Вибори в храмі науки

Вибори бувають різними. Вибори ректора університету в обласному центрі,  - здавалося б, цілком пересічна подія. Проте так думають далеко не всі. Про один із поглядів на ситуацію що склалась, йдеться в матеріалі на інтернет-сайті "ОГО.

 

 

 

У Рівненькому державному гуманітарному університеті в середині березня відбудуться вибори ректора. Здавалося б, рутинна процедура, проте не всі кандидати так вважають.  Опоненти засновника РДГУ Руслана Постоловського пускають в хід різні методи.

Зауважимо, що вони здійснили  масовану медійну атаку на Постоловського, ставлячи на  меті дискредитацію кандидата.  Логіку їх дій описав ще Іван Крилов «Ах, Моська, знать она сильна, раз может лаять на Слона». При цьому методами сильно не перебирають – будуть розмови про утиски та переслідування студентів, спроби прив’язати Руслана Постоловського до "Партії регіонів" та колишніх очільників області з числа регіоналів, безпідставні звинувачення  в корупції і таке інше. Нічого якісно нового – вибори є вибори.

Паралельно створюються ситуації, які ставлять на меті спровокувати Руслана Постоловського на емоційну відповідь, зіграти на емоціях в.о.ректора, фактично встановивши над ним контроль. Опоненти діючого керівника вишу наполегливо шукають студентів та викладачів, що незадоволені  діями ректора Постоловського, будуть намагатися спертися на них у виборчій кампанії.

Навряд чи хто подивується тому, що обмежені у часі та можливостях (вони конкурують з людиною, яка, власне, і створила у Рівному потужний осередок гуманітарної освіти) опоненти в.о. ректора РДГУ будуть втілювати в життя усі відомі їм технології, не цураючись відвертого бруду та інсинуацій. Також, можна прогнозувати, що може бути задіяна технологія організації депутатських запитів різних рівнів – від Верховної Ради до міської і обласної рад.

Опоненти Постоловського поспішають, причому, це помітно неозброєним оком. Зокрема,  доктор політичних наук Максим Гон вже більше місяця позиціонує себе у якості кандидата в ректори, хоча МОН дав відмашку виборчій кампанії лише 23 лютого. На звичайних виборах кандидат за фальстарт би отримав, як мінімум, попередження,  а Максим Гон робить вигляд, що не уявляє, у чому проблема.  

Прикро, що кампанія у храмі науки може вестися брудними методами. Що доктор політичних наук може забути про кредо «Демократія – це процедура», що претенденти так і прагнуть вигукнути «Акела промахнувся». Нагадаємо, що вибори у РДГУ  проходять на тлі конфлікту на Донбасі, коли нам надзвичайно потрібна консолідація та взаєморозуміння, взаєморозуміння заради України.

Про це йдеться на сайті ОГО.

Ключові слова: 

Коментарі

А ви дійсно там вчилися? Бо складається враження, що тоді ви взагалі не ходили на пари, лише числилися, а диплом вам принесли додому ))). Або ще варіант - ви донька "своєї" людини. Або ви - геній )))

На рахунок корупції в РДГУ, шановні, я провчилася у цьому навчальному закладі з 2002 по 2008 роки. Не заплатила ні за один залік, ні за один екзамен ні копійки. Закінчила з відзнакою. Можливо проблема не там де ви її шукаєте ?

Написати цей лист мене змусила ситуація, яка склалася в РДГУ у зв’язку з обранням ректора. Хочу наголосити, що жодного відношення до команди Максима Гона я не маю, хоча і підтримую його кандидатуру. Шановний Максим Мусійович дещо помиляється, виборчий процес в РДГУ не просто корелює з політичними виборами, він тепер абсолютно ідентичний такому. На жаль. І це сталось завдяки безмежному бажанню чинного ректора залишитись при владі. Це він першим задіяв усі інструменти сучасних чорних і сірих "PR"-технологій, включно із замовленням брехливих популістських статей у місцевій пресі, проплаченими блогерами в електронних ЗМІ, не кажучи вже про підкилимну боротьбу на кафедрах. Зрештою, ми всі, спершу навчаючись, а дехто, потім і працюючи в цьому ВУЗі, не раз стикалися з подібним. Ось і зараз Руслан Михайлович, вичерпавши всі засоби впливу на свій електорат, якою є освітянська і наукова спільнота, залучив до боротьби всю свою сім'ю, а точніше мафію, яку чомусь називає науковою школою. Змусив їх засісти за комп'ютери, писати коментарі на свій захист. Однак вже очевидно, що це йому не допоможе, його час пройшов.

