Вечір пам'яті "Небесної Сотні" у Рівному: 102 стовпи, 102 лампадки та 102 ліхтарика. ФОТО

Рік тому на очах у всього світу  влада розстрілювала народ. Майдан оточили з усіх боків, взяли у щільне кільце. Та люди не здавалися. Вони боролися до останнього подиху і окропили кров'ю свободу та незалежність. Сьогодні вся Україна згадує та вклоняється їм... Героям "Небесної Сотні". У Рівному вечір пам'яті відбувся по-особливому: 102 стопви, 102 лампадки та 102 небесних ліхтарики. Сотні рівнян прийшли на майдан Незалежності, люди принесли свічки, лампадки та створили  ауру єдності та подяки загиблим Героям.

Вже із четвертої години вечора у центрі міста почали споруджувати символічні стопви, які уособлювали кожного Героя Революції Гідності. А вже майже о п'ятій вечора рівняни почали сходитися до постаменту із фотографіями наших загиблих рівнян: Олександра Храпаченка, Григорія Арутюняна та Валерія Опанасюка.

Вечір пам'яті "Герої не вмирають" розпочався без запізнень. Він був особливим - без гучних промов політиків, голосних роздумів про патріотизм та долю загиблих. Рівняни разом із керманичами міста пригадали 20 лютого 2014 року, той "кривавий четвер", який забрав на небеса душі патріотів України.

Перед 102 стовпами (символами загиблих Героїв) тисячі рівнян разом із священиками УПЦ КП і митрополитом Рівненським та Острозьким Іларіоном зі слізьми на очах відслужили панахиду за загиблими. Молитви звучали по-особливому, оскільки окрім "Небесної Сотні", священики молилися за душі загиблих військових у зоні АТО.

- Герої будуть жити доти, доки живе наша пам'ять про них. Про загиблих мешканців заходу та сходу, громадян України та інших держав, які ціною власного життя здобули перемогу в Революції українського духу. Тож пам'ятаймо завжди, що Герої не вмирають! - сказала зі сцени заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська. Після її слів якої рівняни тричі проскандували: "Герої не вмирають!" та "Слава Україні".

Впродовж десяти хвилин зі сцени зачитували імена загиблих Героїв Небесної Сотні. Ці хвилини здавалися вічністю. Тяжко було слухати імена загиблих - десятки областей, сотня смертей, різний вік, але одна мета, яка і стала фатальною у той "кривавий день".

Школярі, студенти, які тримали у руках запалені лампадки, під пісню "Пливе кача по Тисині" рушили до 102 стовпців на які поставили 102 великі лампадки. Так вони будуть до ранку. Принести до них квіти та запалені свічки може кожен охочий.

Заворожуюче полетіли у небо до "Небесної сотні" 102 ліхтарики. Вони світилися згори. Здавалося, так посміхаються загиблі побратими, яких пам'ятатимемо.

Після цього зі сцени учні рівненських шкіл зачитували вірші та поеми про загиблих Героїв. Інші ж пішли до стели "Небесної сотні", яка знаходиться біля органної зали. Там люди ділилися спогадами про те, як боролися з диктаторською владою олігархів та молилися за мир у нашій країні.

Приєдналися до рівнян і представники міської та обласної влади:  Володимир Хомко, Юрій Приварський, Михайло Кириллов та Віталій Чугунніков. Спочатку вони тримали у руках лампадки і стояли перед імпровізованою сценою, згодом разом із рівнянами розділяли спогади та смуток за загиблими.

Після завершення пам'ятного вечора люди ще довго стояли біля постаментів, дивилися на фотографії загиблих, приносили квіти та лампадки. У цей вечір кожен говорив: "Герої не вмирають! Ми не забудемо вас!"

Коментарі

Святі люди. Вічна пам"ять.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.