Підполковник з Рівного проміняла міліцію на дитячий будинок сімейного типу

Ми звикли до сентиментальних історій, які часто друкують на сторінках глянцевих журналів, із задоволенням їх читаємо, прекрасно розуміючи, що основна маса цих розповідей – ніщо інше, як красива казка. Хоча буває, що дива трапляються і в реальному житті, як-от у житті цих дітей.

Майже казкова історія сталася з дітками, які росли, наче трава при дорозі, поряд із рідною, але, насправді, зовсім чужою мамою. Вона була дуже зайнята собою, часто зникала з дому, залишаючи їх голодними, і мало турбувалась про те, що буде далі. Періодично у неї народжувався новий малюк, а старші вже мали самі думати, як їм жити. Вони й думали. Хлопчики, яким не виповнилося й шістнадцяти, допомагали сусідам обробляти городи, працювали на будівництві – намагалися заробити хоч якусь копійку, щоб прогодувати молодших. Коли був живий батько – ще так-сяк трималися. Проте його не стало, і діти залишились одні. Маму брати до уваги не варто, бо вона, як завжди, жила у своєму, веселому світі.

Далі був притулок, про який діти не дуже хочуть згадувати. Але там вони могли залишитися надовго. В найкращому разі частину меншеньких розібрали б добрі люди, але тоді вони навряд чи змогли б бачити одне одного, а з часом і забули б, що в них були старші братики і сестрички. Та доля, зовсім несподівано для головних героїв цієї історії, зробила різкий віраж. І ось тут починається казка… Дев'ятеро братиків і сестричок знайшли і любов, і увагу, і теплий, затишний дім. А головне – їх не розлучили.

Коли робиш добре діло, усе складається дуже легко

Підполковник міліції Тамара Лисенко ще донедавна відповідала за зв'язки з громадськістю в обласному УМВС, а її чоловік Олег працював у відділі Держслужби охорони. Вони не планували так круто змінити своє життя. Вже мають власних дорослих дітей, попереду мріялися подорожі, відпочинок на дачі, зустрічі з друзями. Усе це відійшло на другий план, коли начальник районної служби у справах дітей запропонувала подружжю створити дитячий будинок сімейного типу і забрати до нього не мало не багато, а дев'ятьох діток, які стали сиротами при живій мамі.

Подруга пари Орися Примак також підтримала цю ідею, адже й сама в такий же спосіб стала багатодітною мамою. Недарма кажуть, що правильний шлях – прямий, бо відтоді все почало складатися на диво легко. Навіть оформлення необхідних паперів відбулося без звичної всім тяганини.

– Я, мабуть, морально була давно готова до таких змін, – пригадує недавні події Тамара Петрівна, – бо й сама росла у багатодітній родині – до столу у нас сідало десятеро чоловік. І жили ми дружно й весело. А поруч із нами мешкала сім'я, в якій мама покинула сімох діток, і їхнє життя було дуже нелегким. Усі вони потрапили до інтернату. І хоча вже давно мають власних дорослих дітей, та в жодного життя не склалося. Крім того, я ж двадцять років пропрацювала в міліції. За цей час бачила багато і прийшла до висновку, що не можна бути байдужим до проблем неповнолітніх.

Рішення подружжя стати батьками-вихователями здивувало багатьох, але тільки не близьких друзів цієї сім'ї. А мама пані Тамари, якій вона повідомила новину мало не в останню чергу, щоб зайвий раз не хвилювати, відповіла дуже просто: "Доцю, я тебе добре знаю – ти ж не образиш дитину".

– Мама "за" – значить все роблю правильно, – остаточно впевнилась у правильності прийнятого рішення Тамара і почала оформляти документи.

Скучили за словом "мама"

Самі ж діти, хоча й зустріли дещо насторожено людей, котрі бажали взяти їх на виховання, все для себе вирішили одразу. Бо вже буквально в другий приїзд подружжя до притулку почали називати Тамару Петрівну мамою. Напевно, скучили за цим ласкавим словом.

– Як усе таки Ви наважилися взяти одразу дев'ятьох дітей? Чому не пробували, як інші, спочатку забрати двох, потім ще кількох? – не вгавали запрошені до цього гостинного дому журналісти.