Наведу простий і зрозумілий приклад. Був 1998 рік, коли я скінчив Педінститут. Яким він мені запам'ятався? Обшарпані двері, потерті стіни корпусів, занедбана територія. Та що поробиш - тоді так було скрізь. З позитиву можу вказати лише фаховість викладачів старого гатунку і відсутність поборів. Ректором тоді був Борис Сергійович Колупаєв. Жодних претензій до нього я не чув. Всі відгукувались про нього виключно з повагою. Напевне, він так і залишиться недосяжним еталоном ректора цього ВУЗу. Хоча на його долю випали складні часи - перебудова, потім незалежність. Він був і є талановитим педагогом, дослідником, викладачем. Та ось ректором став Р.М. Постоловський. Не буду заглиблюватись, яким чином канули в Лету ректори Колупаєв і Литвинчук - це повинні пам'ятати старожили Педінституту. Головне, що зробив на своїй посаді діючий ректор. А зробив він мало що. Тобто, майже нічого. За майже двадцять років, окрім вхідних дверей і, місцями, косметичного ремонту нічого не змінилося в кращу сторону. Зате пишним цвітом розквітло хабарництво. Якщо раніше "вирішували" лише фізкультуру, то тепер важко сказати, що не "вирішується". Рівень освіти в цьому закладі девальвував настільки, що його випередили навіть МЕГУ та Європейський Університет!

Для порівняння - ректор Острозької Академії Ігор Демидович Пасічник. Як і Постоловський, не будучи жодного разу в опозиції до чинної влади, вміло петляючи між різних партій, він своєю візантійською політикою привів ВУЗ до визнання і процвітання. Всі сфери наукового і студентського життя, побут викладачів і "спудеїв" поставлені на дуже високому рівні. Є, звичайно, і свої "перегини", - платні перездачі і тому подібне, але це мізер у порівнянні з проблемами РДГУ. Чому ж Постоловський не став Пасічником для свого університету? Адже він із самого початку був у кращих умовах, мав статус державного ВУЗу, всі "козирі" були в нього на руках. Натомість, за кілька строків ректорства університет став пародією на педучилище, молоді викладачі їдуть на заробітки закордон, матеріальна база викликає вже не сміх, а сльози. То, можливо, дійсно слушною є думка про приєднання РДГУ до Острозької Академії? Можливо, це і є єдиний шлях для збереження його наукового потенціалу? Відверто кажучи, краще такий варіант, аніж ще один термін з тим самим ректором.

Не сумніваюсь, що проблеми університету ви, Максиме Мусійовичу, знаєте, як ніхто інший, а також, і шляхи їх вирішення. Не сумніваюсь, що в разі обрання Вас ректором Ви не лише сформуєте реноме РДГУ як центру наукового життя Рівненщини, а й виведете університет на якісно новий рівень. Тільки тоді можна буде перегорнути ганебну сторінку історії ВУЗу, пов'язану з ректорством Р.М. Постоловського. Але біда в тому, що чинний ректор, замість того, щоб достойно піти або достойно програти, уже проводить темники з викладачами, "пояснюючи", за кого треба голосувати, відчайдушно намагається залучитись підтримкою колективів коледжів, інститутів і училищ. Біда в тому, що Руслан Михайлович, замість планування розвитку університету, мріє, як після перемоги розправлятиметься з опонентами. І усіма силами "вибиватиме" з дистанції своїх конкурентів.

У місцевій пресі останнім часом публікуються замовні статті, в яких Руслан Постоловський постає безальтернативним кандидатом, здатним зберегти стабільність. Знайомі фрази, чи не так? Уже був у нас був президент Янукович, заслугою якого була так звана стабільність. У випадку ж Руслана Постоловського ця "стабільність" буде стабільним занепадом, поступом у прірву, а повний крах університету стане закономірним фіналом. А питання зараз стоїть навіть не в тому, щоб переміг Максим Гон, а щоб не став ректором регіонал Руслан Постоловський! Саме тому активна спільнота і виборці РДГУ повинні згуртуватись та не допустити обрання манкурта.

