Вечорниці на Андрія: секрети святкових посиденьок відомих рівнянок

13 грудня в Україні відзначають День Святого Андрія Первозваного. Не обходиться це свято без вечорниць, вареників із сюрпризами та ворожінь. Чим особливий цей день для рівнянок та їх секрети святкувань – дізнавалася журналіст сайту "ВСЕ".

Голова Третейського суду Іванна Смачило:

– Андрія – це одне з тих українських свят, де проглядаються дохристиянські традиції. Оскільки свято Андрія припадає на різдвяний піст, то калиту – хліб, що нагадує сонце, всередині з діркою і вимазаний медом, православні українці замінили пісними варениками. А ось всілякі магічні ритуали на Андрія як своєрідну забавку дівчатка використовують і досі. Оскільки у нашій сім'ї два Андрія, то безумовно це свято пов'язане з родинним поїданням вареників. До ворожінь не доходило, хіба що на рівні записочок у вареникові з побажанням.

Журналіст Оксана Юрченко:

– Свято Андрія шанують у моїй родині. У мене чоловік Андрійович – тож без вареників цього дня не обходиться. Сюрпризів я туди не вкладаю – моїм домашнім вистачає мене. Стосовно ворожінь – я так давно і безнадійно одружена, що вже не пам'ятаю що робила 17 років назад. Все це, як на мене, віддає язичництвом і шаманством, тому я ніколи не надавала таким чи подібним дійствам якоїсь ваги. Всіх Андріїв і їх родичів щиро вітаю! Хай ангел-охоронець не забуває про них ні на мить.

Адміністратор антік-бару "Сервант" Вероніка Аскарова

– Так, ми святкуємо на роботі з дівчатами. Кожна приносить вареники з сюрпризом, і чоботи переставляємо (хто швидше заміж вийде), і першого зустрічного питаємо, як звати (так і чоловіка буде звати). Ось, ніби так. А Андріїв просто вітаємо гарними словами.

Завліт Рівненського облмуздрамтеатру Ірена Боровець:

– Вареники ліпимо, якщо згадаємо про це свято, бо в родині не маємо Андріїв. Яскраво пам'ятаю свято Андрія у шкільні роки. Тоді у Економіко-правовому ліцеї навчалась. Ми мали поприносити вареники з дому. Було дуже приємно, що мама посеред дня залишила усі справи і наварила свіженьких, і принесла у ліцей на свято теплі-теплі. Я була єдиною, чиї вареники були так на совість приготовані, тому їх швидко з'їли.

Директор програм РОДТРК Руслана Хоменюк:

– Свято Андрія завжди святкуємо. Бо свого сина назвала Андрієм, тому без пошанування цього Святого не обходимося. На святковому столі обов'язково вареники – солодкі та солоні, з різними начинками. Щодо ворожінь, то це властиво дівчатам та хлопцям. Я як мама краще помолюся і звернуся до Святого Андрія Первозваного зі словами подяки і проханням щастя і здоров'я своєму синові Андрію.

Активістка Лілія Москальова:

– Традиції Андріївських святкувань ми зберігали, поки доньки мої вдома були. Всі дружно ліпили вареники і замість начинки клали якісь сюрпризи – монетки, дрібнички. Хто знайде такого вареника – тому удача буде. Скільки радості у дітей було. А зараз донечки мабуть будуть ліпити вареники без мене у Кракові. Ворожити на Андрія не вмію. Хоч маю до того здібності. Просто не користуюсь. Що стосується привітань Андріїв, то звичайно вітаю. І Андріїв, і Андрійовичів, і Андріївних. Це – святе.

Журналіст Ольга Радянська:

– На Андрія останні роки ходжу в гості до батьків свого друга Андрія. У гостях робимо найсмачніші вареники у світі – із сиром сулугуні. Це фантастика! Поки не була одружена, це був традиційний дівич-вечір. Ворожили на каві, спалювали папір і намагалися у тінях розгледіти своє майбутнє. Пускали сірника у тарілці з водою і дивилися, до якого чоловічого імені припливе... виходили на двір і питали перехожих чоловіків, як звати. Один з них – чи злякався, чи що – вигадав, що його Вальдемар звати... тож це ворожіння не збулося. Із сучасного, то гадали на книжці Влади Лузіної – дуже смішно виходило, бо книжкові передбачення видавалися дуже реалістичними. Уже з чоловіком на Андрія вдома ставимо ялинку, бо ці тижні до нового року і різдва – найбільших для нас свят – найчарівніші, і хочеться, щоб цей період був тривалішим. але цього року навряд чи вдасться, бо чоловік на роботі на півдні України, тож будемо з малим чекати його, і тоді вже разом прикрашати.

