Чому в Рівному родину виселяють на вулицю, а її майно продали "за копійки"?

Виявляється, у Рівному можна купити майже новеньке авто за 17 тисяч гривень і чотирьохкімнатну квартиру за 174 тисячі гривень. Як таке може статися — дізнавалася журналіст сайту “ВСЕ”.

Кредитна позика рівненській родині обійшлася втратою всього майна. Ця історія бере свій початок ще з 2003 року. Тоді сім'я Петра Куницького взяла кредит у банку “Аваль” під заставу майна. Через фінансову кризу, “скачки” курсу долару відносно гривні розпочалися і труднощі з виплатою кредитних коштів. Родина Куницьких намагалася знайти компроміс з банком і вирішити питання про умови виплати кредиту. Та не склалося і сьогодні виконавча служба прийшла виселяти сім'ю вже з проданої на торгах квартири.

Як розповів Петро Куницький, у 2003 році він взяв кредит, який впродовж тривалого часу справно виплачував.

- У 2008 році почалися певні труднощі з виплатою кредитних коштів. Згодом банк за борги почав забирати майно. Хоча кредит продовжував виплачуватися, але не в повному обсязі. Так, близько року тому забрали автомобіль марки “Вольсваген Гольф” 2002 року випуску, який весь цей час простояв на штрафмайданчику. Нещодавно, я дізнався, що її продали на аукціоні за 17 тисяч гривень. При тому, що реальна вартість машини наразі становить в межах 5 — 6 тисяч доларів. Так само за заниженою ціною продали й чотирьохкімнатну квартиру на вулиці Мельника, 14 у Рівному. За неї покупець, який нині хоче сюди вселитися, заплатив 174 тисячі гривень (приблизно 10 тисяч доларів). При тому що реальна вартість квартири становить у межах 35 — 45 тисяч доларів. Так само банк забрав і наш магазин, що на вулиці Шевченка, 9. Нині ж ми навіть не можемо дізнатися точної суми заборгованості по кредиту, бо цю довідку видають платно і коштує вона приблизно 1500 гривень. Тому ми подали заяву в суд на визнання договорів продажу квартири з аукціону недійсними. Судове засідання по цьому питанню відбудеться 27 січня, - каже Петро Куницький.

Сьогодні ж біля його будинку зібралися представники "Кредитного Майдану",  депутати Рівненської міськради і представники громадськості, аби не дозволити виконавчій службі виселети сім'ю на вулицю. Також приїхали преставники виконавчої служби та правоохоронці, які забезпечують охорону громадського порядку.

Як розповів голова ГО "Рівненський Кредитний Майдан" Євгеній Жуков, все що відбувається сьогодні і з цією родиною нагадує рейдерство 90-х років, адже банк "Аваль" забрав за борги по кредиту магазин, що на вулиці Шевченка 9 у Рівному, 4-х кімнатну квартиру та автомобіль, який належали родині, за смішною ціною.

- Всі ми розуміємо, що зараз можна знайти вихід із ситуації по-іншому, чим і займатимуться представники "Кредитного Майдану. Такі випадки зараз непоодинокі, тому потрібно шукати вихід із ситуації, аби не виселяти людей на вулицю. Кредитний Майдан разом із власниками квартири проситиме, щоб виконання рішення виконавчої служби перенесли принаймні до судового засідання, яке відбудеться 27 січня. Адже власник квартири подав у суд на оскарження рішення, - каже Євгеній Жуков.

Тим часом депутат Рівненської міської ради Анатолій Чугуєвець додав, що на автомобілі, який забрав банк нині їздить колишній прокурор, чоловік працівниці банку “Аваль”, яка відповідає за стягнення кредитної заборгованості.

- Те, що відбувається — це просто жах. Це не перший випадок впродовж останнього часу, коли родину так просто виселяють на вулицю. Мені розповідали, новий власник квартири Петра Куницького дав хабар три тисячі доларів виконавчій службі, щоб людей виселили. До мене як депутата звернулися представники Кредитного Майдану, тому я всіляко допомагатиму цій родині та контролюватиму розгляд їх питання. Адже впродовж останнього року це вже четверте таке питання по виселенню людей, яке я захищаю, - розповів Анатолій Чугуєвець.

У свою чергу, як повідомив представник виконавчої служби, державний виконавець Олег Герасименко, рішенням суду майно родини Куницьких забрано за кредитний борг.

- Його було виставлено на торги та продано з аукціону. Квартиру, що на вулиці Мельника, 14 купили і тому ми прийшли, щоб виконати рішення суду щодо виселення одних людей на користь інших. Так, як представники громадськості перешкоджали це робити, був складений акт щодо цього, - сказав Олег Герасименко.

Сьогодні на цьому конфлікт завершився. Як далі розгортатимуться події читайте на сайті “ВСЕ”.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.