У скільки рівнянам обійдеться Святвечір

Завтра рівняни святкуватимуть одне з найурочистіших християнських свят – Вілію.  Вечір напередодні Різдва — останній вечір Різдвяного посту. Господині ж намагаються вигадати нові пісні страви, щоб потішити смачненьким своїх рідних. Журналіст сайту "ВСЕ" вирішила дізнатися скільки сьогодні коштують пісні продукти.

 

У день перед Різдвом нічого не їли до самого вечора — поки на небі не з’являлася перша зоря. Лише після появи зорі, що несе благу вість, приступали до святкової трапези. І хоча складалася вона з пісних страв, називалася багатою вечерею, бо на столі було 12 страв.

Із Свят-вечором пов'язаний обряд приготування першої куті, її називали багатою, оскільки, крім неї готували одинадцять пісних страв, серед яких обов'язково мали бути борщ, риба, гриби, пироги з квасолею та капустою, картопля та узвар. Страви мають бути пісними, оскільки Свят-вечір припадає на останній день пилипівського посту.

Кутю традиційно готували з пшеничних або ячмінних зерен 

Отож, на рівненському ринку сьогодні можна знайти безліч пісних інгредієнтів, які стануть у нагоді під час приготуванні страв.

Літр олії коштує 19 гривень (тоді коли минулого року її ціна була 11 гривень). Пшенична крупа, яка зазвичай є основою для куті коштує 8 гривень за кілограм, ізюм – 50 гривень за кілограм, мак – 80 гривень за кг, мед – 65 гривень за літр.

Консервовані овочі для прикладу огірки коштують 25 гривень за кілограм, квашена капуста – 10 гривень за літр. За кілограм грибів потрібно заплатити 15-20 гривень за кілограм. Свіжа пекінська капуста коштує 8 гривень за кілограм. Зелена цибуля – 25 гривень за кілограм. Буряк – 4 гривні за кілограм.

Винахідливі господині дуже часто готують різноманітні цікаві страви із гарбузи, її ціна 4 гривні за кілограм. 

Риба також значно подорожчала цього року, її ціна від 40 до 100 гривні за кілограм.

Найпопулярнішими пісними стравами серед рівнян є вінегрет, вареники з картоплею, овочеве рагу, асорті із солінь, узвар.

Отож, в середньому, пісний стіл рівнянам обійдеться у 200 гривень

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.