А Максиму Мусійовичу, в будь-якому разі, бажаю перемоги на виборах! Молодь за Вас!

http://osvita.ua/vnz/rating/45563/ перейдіть за посиланням, і стане зрозуміло як керував університетом діючий ректор. за державний кошт лише розїзджав по санаторіях, грів свою дупу.

О, тролі Постоловського підтягнулись, Гона брудом взялися обливати за національним питанням... Значить аргументи скінчились, отже бояться, собаки, що програє ваш скотський ректор. Аби в університеті були викладачі аналітики, то б задали собі питання: Чи може маразматичний 63-річний ректор-пенсіонер-мільйонер, який за 14 років довів ВНЗ до ганебних рейтингів, розвів корупцію на всіх рівнях і далі продовжує порушувати закони, зробити з РДГУ сучасний сильний ВНЗ? Та вже нехай взагалі ліквідують цей ВУЗ і створять щось на базі Острозької академії чи водника, ніж ще раз ганьбитися з таким "ректором".

З такою динамікою очевидно РДГУ просто скоро ліквідують, і хто там буде ректором уже не матиме значення

Мені байдуже, хто у вас буде ректором. Але нормальна людина до таких "підагогів" з чорним піднебінням дитину свою не віддасть, бо саме з ними, а не з ректором мають постійний контакт студенти. Отож будете по набору підметки рвати і жалітися на низьку заробітну плату. Із коментарів видно, що тут безграмотний доганяє агресивного хама-людиноненависника. Отакий у нас "прошарок" наукової інтелігенції з проєвропейським курсом.

А можливо хватить нам в країні обрізаних при владі , досить яценюка та коломойского, ще це подобіє гітлера лізе до влади... це буде таке саме з університетом що зараз коїться з країною.
Скажемо НІ жидоГОНдону.... навіщо нам ректор-алкоголік, щоб все пропив?
А вам ГОН-дон скажу таке, кидайте ту молодицю, закодуйтесь у бабки та верніться до дітей і дружини, та летіть собі в ізраїль, там вас родичі зачекались, а нам тут воду не каламутьте, нам і без вас добре живеться...

А ви не присікуйтесь до граматики і орфографії! самі то пишите, мабуть, ще гірше і перевіряєте Вордом. Таку політичну повію, як Постоловський ще пошукати треба! підлизував Червонію, Матчуку, Берташу, націоналам, ригіоналам... Нехай розкажуть як йому було "весело" коли його по рідному округу не обрали депутатом. І не просто не обрали, а прокотили, погнали в шию ! Так його, підсраку!! Є правда на світі. Він угробить будь-який ВУЗ, де буде керувати. Зайдіть на сайт РДГУ у тендерні закупівлі, і ви побачите, що в нас капітально ремонтують гуртожиток №2, оплачують нотаріуса аж на 23000,00 грн. Реконструкція мережі електропостачання приміщення навч. корп.№4 РДГУ по вул. Толстого,3 - 61274,00 грн. Камінь декоративний чи будівельний - 119172,00 Послуги політурні та послуги, пов`язані з оправленням - 70000,00. Поточний ремонт мережі теплопостачання гурт. №2 вул.Котляревського, 16 - СФ 83991 і так далі.. А ми коли на кафедри отримували канцтовари??? А піди до головного бухгалтера попроси матеріальну допомогу? Нема! Будь-хто, крім Постоловського буде достойним ректором. Пора давати дорогу молодим, перспективним, патріотам - Гону, Терешку.

Спасибі. Але це можна було бажаючому зробити і за допомогою словника. Мова йде про те, що це не ВАКівське видання, або конкретного вузу, зрозуміле вузькому колу. Публікація розрахована на широкий загал. Чи ж не так? І тому етично було б коментувати мовою зрозумілою всім. Саме тут якраз доцільна ваша точка зору щодо простоти. І, як кажуть, чим мудріший, тим простіший.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.