– Спочатку так і планували, – зізналася пані Тамара. – Але коли друзі розповіли, що в притулку опинилося дев'ятеро дітей з однієї родини, серце заболіло. Як їх розлучити? А якщо їх візьмуть у різні сім'ї? Тому ми з чоловіком думали недовго. Це вже доля, напевно, сама підказала, що маємо брати всіх і зразу.

Ця велика і дружна сім'я тільки звикає жити разом. До просторої квартири в дитячому містечку, що в Олександрії, вони в'їхали кілька місяців тому. Перед цим швидкими темпами і власними силами робили ремонт, купували меблі. Віталій, Назарій, Аліна, Юра, Аня, Оксана, Даринка, Софійка і Юлечка, заради яких, по суті, це все й відбувалося, зараз почуваються тут, як удома. Найстаршому – 16, найменшій – чотири.

– Встаємо рано, бо діти ходять не в інтернат, а до звичайної школи. Трохи далеченько, та нічого, завозимо і привозимо на машині, – розповідає глава сімейства. – Двоє старших, Віталій і Назарій, вже навчаються у Квасилівському профтехучилищі.

Аліна, якій 13, – дуже серйозна і відповідальна. Десятки разів на день підходить до нової мами і запитує, чи не треба допомогти. Помічниця з неї дійсно незамінна.

– Ми з Аліною готуємо завжди разом. І тепер для мене приготувати обід чи вечерю на таку кількість дітей неважко, бо ж Алінка завжди поряд, – каже Тамара Петрівна. – Наші діти не бояться роботи. Тяжче було прищеплювати любов до навчання, до школи. Головне – їх треба навчити жити, щоб вони розбиралися, де добро, а де зло.

Поки ж найбільше уваги потребують найменші, бо дуже вже непосидючі ці дівчатка. Кожна має свій характер і свої нахили. Оксана, наприклад, вже вибрала майбутню професію, каже, що буде лікарем. Аня, Даринка і Софійка ще ніби не визначились. А найменше сонечко – Юлечка – весь час щось малює у своєму блокноті, мабуть, буде художником.

Діти не можуть вдавати любов

У родину Тамари та Олега ми потрапили на Миколая. Вже з порога було зрозуміло, що дітей тут чимало – вішалка перед входом до квартири ледь вміщає гору одягу, а за дверима чути веселі дитячі голоси.

– Мама прийшла, – кинулися найменші дівчатка в обійми до Тамари. А чоловік посміхався й зустрічав гостей, тримаючи на руках маленьку Юлю. Спочатку було не зрозуміло, де гості, а де "корінні" мешканці оселі, та господарям, видно, до такої кількості народу в домі не звикати. У вітальні вже світилася різнобарвними вогнями ялинка, а під нею лежала ціла гора подарунків, яку ніхто з дітей чомусь не спішив розбирати.

Молодші дівчатка в нарядних платтях радісно стрибали навколо дорослих, приймали пакунки й намагалися вихопити у журналістів фотоапарати, щоб сфотографувати на пам'ять кожного гостя, всі іграшки та куточки свого нового дому, а хлопці – більш серйозні та врівноважені, гуртувалися разом і стиха обговорювали якісь важливі речі.

– Діти в мене на диво щедрі й гостинні, – усміхається мама Тамара. – Жодну цукерку не з'їли, щоб не поділитися з нами. Хоча спочатку не могли наїстися. Принесу ящик помідорів, щоб закрутити, повертаюсь увечері з роботи – майже нічого не залишилося. Та це й добре, аби на здоров'я.

Звичайно, і в них будуть складнощі та непорозуміння. Без цього не буває. І в цій сім'ї, яка офіційно називається дитячим будинком сімейного типу, але насправді є найсправжнісінькою родиною, як і в усіх, хворітимуть і вередуватимуть діти, болітиме від тривог за них мамине серце. Але вони – разом, і це вже маленька перемога. Сподіваємось, попереду в них ще багато світлих, радісних моментів. Бо головне в їхньому житті диво вже сталося, а далі ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ.

Неля ЗАБОЛОТНА

Ключові слова: 

Коментарі

Розчулений. Бережи цю родину, Боже! Щастя вам усім

Хай Бог дає здоров'я та допомагає ростити діток. Щастя цій родині !!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.