Рівненська "Барселона", або як відродити футбольний клуб "Верес"?

Про відродження рівненського футбольного клубу "Верес" говорено-переговорено вже багато. За кожної зміни влади цю тему порушують політики та чиновники. Але далі розмов діло не йшло. Нещодавно ця тема знову прозвучала. Щоправда, цього разу з вуст ветеранів футбольного клубу "Верес" ("Авангард") та в дуже незвичній інтерпретації.

Нещодавно відбулася зустріч ветеранів рівненського футболу, легендарних гравців "Вересу" з новим керівництвом Рівненської обласної федерації футболу. Очікувано, що серед іншого порушили питання відродження на Рівненщині професійної футбольної команди. Ось тільки ідея, озвучена на зустрічі, виявилась несподіванкою для нових футбольних функціонерів. По суті, пропонується створити команду, яку в переважній більшості фінансуватимуть самі футбольні уболівальники. "Не можливо!" – скажете ви. На перший погляд, так, але як переконують учасники зустрічі, ця практика існує у Європі. Найяскравішим клубом, який заснували і утримують самі уболівальники, є легендарна та іменита "Барселона". Створити свою "Барселону" й пропонують легенди рівненського футболу. Та переконані: таке відродження "Вересу" є цілком реальним.

– Хтось має це почати робити. Не говорити, а саме робити. Бо сказано вже багато, але без толку. Тут потрібно кілька моментів, щоб відродження команди "Верес" стало реальністю. Є розуміння влади хоча б у тому, щоб не заважати і віддати стадіон. Команда не може бути без стадіону. Потрібне поле зі штучним покриттям. Потрібно допомога бізнесу, хоча б тієї частини, яка не байдужа до футболу. Але найголовніше - це бажання самих фанатів, любителів футболу відновити свою рівненську команду. Основним фінансистом "Барселони" є самі уболівальники. Чим ми гірші? Я сам готовий дати як мінімум тисячу на "Верес". А скільки у нас в області любителів футболу! Якби кожен пожертвував сотню-другу на команду, вже був би непоганий стартовий капітал. Долучити ще підприємства і бізнес, додати підтримку, а головне - розуміння, влади і,  справа має шанси на успіх, – переконує ветеран «Вересу», у минулому легендарний рівненський футболіст Володимир Чирков. – Моєму внуку сім років, він займається футболом. Мені б дуже хотілось, щоб внук грав у хорошій рівненській команді, а не шукав якійсь клуби десьу сусідніх областях. У нас має бути такий собі місцевий спортивний патріотизм. У Рівному є футбольні школи. Але куди потім зникають футболісти?Так, ідея створення рівненської "Барселони" звучить дивно і фантастично. Це справа 50 на 50: може вийти, а може й ні. Але є шанс, що все вдасться, і "Верес" відродиться силами самих прихильників футболу. Бо якщо нічого не робити, то тоді точно нічого не буде. Я готовий спробувати, і вірю в можливий успіх.

У 90-х роках минулого століття "Верес" обігрував найсильніші клуби України

Інший ветеран рівненського футболу і екс-гравець "Вересу" Володимир Новак вважає, що основною запорукою успіху в справі відродження команди є любов уболівальників до гри та віра у власні можливості.

– Команди вже немає багато років. Керівництво міста і області кілька разів говорило про відродження "Вересу". Але далі розмов діло не пішло. Сьогодні Рівне не має власної команди навіть в чемпіонаті області. Уболівальники їздять на футбол в Оржів чи Гощу, а це, окрім всього, витрати. – говорить Володимир Новак. – Ідея створення народного футбольного клубу мені подобається. Єдине питання, як це сприймуть люди, чи  повірять? Бо саме це є головною запорукою успіху.

Сприйняли ідею такого відродження футбольного клубу "Верес" й у Рівненській обласній федерації футболу. За словами першого заступника голови РОФФ Володимира Поліщука, в сьогоднішніх умовах це один із небагатьох шансів відродити команду і повернути великий футбол до Рівного.

– Якби у мене було три руки, я  підняв би їх за цю ідею. Багато часу ми безрезультатно намагалися достукатись до влади із проханням допомогти. Тим більше, це не дасть результату в нинішній ситуації. Ми маємо і можемо розраховувати самі на себе. Показати, на що ми здатні, а тоді з’явиться й підтримка бізнесу. – переконаний перший заступник голови Рівненської обласної федерації футболу Володимир Поліщук. – Великого футболу немає у Рівному, отже нема чого втрачати. Саме тому можна ризикнути всім та відродити рівненський "Верес". Це цілком під силу десяткам тисяч любителів футболу на Рівненщині.

