Рівняни хочуть озброюватися проти криміналу і Путіна за новим законом

10 грудня у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект "Про цивільну зброю і боєприпаси". Якщо його приймуть, то люди, яким виповнилося 18 років, отримають право купувати холодну та вогнепальну зброю на підставі дозволу органу внутрішніх справ. Також новим законом визначається порядок використання цієї зброї. Журналіст сайту "ВСЕ" вирішила запитати у рівнян, як вони до цього ставляться, і чи потрібно озброювати сьогодні громадян нашої держави. Чи готове українське суспільство до цього кроку, адже зброя може бути і засобом захисту, і засобом впливу та підвищення рівня злочинності.

Згідно даного законопроекту, будуть дозволені наступні категорії цивільної зброї та боєприпасів:

1) Перша категорія:

  • газова зброя;
  • пневматична зброя калібру до 4,5 мм і швидкістю польоту кулі елемента до 100 м/с;
  • вогнепальна зброя під патрон "Флобера" калібру до 4,5 мм та боєприпаси до неї.

2) Друга категорія:

  • вогнепальна гладкоствольна довгоствольна зброя, пневматична зброя калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 м/с;
  • вогнепальна зброя під патрон "Флобера" калібру понад 4,5 мм та боєприпаси до неї.

3) Третя категорія:

  • довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя та боєприпаси до неї.

4) Четверта категорія:

  • короткоствольна гладкоствольна вогнепальна зброя, призначена для стрільби набоями, спорядженими еластичними метальними елементами менш смертельної дії та боєприпаси до неї;
  • короткоствольна нарізна вогнепальна зброя і боєприпаси до неї.

Право на придбання цивільної зброї другої, третьої та четвертої категорії громадяни України набуватимуть після одержання ними дозволу на зброю відповідної категорії. Дозвіл на зброю видаватимуть без обмеження строку дії.

Керівник рівненського "Правого сектору" Роман Коваль вважає, що дати в руки зброю українцям варто було давно:

– Я досить нормально відношусь до цього закону. Зважаючи на те, що робиться в державі, в кожного українця повинна бути зброя. Чому весь цей час криміналітет нормально себе почував? Тому що він був озброєний, а звичайні громадяни незахищені. Цей закон мав би давно бути прийнятий. Адже зброя – це стримуючий фактор проти агресії. В Америці давно дозволена зброя. Чому в Україні досі існує ця заборона? Я вважаю, що після подій, які пережили українці, суспільство готове до цього. Адже в теперішній час кожен має вміти себе захистити.

Проте власник одного із магазинів, де продають зброю, В'ячеслав Володимирович ставиться до цього негативно.

– Я до цього законопроекту відношусь негативно. Тому що до нас в магазин приходять 18-річні хлопці і цікавляться зброєю, а їм ще "у пісочниці варто гратися". Я вважаю, що ще не настав час, коли потрібно дозволити вільно купувати зброю. В Україні йде війна, і варто на це зважати. Зараз збільшився попит на холості пістолети, пневматичну зброю, капсульні револьвери. Молоді люди купують зброю, на яку не потрібні дозволи, – розповів В'ячеслав Володимирович.

Депутат Рівненської міської ради, "свободівець" Олег Карпяк є прихильником даного законопроекту:

– ВО "Свобода" давно говорить про те, щоб кожен громадянин мав змогу володіти зброєю згідно чинного законодавства і відповідно до всіх вимог, передбачених цим. Це ще було задовго до подій, які стались в країні. А сьогодні, в умовах проведення антитерористичної операції, – цей закон необхідний. Щоб кожен громадянин міг захистити себе і свою домівку.

Депутат Рівненської обласної ради Олександр Івашинюта вважає, що озброювати людей потрібно, але не зараз:

– Я часто думав над цим питанням, і, з одного боку, я розумію, що це потрібно. Проте я вважаю, що наші люди не надто дисципліновані і повинні навчитись дотримуватись закону. А в умовах війни, на даний час, я вважаю, що не потрібно приймати закон про зброю. Є набагато важливіші закони, які варто було б прийняти саме зараз.

Депутат Рівненської облради Олег Хомич вважає, що цей закон варто прийняти:

– Я вважаю, що в Україні повинен бути закон про зброю, адже зараз існують лише відомчі інструкції. Кожна людина має право мати вогнепальну зброю. На моє глибоке переконання, людина, яка не є психічно хворою та не стоїть на обліку у наркодиспансері, повинна мати право на зброю, щоб захистити себе. Можливо, якби цей закон був прийнятий до подій на Майдані, нам би вдалось уникнути багатьох жертв.

