Як рівнянам продати квартиру без ріелтора?

Сайт чесних новин "ВСЕ" запускає новий проект "ВСЕ про нерухомість". Автором проекту є відомий рівненський ріелтор Ігор Гойда, який має багаторічний досвід у цій сфері та готовий поділись із ним з читачами нашого сайту. Як продати нерухомість, що варто знати, звертаючись до фахівців - читайте далі.

 

Всі ми коли-небудь щось продавали самостійно. Це були речі, як правило, привезені з-закордонного відрядження. Якщо не підійшов розмір чи купили на розпродажі першими нашими покупцями були знайомі, співробітники та друзі. Звісно, з друзів ми, напевно, якщо не дарували, то брали чисто символічну плату. Майже в кожному випадку продажу ми відчували, принаймні я відчував, що продешевили…

В радянські часи була альтернатива самопродажу – комісійні магазини. Мої батьки користувались, як послугою з продажу, так самою послугою купівлі товару.  На полицях комісійних магазинів можна було знайти дефіцитні товари. Було таке слово, яке радянські громадяни вживали досить часто - "дефіцит". Звичайно, що за продаж такого товару магазин брав "свою" комісію. Продавши товар за допомогою "комісійки" майже не виникало питань – чи не продешевив. Від кінцевої ціни залежав і розмір комісії  магазину. Продавці там були навчені, як прикордонні вівчарки - в них був "нюх на своїх покупців", які були готові заплатити ціну магазину.

Товар, про який ми говоритимемо, є одним з найдорожчих товарів зі всіх, що є на ринку. Це – нерухомість.

Чи можна продати самому такий товар? Звичайно, що можна. У Вас є два шляхи, як це зробити: продати самотужки, чи звернутись до «комісійного магазину». Роль такого магазину, де продають нерухомість, виконує Ріелтор чи Агентство нерухомості.

Продаємо нерухомість самі

Навіщо віддавати «частинку своєї квартири» для якихось агентів, чи агентств? За те, що приведуть покупця, якого і самі зможемо знайти. За те, що приведуть до нотаріуса та зберуть довідки з організацій, куди ми самі знаємо дорогу. Знайомі та сусіди продавали. І нічого - живі та здорові. Виручили за квартири навіть більше, ніж хотіли…

За 8 років, які я займаюсь ріелторською справою, бачив різне. Сотні історій від тих, хто обрав цей шлях. Як не дивно, значна більшість продавців після наших розмов, не вважали себе переможцями. Я б дуже хотів, щоб мої поради Вам стали в пригоді. Рушаємо.

По-перше потрібно визначити вартість квартири. Переглянувши ціни в двох-трьох газетах та сайтах, запитавши у сусідів та знайомих, "накинувши" трохи "зверху" ми даємо оголошення з нашою хорошою ціною. Хіба не просто?

Але я раджу зробити аналітику та співставити ціни з якими виставляються квартири з цінами, за які були продані аналогічні квартири в тому ж самому районі та, бажано, на такому самому поверсі. Важливо переглянути газети та сайти хоча б за пару місяців. А ще можете зателефонувати в агентства нерухомості та запитати за скільки вони продавали такі квартири. Але навряд чи скажуть. Це ж таємна інформація, яку Клієнт просив не розголошувати. Тоді ставимо ціну «наближену» та даємо рекламне оголошення.

Щоб задіяти максимальну кількість потенційних клієнтів на Вашу квартиру, потрібно скласти гарне рекламне оголошення, з правильною структурою, з «гарячим» заголовком, з цифрами та детальним описом.

Я складаю оголошення сам. Я витратив не одну тисячу гривень на тренінги, в яких йшла мова про рекламу та тексти. Звісно, якщо об'єкт дуже дорогий - звертаюсь за допомогою до копірайтера, до людини, яка професійно пише рекламні тексти за гонорар. Далі це оголошення Ви маєте розмістити хоча б на 50 сайтах України. Адже, покупці можуть бути і в іншому місті.

З оголошенням у газеті все просто. А в інтернет-оголошенні потрібні ще й фото Вашої нерухомості. Перші враження дуже важливі. Тому фото мають бути якісні. Раджу прибрати каструлі з плити, в яких вариться смачний борщ, з вішака зняти Ваші улюблені куртки - все в квартирі має бути ідеально. Ви здогадуєтесь навіщо?

Набравши в інтернеті «куплю однокімнатну квартиру в місті Рівне»,  покупці мають відразу потрапити на Ваш перший варіант.

Налаштуйте обов’язково контекстну рекламу. Що це таке? Це проплачені перші місця видачі Вашого оголошення і в інтернет- пошуковиках (google, yandex)! Якщо Ви не зможете це зробити - найміть того, хто це зробить. Мова йде про Ваші невтрачені гроші.

