це не застосовувались бюджетні кошти. На мою думку батьки мають право знати, де їх діти знаходяться і чи прийшли вони на навчання. Коли я був директором 26 школи у 2001 році, я запровадив систему, щоб у школу не пускали сторонніх людей, і щоб працівники запитували людину, до кого вона прийшла. І зараз ми бачимо, що в усіх навчальних закладах контролюють, щоб не пускали сторонніх людей. Тому, я думаю, через кілька років ми побачимо, наскільки дієвою є в рівненських школах і ця практика – з терміналами, – розповів Василь Харковець.

Отож, батьки, чиї діти навчаються у "Елітарі" тепер можуть бути спокійними, адже нові технології допоможуть їх дисциплінувати. Тільки, напевно, в самих ліцеїстів ніхто не запитав.

Тим часом, новина викликала жваве обговорення в соціальних мережах:

Ключові слова: 

Коментарі

Знаю цю ситуацію від подруги(там її донька навчається) добровільно-примусово заставили йти в Приват і оформлювати картку(це називається агресивна реклама) ,хотіла відмовитись, та сказали...Ви що? будете білою вороною..це ж ліцей!! Пояснювали що це зручно і охоронятиме спокій батьків..?скажіть мені з якої це пори банківські установи?! охороняють дітей? Я навіть не здогадуюсь якій"відкат"отримав директор цього закладу від директора Рівненської дирекції Привату.Ганьба(

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.