Коуч-тренер Ірена Слута:

– Святкування Андрія завжди відбувається у моєму житті весело. То гості приїдуть гуртом, то дівчата надумають щось вигадливе. Ворожіння пробувала за студентства. Були у нас дівчата з Галичі – носії давніх традицій, та й я сама зі Львівщини – там було чому повчитися. У мене виходило гадати надто добре, і в результаті вибудовувалися справжні черги до мене в кімнату на це сакральне дійство. Але спробувавши себе одного року в такій незвичній функції, я зрозуміла – не моє. По-перше, ти транслюєш ідеї, котрі суттєво впливають на життя інших людей. І ці зміни вони асоціюють з тобою. Добре, якщо віщування хороше, а якщо навпаки? Промовчати? Сказати? Одним словом, знання зобов'язує, і мені то було не дуже до вподоби. Отож, спробувавши одного разу, розуміючи, що мені вдається краще за інших "читати людські душі", я вирішила, що краще йти більш науковими шляхами. І, напевно, дещо зіграла роль ось та невинна, на перший погляд, забавка – ворожіння, у моїй подальшій самоідентифікації. Мені захотілося допомагати людям, але дещо іншими методами. І так я стала на шлях навчання і психології, коучингу та інших розвиваючих інструментів.

Ключові слова: 

Коментарі

Простите отвечу по-русски, так проще. Вы изначально смотрите на мужа, своего пусть родного и отца своих детей как на свою собственность. Подарить...Разве так можно? Я не знаю как Вас зовут, да и Ирену вообще не знаю, случайно забрела сюда и комменты зацепили ( кстати, на месте редакции я б их отключила, сплошной поток грязи. никакого конструктивизма). Милая девушка, только по проишествии времени Вы поймете благо это было для Вас или нет. Кто знает что нас всех ждет? Не стоит носить в себе столько негатива. От этого можно заболеть. Ну, а касаемо моральности, Вы наверное святая, да? Идеальная? Мне когда-то бабушка сказала - от хороших жен не уходят. Кстати, от хороших мужей тоже. Можете забросать меня камнями, если Вам станет от этого легче. Еще раз - будьте счастливы! Все в Ваших руках.

Оксана, так подарите своего мужа Ирене, она ж такая красивая, и как раз в данный момент одинока. Мой муж ведь ей не подошел, А вы ей потом еще спасибо скажете...Вы ведь поддерживаете аморальных людей, судя по вашему сообщению...И не дай Бог вам пережить то же самое....

Я не була у Вашій ситуації, де все змішалось коханці, чоловіки, фотографи. Не буду судити. Але... В мене теж є чоловік, і якби він почав шукати задоволень як то кажуть на стороні - я б найперше почала шукати причину в собі. Може йому перестало бути цікаво, може варто розвиватись, тримати тіло в тонусі, найперше для себе, що чоловік фотографував мене, а не когось іншого? По друге, еротика і порнографія - різні речі... Ірена гарна жінка, в неї гарні фото. Порнографія мені не траплялась. Ну а стосовно помсти ображеної жінки. Якщо мій чоловік більше мене не захоче - я його відпущу, зціпивши зуби і знайду собі ще кращого, а закопувати коханку як бульдозер - це нижче мого виховання і понять про власну гідність. ЇЇ, як Ви правильно кажете доля і сама накаже(хто ми такі щоб судити). На зло чоловікові-зраднику я щасливо вийду вдруге заміж)) А поливати брудом коханку ( і чи справді це так невідомо) анонімно в інтернеті, то вже вибачайте... трохи перебор. Відпустіть ситуацію, живіть майбутнім, а не минулим, простіть і буде Вам щастя. Ще подякуєте колись Ірені, що сталось саме так. Удачі.

Оксана, это не "бруд" - это ПРАВДА, А вот твоя "прекрасна людина" теперь живет с родителями совсем одна, без мужа и любовника и денег, к которым так стремилась у кого-то вытянуть. Таких как она Бог наказывает, есть такой "закон Бумеранга." О хороших людях такого не говорят и не пишут. Интересно Оксана, что бы ты делала, если бы твой муж в твое отсуствие дома наделал порнографических фотографий с этой проституткой и кучей фотографов и плюс еще они выставили это на показ в интернете? Дай Бог, чтоб тебе не попалась такая "прекрасна людина" в твоей жизни! А Ирене скажу в дополнение: ДУМАЛА, ЧТО ЖЕНА НЕ СТЕНА - ПОДВИНЕТСЯ???? ЖЕНА - БУЛЬДОЗЕР-- ЗАКОПАЕТ!!!!

Ірено, судячи з того як багато на вас виливають бруду і скільки навколо Вас пліток - Ви прекрасна людина. ( не мої слова, класика)
Так тримати))

коуч-тренер??? Це сильно, напишіть вже тренер-тренер навіщо цей пафос :))))

Якби всі такі "бездєльніки" були, то наше місто процвітало би;) як і країна в цілому. Не беруться судити людину, доки не взяли її взуття. Не пройшли її шлях..

кто на сайте ВСЕ лобирует ИркуСлуту? 2 - 3 раза в неделю упоминается. мало в Ровно других бездельников?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.