Ідея відродження рівненського "Вереса" за моделлю футбольного клубу "Барселона" й справді виглядає геть божевільно. Хоча за останній рік українці зробили багато, здавалося б, нездійсненних речей. Можливо, "рівненська Барселона" теж стане реальністю. Поживемо – побачимо.

Читайте також: Як у Рівному 100 років тому у футбол грали

Коментарі

"Пустыня Гоби", вставай из руин. Давай, давай вставай, чтобы был спорт на высшем уровне в городе Ровно!!!! Да хочется, чтобы играли в хороший футбол, искренне радовали этим Вас...
Я нигде не видел фанатов лучше. Каждый раз чувствовалось, как искренне они переживали и поддерживали команду... Это передавалось всем ребятам на поле, поэтому большое спасибо болельщикам за это!
Ну а футболистам, которые остались или придут в клуб, хочется пожелать избежание проблем и только позитивных будней!!!

Порівняли Барселону і Рівне! в Барселоні середня зп 1500-2000 євро а в нас 100-150 євро! Люди на їжі економлять, то ще на футбол здавать! так де не глянь одні скриньки для збору грошей по всьому місту! Я готовий виділить наприклад 100 грн ну хай таких як я буде ще 1000 чол. де гарантія що їх потратять на футбол, а не роздеребанять як в нас принято в країні! Вже відродили спідвей, і спонсори були і бізнесмени, всі бачемо де він зарз!

Я ЗА і будемо підтримувати нашу
команду!!

сагласен з деном стадион треб нармальний! А ви забули про легку атлетику, важку, и взагали олимпийски види спорту де реально наша молодеж здобувае медали ось що ботрибно, а верес на якому ривни грати буде?

Пусть сначала стадион нормальный сделают , трибуны новые, и накроют хотя бы этот несчастный единственный ярус ! А то, команда будет (если конечно она будет), а играть где? На руинах???
А на счет идеи - так по мне бредятинка полнейшая! Не стоит забывать где и какая Каталония и Ровно, и на каком уровне движение фанатов в Европе и у нас! У нас нужны нормальные инвестиции, спонсорство! И когда это все появиться, уже после проделанных работ - можно будет подтягивать болельщиков, и только тогда поднимать тему на счет пожертвований, благотворительности и финансовых вкладов в УЖЕ сформированную (или формирующуюся) команду!

В умовах війни відроджувати і головне фінансувати клуби - кощунство і мазохізм. В умовах мирного часу і відновлення економіки - чому б і не спробувати

Ідея непогана. Але... В умовах галопуючого падіння гривні зарплати рівнян вже зараз не перевищують 40-50 доларів. А ще нам обіцяють підняти тарифи і ціни.
І де впевненість, що навіть ці копійки не будуть витрачені бездарно? Треба розробити механізм контролю за нашими коштами.
Буде у вболівальників довіра - будуть і кошти.
А ще краще запропонуйте Шахтарю зробити Рівне базою клубу. Бо у Львові їх не дуже цінують - сам бачив. Тоді буде у нас і команда і новий стадіон.

Идея сумасшедшая, но не утопическая. Надо понимать, что большая часть клубов низших профессиональных лиг в Европе живут таким образом. Да, важно быть реалистами и понимать доход среднего украинца и среднего европейца и стараться компенсировать то, что мы не в силах будем повторить. Важно понимать, что доходы клуба не должны складываться только за счет членских ежегодных взносов. Только процентов 30-40 эти взносы должны играть в бюджете клуба. Еще 40 процентов должна покрывать умная спонсорская/маркетинговая политика клуба. Мы не говорим о благотворительности, когда клуб просит деньги. мы говорим о таком сотрудничестве, когда выгодно клубу и спонсору. Есть масса инструментов как это достигается, но не будем об этом здесь. Еще 20% доходов клуба это трансферная деятельность - воспитание юных футболистов и продажа в более богатые клубы.

Также важно понимать, что мы не говорим о клубе первой или высшей лиги Украины. Это нереально. Ровно для начала должен быть в 30ке по экономическому развитию/потенциалу и т.д. среди городов Украины.

Немаловажной составляющей успеха данной модели развития клуба есть то какую социальную пользу будет приносить клуб для общества Ровно и Ровенской области. Так что идея трудновыполнимая, но скорее всего наиболее реалистичная касательно Ровно. Как говорит одна пословица, если хочешь достичь того, чего никогда не достигал, начни делать то, что никогда не делал.

Я ныдам ничого

Нехай використають принцип Спільнокошту - якщо назбирується потрібна сума, то працюють. Якщо ні - гроші повертаються усім грантодавцям. Ну і звісно, повна прозорість у використанні коштів. Мрії, коротше.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.