Будьте уважні. Як тільки Ви напишете в своєму оголошенні, що Ви власник квартири, відразу отримаєте багато дзвінків. Якщо Ви можете знайти серед великої кількості дзвінків той, що Вам потрібен – то це добре, якщо Ви зможете дослухати саме ту людину, яка у Вас купить чи Вам допоможе продати квартиру – то все буде гаразд.  Але зазвичай насправді все виглядає по-іншому. Та Вас це не стосується, Ви повинні бути впевнені в своїх діях та знати, що робити в різних ситуаціях. Йдемо далі.

Вам потрібно найняти людину, яка розробить рекламні оголошення в кольорі. Це має бути гарний макет, буклет чи звичайне оголошення.  Адже важливо розклеїти або роздати людям у місті. Після цього Вам знову будуть дзвонити. Це можуть бути потенційні покупці та агенти.

Хто такі Агенти та Ріелтори?

Є велика різниця між агентом та ріелтором. Першому - від Вас потрібні швидкі гроші, як можна скоріше реалізувати Вашу квартиру, про продаж ми не говоримо. Хоча й час зараз не на Вашій стороні. Сьогоднішній ринок дуже змінний.

Агент – це людина з вулиці, яка не вміє нічого робити, як слід, яка має думку, що за допомогою посередництва можна заробити собі на хліб. Людина, яка ставить на перше місце - те, що вона отримає від Вас гроші. Його робота поставлена на лотерейну основу – "пощастить - не пощастить". Ні про які професійні знання мова не йде. Цій людині дуже потрібні гроші на прожиття, а не на подальший кар’єрний розвиток. Вона не думає як оплатити утримання офісу, семінари, книги, працівників. А навіщо?

Ріелтор – це та людина, яка має в своєму арсеналі потрібну базу знань, це людина, яка буде служити Вам. А результатом такого служіння буде вигідний продаж Вашої квартири. Ріелтору, вистачає грошей і на рекламування Вашої нерухомості, також вистачає часу та нервів на вислуховування різних пропозицій від потенційних покупців, які готові купити Вашу квартиру, але як можна дешевше. І дійсно - єдина ціль покупця, який до Вас телефонує та приходить - максимально знизити ціну на Вашу квартиру.

Якщо Ви продаєте самі - будьте готові до того, що покупець може прийти до Вас не сам. Він візьме з собою професійного ріелтора, який вже точно знайде у Вашій нерухомості недоліки. Ви можете їх виставити за двері. Але цього робити не слід. В них є гроші, які зараз "на вагу золота". Ви можете втратити, можливо, єдиного покупця, який пропонує таку ціну. Будьте готові до ведення переговорів. Ви вмієте їх вести професійно?

Насправді, щоб продати квартиру за максимальну ціну Вам доведеться зробити набагато більше того, про що написано вище. 

Якщо Ви в змозі зробити, хоча б те, про що велась мова - Вам ріелтор НЕ ПОТРІБЕН. Ви зможете продати свою квартиру самі. А чи за максимальну ціну - дайте відповідь самостійно. Тільки чесно...

Якщо відчуваєте, що не зможете самотужки продати квартиру, тоді найміть Ріелтора – професіонала, який зробить все те, про що йшла мова вище.

Ми це робимо і нас радять!

З повагою, Ігор Гойда - ріелтор

Публікація здійснена в рамках проету "ВСЕ про нерухомість. Автор проекту – Ігор Гойда.

Коментарі

Дякую Вам за приємні слова на мою адресу.

Давно знайома не тільки з Ігорем Гойдою, але й з багатьма іншими ріелторами м.Рівного. Дуже багато людей в цій сфері нерухомості міняється, багато бажаючих швидко заробити.Але це можливо в оренді нерухомості, де не потрібні особливі навички і знання. В процесі продажу нерухомості є дуже багато складних нюансів, які багатьом не під силу. Хороший ріелтор - це дуже велика рідкість. В основному багато з них намагаються кинути як не клієнтів, так одне одного. Сама пропрацювала в цій сфері декілька років. Якщо пощастить, можна натрапитина порядного ріелтора, але це дуже велика рідкість. Що стосується Ігора Гойди, можу сказати - це порядна людина, і плюс професіонал своєї справи. З ним приємно мати справу. До того ж всі питання документації вирішує справді професійно. І ще доповню,робота ріелтора дуже тяжка.Цілодобові дзвінки, спіілкування не завжди з приємними людьми, багато показів квартир за день, та багато витраченого часу.А ось - чи розрахується клієнт? Не завжди так виходить.Навіть коли зроблена велика робота .Клієнти ріелторів постійно кидають. Не можна судити ріелтора, якщо не побував на його місці.

