Хочу квартиру. Поради рівненського ріелтора

Ми продовжуємо серію публікацій "ВСЕ про нерухомість". Автором проекту є відомий рівненський ріелтор Ігор Гойда, який має багаторічний досвід у цій сфері та готовий поділитись із ним з читачами сайту. Сьогодні Ігор Гойда розповість про те, які є типи квартир та їх особливості. Якщо Ви вирішили купити однокімнатне помешкання, тоді Вам варто дещо знати про те, яким воно буває. 

 

 

Квартири, квартири, квартири. Вони бувають великими та маленькими, дешевими та дорогими, без ремонту та з ремонтом, з довгою історією і дуже короткою (новобудови). Все перераховане - це характеристика квартир. Але цікаво поговорити про типаж. Отже, тип - «однокімнатні квартири».

Почнемо з найменших - малометражна однокімнатна квартира. Це «гостинка», ще їх називають - «малосімейка». Панельна або цегляна будівля. На поверсі багато квартир. Є будівлі, де їх кількість сягала до 40! Такі багатоповерхівки зводили в 60-70-х роках минулого століття. І заселяли їх працівники великих заводів і фабрик, молоді фахівці, які нещодавно закінчили ВНЗ. Існує два типи «гостинок» - квартирні та кімнатні. Квартира готельного типу включає в себе кімнату (12-19 кв.м.), кухню (4-6 кв.м.), санвузол та передпокій. Другий тип «гостинок» - будинки з кімнатами готельного типу. У цих багатоповерхівках немає квартир. В народі їх ще називають гуртожитками.

«Хрущовка». Це наступний житловий щабель молодих радянських людей. Ці будинки були названі на честь Микити Сергійовича Хрущова, який у 50-ті роки XX століття був Генеральним секретарем ЦК КПРС. За плануванням, однокімнатні «хрущовки» не дуже відрізнялися від «гостинок». Ті ж невисокі стелі, невеликі кухні, кімнати трохи більших розмірів. Особливістю була й газова колонка (в деяких будинках). Найбільшою відмінністю було те, що на сходовому майданчику розміщувалося 3-4 квартири. Будівництво «хрущовок» тривало до 1985 року.

Були ще й «сталінки». Такі багатоповерхівки споруджували з 1935 по 1960 рік. За конструкцією будівель та плануванням квартир вони поділялися на «номенклатурні» та «рядові». Перші були призначені для заможніших верств радянського суспільства: вищі партійні працівники, директори підприємств та фабрик, вищі військові чини та працівники силових структур (КДБ), відомі культурні працівники й артисти «цирку і кіно». Характерні особливості: високі стелі (3 та більше метрів), великі кімнати (від 18 і більше кв.м.), роздільні санвузли. Будівництво відбувалося тільки за індивідуальними проектами в центральній частині міст. «Рядові сталінки» призначалися для робітничого класу. Зовнішні стіни рідко штукатурили. Перекриття дуже часто було дерев'яне. Однокімнатні «сталінки» будували в обмеженій кількості. Все-таки, житло «з розмахом». Площі таких квартир - від 32 до 50 кв.м. Цікаво, що термін служби довоєнних «сталінок» був 125 років (час знесення 2050-2070 роки), а післявоєнних - 150 (2095-2105 роки). Так розраховували проектанти. А насправді багато будинків вже тріщать по швах. Так що «сталінки» - це не завжди якість.

«Брежневки». Був і такий типаж будинків. Названий на честь керманича СРСР із 1966 року по 1982 рік. Серед однокімнатних квартир були як «гостинки», так і повноцінні. У більшості випадків будувалися з білої цегли. Площа квартир - від 22 до 32 кв.м. Відрізнялися наявністю сміттєпроводу в будинку, розділеним санвузлом. Форми цих будинків округлі та широкі. Загалом, «однушки-хрущовки» і «однушки-брежневки» багато в чому схожі. На мою думку, сьогодні як одні, так і інші квартири - це не найвдаліше вкладання грошей.

Ось і залишилося всього два типи однокімнатних квартир: «обкомовки» та «новобудови».

Інформації про такий тип будинків, як «обкомовки» дуже мало. Це відносно не старе житло. Будинки від 5 до 9 поверхів. Тільки цегла. Будівництво розпочали в 1980 році. Призначалося таке житло для вищої партійної еліти і силових структур. Це якісне будівництво (контроль, контроль і ще раз контроль за будівництвом - спробуй вкради). Квартири - з великою площею. Вони мають високі стелі та великі кухні, широкі та просторі коридори. У місті Рівне таких будинків 5 (3 дев'ятиповерхівки та 2 п'ятиповерхівки). Всі знаходяться в центрі Рівного. Таких однокімнатних квартир, як і «номенклатурних сталінок», дуже мало. Площа - від 38 кв.м.

