Рівненський "кіборг" Рудя після важкого поранення знову рветься у бій

Він вже говорить, посміхається і помаленьку ходить, хоча це дається нелегко. Каже, що почуває себе нормально, шкодує, що не має зв'язку з бойовими побратимами та командиром і знову рветься на передову. 19-річний рівненський "кіборг" Роман Рудейчук (Рудя) після важкого поранення та кількох операцій у Дніпропетровську повернувся в рідне місто. Зараз хлопець продовжує лікування у нейрохірургічному відділенні Рівнеської центральної міської лікарні.  Тут він буде майже три тижні, а далі чекає реабілітація.

Звичайний студент рівненського технічного коледжу проміняв мирне життя на захист батьківщини. Рудя пішов воювати добровольцем у складі Добровольчого українського корпусу (батальйон "Правого сектору"). Так опинився на передовій. А 20 січня Роман отримав важку травму. Його поранили у висок осколки міни, що вибухнула поряд . Це сталося під час «зачистки» селища Піски Донецької області. Те, що він вижив, лікарі називають дивом, а його стан вже оцінюють як наближений до стабільного. Хоча й визнають, що коли хлопця поранили, була реальна загроза життю.

Лідер рівненського "Правого сектору" Роман Коваль розповідає, що Роман був хорошим бійцем.

- У ті страшні січневі дні Роман разом із іншими бійцями батальйону захищали селище Піски Донецької області. Рудя був мінометником і опинився в епіцентрі бойових дій. Саме ці хлопці відсіювали піхоту противників. Ми з його батьком тоді саме перебували у Пісках і хотіли забрати хлопця додому, бо напередодні його контузило вибуховою хвилею від міни. Та Роман відмовився. У той день, 18 січня, наші бійці 16 годин поспіль тримали оборону біля селища Піски. Хлопці дали по шапці кадирівцям, підпалили три танки та відбили атаку. Героями цієї битви стали бійці на прізвиська Тихий, Рудя, Макс та Піротехнік. Саме від них залежала наша перемога. Інші ж хлопці - штурмова група та група підтримки під керуванням комбата Чорного - також героїчно тримали оборону. Ні москалям, ні кадирівцям не вдалося розбити "Правий сектор". Під вечір бойовики відступили, ми вийшли з-під Пісків. Серед наших є троє 300-тих та двоє 200-тих.  А 20 січня в бою поранили Рудю. У той же день він переніс важку операцію, перебував у комі, а згодом пішов на поправку. Увесь цей час хлопець перебував у Дніпропетровському шпиталі ім.Мечнікова, де йому надавали фахову допомогу. А вночі, 9 лютого Рудю привезли реамобілем з Дніпропетровського шпиталю у Рівненську ЦРЛ. Дорогу він переніс нормально. Зараз отримує необхідну допомогу. У рівненській лікарні Рудя проведе кілька тижнів, а далі хлопець ще кілька місяців проходитиме реабілітацію, - зазначив Роман Коваль.

Сам же Рудя каже, що йому вже значно краще і в Рівненській лікарні почувається добре.

- Я трішки підлікуюся і знову повернуся на фронт. Там залишилися мої друзі, побратими, командир батальйону. Зараз, на жаль, з ними нема зв'язку... А в мене, в мене все добре, - каже Роман Рудейчук.

У свою чергу, головний лікар Рівненської ЦМЛ Євген Кучерук додав, що зараз хлопець забезпечений усім необхідним і постійно перебуває під наглядом медиків.

- У Романа було дуже складне проникаюче поранення голови. Наші колеги з Дніпропетровська вчасно надали фахову допомогу і зробили усе необхідне, аби врятувати життя хлопцю. Можна сказати, що бійцю дуже пощастило.  Надалі йому можна провести реконструктивні операції і Роман буде, як новий, - повідомив Євген Кучерук.

 

Читайте також: 

Рівненський "кіборг" Рудя перебуває у важкому стані після операції

Рівненський "кіборг" Рудя вийшов із коми

Рівненський "кіборг" Рудя повернувся додому

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.