Рівнянка Анна Радько категорично проти даного законопроекту:

– Я проти прийняття даного закону. На даний момент важливо стабілізувати ситуацію і знизити рівень суспільної напруги, а не розхитувати її. В часи безробіття та низького рівня життя зброя може стати вирішальним аргументом у будь-яких спорах. Дозволяти користуватись вогнепальною зброєю усім – вкрай небезпечно. На жаль, дуже велика частина нашого суспільства сприйме це, як нагоду додаткового заробітку та отримання власної вигоди, – говорить Анна Радько.

Правоохоронці Рівненщини наразі не можуть надати коментар з цього приводу. Думку начальника управління громадської безпеки з приводу законопроекту "Про цивільну зброю і боєприпаси" читайте після 20 грудня.

Довідка:

Необхідно зазначити, що, відповідно до законопроекту, забороняється використання саморобної, зміненої та нарізної зброї.

Авторами законопроекту виступили перший віце-спікер Андрій Парубій, Олег Ляшко, Ігор Мосійчук ("Радикальна партія Олега Ляшка"), Андрій Іллєнко та ін.

– Зважаючи на те, що держава наразі не в змозі убезпечити своїх громадян від злочинних посягань, володіння громадянами вогнепальною зброєю буде стримувальним фактором для значної частини злочинців, – зазначається у пояснювальній записці. – Крім того, вже сьогодні громадяни України легально володіють вогнепальною зброєю у загальній кількості близько 2 млн одиниць, а за даними МВС України, протягом 2012 року було вчинено всього 48 злочинів із використанням легальної зброї (включно з необережними злочинами та випадками перевищення меж необхідної оборони), тобто 0,0024% від загальної кількості легальної вогнепальної зброї в Україні.

Як наголошують народні депутати, вогнепальна зброя є найефективнішим засобом реалізації громадянами конституційного права на самозахист.

– Переважна більшість розвинених країн світу (усталених демократій) надали таке право своїм громадянам, що сприяло зменшенню кількості насильницьких злочинів проти особи та злочинів проти власності. Світовими лідерами у володінні населенням вогнепальною зброєю є США, Швейцарія та Фінляндія з показником від 88 до 45 одиниць цивільної вогнепальної зброї на 100 осіб. В Україні цей показник становить 5,5 одиниці. Досвід Прибалтики, Грузії та Молдови переконує, що надання права громадянам на цивільну вогнепальну зброю протягом року з моменту ухвалення відповідних законів знижує вуличну злочинність на 50-70%. Водночас введення жорстких правил і обмежень щодо володіння цивільною зброєю у Великій Британії призвело до стрімкого зростання кількості злочинів: на 88% злочинів з використанням насильства, на 101% озброєних пограбувань, на 105% зґвалтувань та на 24% вбивств (зростання за 5 років). На сьогодні обіг цивільної вогнепальної зброї законодавчо врегульовано спеціальними законами у всіх країнах Європи та у більшості пострадянських країн, обіг короткоствольної вогнепальної зброї дозволений у більшості країн Європи, зокрема, в Естонії, Латвії, Литві, Молдові, Білорусі. Досвід вищезазначених країн засвідчує, що офіційно зареєстрована цивільна зброя використовується при вчиненні умисних злочинів менш ніж у 0,001% випадків від загальної кількості злочинів, – йдеться у пояснювальній записці.

Як повідомлялося, в грудні народний депутат Сергій Каплін (Блок Петра Порошенка) вніс до Верховної Ради проект закону №1135 "Про вогнепальну зброю цивільного призначення".

Раніше, у травні, народний депутат з фракції "Свобода" також пропонував Раді дати право громадянам України купувати зброю і боєприпаси, щоб брати участь в охороні громадського порядку. Про це йдеться в законопроекті №4914 "Про внесення змін до закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону (щодо використання зброї)".

Нагадаємо, раніше Українська асоціація власників зброї вже зверталася до президента України Петра Порошенка з проханням створити робочу групу з фахівців, депутатів Верховної Ради України та представників збройової громади для обговорення Законопроекту "Про цивільну зброю та боєприпаси" і відповідного проекту змін до ст. 27 Конституції України. А в лютому українська асоціація власників зброї запропонувала закріпити в Конституції право на вільне володіння вогнепальною зброєю.

Коментарі

Чудова ідея

Роману Ковалю для початку потрібно повернути викрадену ним зброю у вояків в зоні АТО,так як вона є на обліку за певними людьми,а тоді вже говорити про законність.

давайте зробимо із рівного чикаг

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.