Жорстока освіта: На Рівненщині у Кузнецовську знищили всесвітньовідомий художній колектив "Калейдоскоп"

У місті атомників уже кілька років триває конфлікт навколо народної музично-театральної студії "Калейдоскоп", яка отримала світове визнання та стала лауреатом 38 міжнародних конкурсів. Проте на даний час ця студія не працює, педагоги звільнені, майно зникло, а викладачка, яка присвятила все своє життя роботі у колективі, звертається в усі державні інстанції, щоб відновити справедливість.

Народна музично-театральна студія "Калейдоскоп" та її експериментальні підготовчі групи розвитку дітей віком від 2,5 до 6 років художньо-естетичного профілю є учасниками Всеукраїнського експерименту зі створення цілісної моделі художньо-естетичної освіти виховання в загальноосвітніх навчальних закладах України.

За словами художнього керівника кузнецовського дитячого колективу "Калейдоскоп" Світлани Копець, діти займались у приміщенні школи №3, для цього були виділені кошти, за які купили музичні інструменти, стенди, дошки, сценічні костюми та інше.

– Нашу діяльність підтримували і діти, і батьки, проте директор школи зробила все можливе, щоб зруйнувати наш колектив. Я є розпорядником коштів, які виділяв благодійний фонд, проте все майно, яке ми купували, зникло. Крім того, вона відібрала 11 ставок на позакласну роботу. Розпочались знущання та переслідування дітей, які ходили у "Калейдоскоп", почалась війна. Потім нас просто звільнили за статтею "Зміна у колективі". Впродовж багатьох років я звертаюсь у генеральну прокуратуру, до міністра, президента, парламенту, міністерства освіти. Чомусь все зводиться до особистого конфлікту, але ніякого конфлікту немає. Навпаки, такі колективи – це гордість для школи і міста, – розповіла Світлана Копець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як на Рівненщині знищили один з кращих творчих колективів

Також Світлана Копець розповіла і про крадіжку 165 тисяч гривень, які виділив місцевий бюджет на реконструкцію актового залу у ЗОШ №3. Проте, як тільки кошти надійшли місту, ремонт приміщення здійснювали начальник управління освіти А. Пилипенко, а акти виконання робіт підписувала безпосередньо директор школи Наталія Валюшко.

З приводу цього було порушено кримінальну справу за фактом неналежного виконання службовими особами управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило істотну шкоду державним інтересам.

Вихованка "Калейдоскопу" відома рівненська актриса Ніна Ніколаєва дуже переймається долею свого колективу:

– Музично-театральна студія "Калейдоскоп" – це колектив, у який я прийшла дитиною і відвідувала до випускного зі школи, на заняття в якому я чекала з нетерпінням, бо це завжди було щось цікаве, оригінальне і дуже професійне. Я не можу згадати ніяких неприємних моментів, навпаки, – лиш цікаву працю, постановки, зйомки, подорожі. Світлана Федорівна була вимогливою і справедливою, вона була нам більш ніж вчителем, вона була другом і порадником, саме вона розкрила в мені акторські здібності, що тепер переросли в професію. Те, що сталось з колективом, шокує і засмучує, оскільки я вже більше 10 років як переїхала в Рівне і випускалась з колективу коли він був ще в розквіті. Я щиро сподіваюсь, що відгукнуться юристи, впливові політики, щоб допомогти розібратись зі складною ситуацією навколо колективу.

Журналіст сайту "ВСЕ" звернулась і до директора школи №3 Наталії Валюшко:

– Що ж Ви мені дзвоните, якщо Ви вже все опублікували. Ви опублікували її інтерв'ю (Світлани Копець – авт.), і все місто прочитало. Ви знаєте, коментувати по телефону ситуацію це неетично і незручно. Ви записали інтерв'ю, а тепер хочете, щоб я Вам коментувала. Мене облили брудом, навіть Ваш ведучий. Ви мали б зайти на сайт школи і подивитись на успіхи танцювальних колективів школи і для себе проаналізувати, перед тим, як публікувати інтерв'ю. Ваш журналіст, настільки підтримував і радів із того всього, не думаючи, що людина може бути неправа. Я не можу по телефону щось говорити. На ефір я не хочу. Ваш сайт "ВСЕ" про все і так написав. Що це чесні новини, після цього інтерв'ю пів міста не буде рахувати, що це чесні новини. Я хочу побажати цій людині, щоб вона знайшла внутрішній спокій. В нас усе в школі добре. Наш театральний колектив поїхав на обласний конкурс колядок і щедрівок.

– А колектив "Калейдоскоп" є?

– Колективу "Калейдоскоп" немає, вона не захотіла далі працювати їй запропонували розмістити колектив у Будинку культури і творчості, а оскільки ми – загальноосвітня школа, і наше основне завдання – не гурткова робота, а навчальний процес. А ваш журналіст сказав: "А всі знають, яка ситуація у Кузнецовську", – і це було дуже образливо чути. Як може людина такі висновки робити? У нас усе в порядку, і у нас дуже талановиті діти.

– А де майно танцювального колективу?

– Це майно благодійного фонду, і я ніякого відношення до нього не маю. Ви подивіться, за якою адресою зареєстрований фонд. Яке відношення школа має до цього фонду?

– Але ж у школі були розміщені ці всі речі?

– Я не знаю, де вони були розміщені, і я їх не бачила. Все що в школі, має бути оприбутковано, і всьому присвоєно номер. В нас немає інших речей, тому що це державна установа. Вибачте, але в мене урок.

Про ситуацію, яка склалась із легендарним колективом Кузнецовська знає і начальник управління освіти Григорій Таргонський:

– Щоб сформувати певні висновки щодо ситуації, потрібно детально її вивчити. Я отримав доручення із міністерства освіти провести у Кузнецовську виїзну нараду із керівництвом міста, директорів, щоб почути всі точки зору і знайти компроміс. Ми максимально публічно намагатимемось вирішити дану ситуацію і повідомимо пресі офіційну позицію управління освіти щодо даного конфлікту.

Отож, про результати виїзної наради у Кузнецовську читайте згодом на сайті "ВСЕ".

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.