Рівненський волонтер Вікторія Шинкаренко розповіла як рятувала поранених на передовій

Рівненський волонтер, керівник волонтерського батальйону "ДАР" Вікторія Шинкаренко останній місяць провела на передовій, доставляючи автівки, техніку, одяг та продукти. Волонтерка розповіла про потреби солдатів, ситуацію на фронті та свою участь у порятунку солдатів. 

 

Давно нічого не писала про поїздки на схід, насправді не було час. Фактично останній місяць постійно перебувала в зоні АТО, підвозила допомогу, спілкувалась з хлопцями на самий крайніх блокпостах. Втім остання поїздка в Станицю Луганську була найбільш емоційною. Тут як ніколи розумієш, що таке війна. 
Тут вночі - 28, поки їхали паливо замерзало на ходу. Везли швидку для евакуації поранених з полю бою в 17 танкову бригаду, з реанімавтомобілями там дійсно проблема Їх не має взагалі. На всю передову ділянки, де знаходиться близько 1000 бійців, одна "таблетка" з батальйону "Чернігів". Але вона не обладнана як "швидка", це по суті звичайний бус ношами, який не завжди заводиться. Ще кілька днів там буде знаходитись реанімавтомобіль, який два місяці тому був завезений на 128 бригаду, але потім їх передислокують. Працює на ній дійсно професійний лікар Сашко. Тому наша "швидка" танкістам буда дуже потрібна. 


Заїхали до хлопців з Нацгвардії. Саме тих, кого мали по ротації замінити їхні побратими,які потрапили в страшне ДТП біля Артемівська. Розвезли різдвяні подарунки на дальні блокпости, як завжди більш за все раділи дитячим малюнкам, прапору і цигаркам. Хочу визнати, що хлопці з цього батальйону Нацгвардії – просто дуже "круті". Реально поважають їх.
Ми переночували, а зранку почалось пекло. При передислокації нацгвардійці попали під обстріл, на підмогу під'їхали наші танки, зі сторони Луганська "сепари" теж підтягнули танки… Хлопців відбивались майже чотири години. 2 – "200", 9 – "300" і це лише з Нацгвардії. Почали поранених звозити на базу. Хлопці – молодці! Кожен каже: "Я нормально, тримаюсь подивись його".

Не знаю як, але згадала все що знала, як зупинити кровотечу, обробити рану, поставити катетер, що вколоти, багато з проведення навчання по наданні першої медичної допомоги Групою рівненських волонтерів-медиків батальйону ДАР. Ех, треба було уважніше слухати. Нічого - зараз ще раз пройду посилений курс. Після всього набрала нашого керівника медичного напрямку Юрій Поліщук, описала характер поранень, підтвердив, що все робила правильно.


Уявляєте, сидить полковник, куля пішла під шкіру, каже: "Доця, вколи щось, різани, дістань і я піду їм "насиплю!" 
Що відчувала? Відчувала величезну злість за ці втрати… За те що в державі як крали так і крадуть. Ні нічого не змінюється. Влада намагається прилаштувати старі схеми на новий лад. Рік пройшов і все без змін. Ех, попались би мені в ту хвилину Порошенку і Яценюк, почули би багато чого цікавого. 
Але знаєте світогляд може змінити фраза одного справжнього офіцера: "Держава має забезпечувати армію. А в конституції записано, що держава – це народ". Тому ми і армія – єдині, і держава це ми. А політиків і чиновників, які не справляються треба замінити. Разом ми все зможемо!


А ще на передовій зараз вдосталь продуктів, немає проблем з одягом, більш менше закриті питання з взутттям. Чого найбільше не вистачає це автівок, тепловізорів, рації, безпілотників, інших спеціальних засобів. А ще більше - турнікетів, бандажів, всьго що в ходить в сучасну аптечку НАТО.

 

Хочете допомогти солдатам?
-
ЗАГАЛЬНИЙ РАХУНОК волонтерського батальйону "ДАР"
Карта Приватбанк 4149 6258 0447 6834 Дюг Юрій Олександрович
---------
МЕДИЧНИЙ НАПРЯМОК волонтерського батальйону "ДАР"
Карта ПриватБанк: 6762 4626 8074 6119 Дюг Юрій Олександрович
Всі кошти з цього рахунку будуть витрачені виключно на придбання ліків та медичних засобів.
---------
РОЗРОБКА БЕЗПІЛОТНИКІВ:
Карта ПриватБанк: 6762 4626 8073 7266 Дюг Юрій Олександрович
--------------------------------------------------------------
Рахунок в долларах:
beneficiary: diuh yurii
account: 6762462680551501
bank of beneficiary: PRIVATBANK swift code: PBANUA2X
intermediary bank: JP MORGAN CHASE BANK swift code: CHASUS33
correspondent account: 0011000080
IBAN: UA873052990006762462680551501
--------------------------------------------------------------
Рахунок в Євро:
beneficiary: diuh yurii
account: 6762462680551774
bank of beneficiary: PRIVATBANK swift code: PBANUA2X
intermediary bank: Commerzbank AG Frankfurt am Main Germany
swift code: COBADEFF
correspondent account: 400886700401
iban: UA883052990006762462680551774
-------------------------------------------------------------
ЗВІТИ волонтерського батальйону "ДАР": http://bit.ly/1FgsGIE
Офіційна сторінка волонтерського батальйону "ДАР":https://www.facebook.com/darrivne