Лікарі краще знають, що робиться в медицині, інколи можуть допомогти...Ну так не говорять, тому, що знають, що вони, лікарі, закінчують ВНЗ . Вони там вчаться, хто на трійки, хто на четвірки, а хто на відмінно. Потім їм видають дипломи. І розбігаються вони по клінікам. Хтось працює на зарплатню в державній, а хтось, з часом, відкриває свою приватну. Хтось ходить в безкоштовну державну, де йому виписують дешеві ліки, тому, що про дорогі й не знають (брак освіти та вдосконалення), а хтось їздить в Приватну клініку і платить стільки, скільки скаже Доктор. І ліки будуть виписані самі сучасні та дорогі. Клієнт може собі позволити заплатити за своє здоров'я... Так само і ріелтори, якщо вони звичайно ріелтори. Мають "виписувати" те, що потрібно. І не інколи, а постійно.

так,тяжкі часи,це не 2001-2008 рік:))навіть глисти-рієлтори, мусять рекламувати свої, мало кому потрібні послуги, розповідаючи, які вони потрібні.Бєз лаха-іхізь плаха..

Ви праві. Але в тому випадку, коли за справу береться той, хто не вміє робити того, за, що береться. Взагалі брати гроші з Клієнта можна тільки в тому випадку, коли ти впевнений в тому, що твоя праця для нього буде вигідна. Нажаль сьогодні все не так, як хотілось би для Вас та для мене. Я можу розповісти багато історій, коли власники, продаючи самі отримували набагато меньше, ніж продаючи з ріелтором. Відповім і на рахунок тітанічної праці. В 2014 році я брав участь в тренінгу, за який, доречи, я заплатив свої гроші. Скільки? Небагато- одну тисячу долларів. Три раза на тиждень по 5-6 годин в день ми вчились. І так на протязі 4 місяців. Чи легко було. Мені ні. Зараз взяв собі за правило в місяць читати мінімум три книги по своїй роботі. Вже дочитую третю в цьому місяці. А ще поїздки на семінари в інші міста. В 2013 році мене запросили на Ріелт Фест (великий фестиваль, який проходив в Чернігові, на який зїхались понад 300 ріелторів не тільки з україни). Мене запросили в якості спікера (вів одну з тем). Зараз веду переговори з головним продюсером Феста, щоб 2015 провести в нашому місті. Зараз записався та проплатив участь в тренінгу по переговорах. Тренінг не з дешевих. Ну ось таки справи. Я не збирався Вас переконувати. Навіщо? Я просто виконую свою роботу, за яку мені платить мій Клієнт пристойний гонорар. Повірте, він не вважає себе лохом, так само, як і я його. Ми просто люди, зайняті своєю любимою роботою. І робити її погано не в наших правилах.

Дякю всім за коментарі. Звичайно, що можна самому зробити собі перуку. Можна й поміняти колесо. Можна самому відремонтувати телевізор, за який ви заплатили 20000 гривень. Для цього потрібно купити книжку, в який ви вивчете все про ремонт. Можна самому класти плитку, ремонтувати крани, щось робити з розетками. Можна...багато чого можна зробити самотужки. я не хочу нікого переконувати, що Майстер зробить це краще. Я це просто знаю, я в цьому впевнений. Тут важливо одне - скільки коштує ваш час. Ваш день, ваша година. А на рахунок того, що написати Власник. І тут я дам пораду. Мої послуги проплачують. І мова йде не про 500 баксів. І не про 1 чи 2%. І якщо мене найме покупець квартири- будьте впевнені, що те, що в рекламі буде написано, що Власник мені набагато спростить робрту. Чому? Я готовий відповісти на всі запитання.

Постійно стрижуся вдома, і нормально себе почуваю. Якщо "в падло" встати з дивана, і зробити все самому, то краще довіритися рішалі-ріелтору, який візьме з вас 1-2% від договору купівлі-продажу. Це як поставити "запаску" - можна самому, але треба бруднитися, лізти під машину, ставити домкрат, відкрутити гайки, поставити, закрутити.... А можна їхати на СТО - 25 грн. і все готово. Питання в тому, хто і за що готовий платити.

Ріелтои - це нормально. В усьому світі працюють через ріелторів. Ви ж не стрижетесь вдома самі? Одяг купуєте у торгових центрах, до лікарів ходите... Так і ріелтори. Хто не готовий платити - будь ласка, займайтесь самі. А якщо хочете мати якісний результат і не потрапити в аферу - звертайтесь до професіоналів.

Ріелтори краще знають що робиться на ринку нерухомості, інколи можуть дуже допомогти.

Якщо не має куди всунути 500 $, тоді наймайте ріелтора, який вас познайомить з "тётей Машей" і ви оплатите за "послуги" знайомства. Якщо хочете дійсно продати майно зазначайте обов'язково слово ВЛАСНИК і продасте швидко, оскільки в наш скрутний час ніхто не готовий оплачувати послуги "разводіл". Чим складніше життя, тим менше лохів, бо спрацьовує інстинкт самозбереження, а все інше, то імітація "титанічної" праці ріелтора, спрямована на добровільне розлучення вас з вашими фінансами.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.