«Новобудови». Про них всі та все знають. Якщо ні - зверніться у центр продажу будівельної компанії. Там Вам розкажуть все. На жаль, у центрах продажу Вам не розкажуть про негативн. Інформація, яку почуєте,буде «тільки хороша», як у новинах колишнього СРСР.

 В Канаді, наприклад, квартири в нових будинках продають ріелторські компанії. Я спілкуюсь із одним з тамтешнім фахівцем у цій галузі. Продаючи квартиру в новобудові, він обов’язково вкаже клієнту і на недоліки. А той нехай сам приймає рішення.

 Характеристики: нове житло, індивідуальне (котел в кожній квартирі) та автономне (котельня на увесь будинок) опалення. І ще Ви купуєте статус жителя «новобудови» та квартиру, яка з часом не втратить свою вартість. А, можливо, і взагалі стане дорожчою.

Якщо Ви твердо вирішили купити однокімнатну квартиру - прочитайте ще раз цей матеріал та приймайте рішення.

Вдалої Вам покупки!

З повагою Ігор Гойда, ріелтор

Більше інформації можна дізнатися на сайті Агенства нерухомості "Гід Ріелті".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як рівнянам продати квартиру без ріелтора?

Погляд вперед або як рівнянам не проґавити вигідну пропозицію

Публікація здійснена в рамках проекту "ВСЕ про нерухомість". Автор проекту - Ігор Гойда.

 

Коментарі

пиявки..без честі і совісті....мав нагоду співпраці:((колись купив хатинку в селі під дачу,але життя склалось так,що не до дачного відпочинку.Дав оголошення в місцевих газетах,і відразу від дзвінків цих махлєрів,трубка стала червона.Я їх,не завжди в чемній формі посилав,значно дальше ,чим хатинка в селі.Час був тоді,близький до нинішнього,але не настільки критичний,тому черги на маю дачку не було.Через певний час я забув про оголошення і бажання отримати кеш за будинок притупилось.Але подзвонив один з цих мухлєрів,і впевнено заявив ,що має покупців на мій будинок.Як потім виявилось він переселив з однокімнатної кв-ри з боргами(а може кредитної) молоду сім"ю з дитиною в мій будинок,і при тому,що з мене " паімєл" близько тисячі вічнозелених,так і до моєї ціни добавив ТРИ З ПОЛОВИНОЮ ТИСЯЧІ(близько 70% від ціни) мертвих американських президентів,щоб отримати з цієї бідолашної сім"ї.От така співпраця..Очевидно,що зараз геть не має з кого смоктати кров,бо стоїть ринок нерухомості,що дуже відомий в вузьких колах маклєр рекламує тут свої послуги і прафєсіАНАЛізм...Мабуть не тільки назва його професії поєднує його з нинішніми правителями держави ,а і сама суть:)))

Вадим, як добре, що ми поважаючи один одного, маємо свої точки зору. І можемо її вільно висловити. Я також поважаю Вашу позицію.

Так, Ігоре, відчувається що вмієте використовувати різні техніки для роботи з запереченнями. Мало хто вміє це робити. Вам за це плюс! І в той же час я залишаюся при своїй думці (погодьтеся, маю право), бо якби не був учасником бізнесу, то в цьому нічого не тямив.

Так, різниця між Майстром та аматором лише в тому, що Майстра шукають Клієнти, а аматор шукає Клієнтів. Але щоб шукали Клієнти потрібно працювати і працювати, деякий час спати по 3-4 години на добу, вивчати справу не з одного підручника, який вже давно застарів. А шукати нові джерела профзнань. Та обов'язково любити те, ради чого ти готовий на ті чи інши тимчасові незручності. А з самого початку подумати, для чого та ради чого ти стаєш на цей шлях. А ще дуже важливо з ким.

'Про що думає Майстер-перукар, якому платять сотні долларів за зачіску (в Києві є такі Майстри і до них черга) " - до цього майстра клієнти ідуть самі, а наші "майстри" навпаки, нав'язуються клієнтам, навіть не виявляючи в них потреби, а тільки питають на яку суму вони розраховують, щоб зорієнтуватися скільки з нього можна "збрити" бабла... І починають "пропонувати" варіанти від гуртожитків до частин будинків і все за одну й ту ж ціну. А я взагалі, наприклад, шукаю двохрівневу квартиру і більше нічого не хочу!

Хтось питав за недоліки новобудов. Мабуть основний недолік в тому, що там немає на чому "наварити". Вони і без того не дешеві, а часто буває що при новобудовах є свої центри продажу, де вже є люди, які "займаються" даними квартирами. І в новобудовах не може пройти такий варіант по типу: вставив в старій квартирі м/п вікна замість дерев"яних за 100$, а добавив до ціни 1000$ і т.д.

А Ви рахуєте, що мінусів в новобудов немає? Скажіть, а всі нові автомобілі хороші? Наприклад, коли мене запитує Клієнт, а в ЖК "Клубний Дім Парковий" є якись мінуси. Я відповідаю, що звичайно є. Ми знаходимся не в Центрі міста, а в Новому Дворі. Зимою в нас, на теріторії буде холодніше, ніж в міських ЖК. В нас до маршрутки потрібно йти 300 метрів. Вона не ходить через 5 хвилин. В нав немає під боком дитячого садка та школи. Щодо якості будівництва - будьласка ,привозьте експертів та нехай перевірять.
Ми можемо говорити тільки те, що знаємо. Я, наприклад, знаю дівчат з Центру продажів "Реноме". Я продавав їхні квартири. Я знаю, що в них якісне будівництво, є відгуки клієнтів-хороші відгуки. Є відгуки моїх Клієнтів, які купили собі там квартири. Ну, якщо люди раді житлом - значить все гаразд. Тільки Клієнт може дати правдивий відгук.
Яки я чув зауваження від Клієнтів: навіщо ставити дешеві вікна, якщо потім потрібно ставити свої та переробляти. Те саме й про двері. Хороші - дорогі. Міняючи дешеві, знову потрібен демонтаж... Планування: звичайно, що Клієнту подобається, якщо в нього є вибір. В ідеалі: проект будкомпаніі та проект Клієнта. А, якщо він хоче, щоб кухня була більшою, а кімната меньшою, чи інша форма санвузла. Звичайно, що таке житло буде коштувати дорожче, але ж Клієнт готовий заплатити за сервісне обслуговування. Простіше ж не ламати вже поставлені стіни.
Один київський ріелтор розповів мені такий діалог: Клієнт питає менеджера Центру продажів - а чому такі стіни, а чому такі вікна, а чому балкон такий вузенький? Відповідь: а ви бачили яка ціна в інших забудовників? Вам що не подобається наша ціна? (А міг же сказати щось більш приємне, чи по іншому) Клієнт промовчав і купив. Потім поставив нові вікна, нові двері, щось робив з перестінками.
Звичайно, що в кожного своя правда. Хтось дивиться на ціну, хтось на якість, хтось на розташування...
"Я не маю наміру будувати для того, щоб мати клієнтів. Я хочу мати клієнтів для того, щоб будувати". Ця фраза з роману Айн Ренд "Джерело" . Молодий талановитий архітектор Говард Рорк, коли його виганяли з університету тільки за те, що він думає не так як інші, так відповів для декана. В подальшому Говард став знаменитим та успішним. І він залишився при своїй думці : головний Клієнт і тільки він може нас найняти чи звільнити з роботи.

Дякую за приємний відгук про нашу роботу. Насправді організувати справу, яка б приносила прибуток та задоволених Клієнтів не так вже й легко, як я собі думав. Якщо думати тільки про прибуток - нічого доброго з цього не вийде. Важливо дуже те, що про тебе говорять твої Клієнти. Вони, як ніхто інший, бачать де щирі наміри, а де ні. Алгоритм цінностей успішної людини доволі простий: 1. Радий Клієнт 2. Заплачений гонорар 3. Радий я . Саме в такій послідовності можна мати в майбутньому цілу гілку Клієнтів -назавжди. Якщо на перше місце поставити чи себе, чи гонорар - а де ж радість та вигода Клієнта. Ні, він всьому голова.
Про що думає Майстер-перукар, якому платять сотні долларів за зачіску (в Києві є такі Майстри і до них черга) ? Да він думає про задоволення, яке отримає Клієнт! А гроші - це вдячність за майстерність. Да, багато таких немає майстрів. Є перукарі з якими торгуються на 10, 20, 30 гривень знижки... Ось і своїм я говорю - будьте не такі як всі! Читайте, дивіться розумні фільми, записуйтесь на тренінги, вдосконалюйте те, що вмієте робити і не витрачайте багато сил на те, що у вас не виходить взагалі. Доручить цю роботу зробити тому, хто це вміє.
Важко знайти однодумців, готових до початкових труднощів в навчанні, до того, що оточуючі будуть тикати пальцем та крутити біля скроні, чути постійно, що це такі Клієнти, що в всіх бідах винні лише вони, що не таке в нас місто, що важкі люди....
Та ні, люди кругом однакові, а в тому, що про нас так говорять, винні тільки ми, тільки ми. Нічого когось винити - заглянувши в себе і розібравшись в тому, що ти робиш, зробивши висновок і знайшовши помилкі, виправивши їх - глянеш, і люди по іншому відносяться... З вдячністтю та розумінням.

У Ігоря одне з небагатьох агентств де гарно організована робота.

Бляха, то допишіть, в чому мінуси новобудов, раз вже почали розповідати.

Тетяна, якщо Ви не проти, про "панельки" я напишу в розповіді про двокімнатні. Гаразд?

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.