Рівненський ріелтор Ігор Гойда про двокімнатні квартири

Ми продовжуємо серію публікацій "ВСЕ про нерухомість". Автором проекту є відомий рівненський ріелтор Ігор Гойда, який має багаторічний досвід у цій сфері та готовий поділитися ним із ним з читачами сайту. Сьогодні Ігор Гойда розповість про те, які є типи квартир та їх особливості. Якщо Ви вирішили купити двокімнатне помешкання, тоді Вам варто дещо знати про те, яким воно буває. 

 

 У минулій публікації ми розглянули типи однокімнатних квартир, серед яких: "гостинки", "сталінки", "хрущовки", "брежнєвки", "обкомівки","чешки" та. звичайно, новобудови. Забули тільки, що в Рівному є ще і "панельки". У нас із незрозумілих причин "чешками" називають цегляні п'ятиповерхівки. Насправді це 9-поверхові панельні будинки, побудовані за проектами чеських архітекторів, особливістю яких є розташування балконів не один під одним, а в шаховому порядку. У такому будинку один пасажирський ліфт, невелика кухня (6 кв. м.) та газові плити. Будувалися такі багатоповерхівки з кінця 50-х до кінця 80-х років XX століття.

Двокімнатні квартири ще називають "двушки". Вони бувають із балконами та без (перший та іноді другий поверх). Найчастіше немає балкону й у "гостинках", із прохідними кімнатами ("хрущовки" та "брежнєвки"), із роздільними кімнатами (такі квартири ще називають "із поліпшеним плануванням"), зі звичайними низькими стелями (250-270 см) та з високими  (300 та вище см), із поєднаним та роздільним санвузлом. До речі, на Львівщині  санвузли називають "вигоди".

"Хрущовки" відрізняються маленькою площею квартири (до 45 кв. м.), крихітною кухнею та обмеженістю перепланування. Кутові квартири користуються меншим попитом, але якщо мова йде про кутову "хрущовку" - це на краще. У таких помешканнях можливе вільне перепланування (панелі перекриття лежать по периметру всієї квартири). До переваг можна віднести газові колонки - якщо у вас у квартирі є газ, то мити посуд чи приймати душ зможете в будб-який час. До недоліків "хрущоб" (так ще їх називають) віднесемо, звичайно, їх похилий вік.

Роздільні кімнати, іноді й роздільний санвузол, відсутність газової колонки на кухні та менш похилий вік - ось, мабуть, і всі відмінності "брежнєвок" від "хрущовок".

Характерною особливістю "сталінок" та "обкомівок" є великі площі квартир (50-70 кв. м.), високі стелі (300 та більше см), дуже хороше розташування будинків (центр міста). "Обкомовкі" у більшому виграші – будинки набагато молодші, краще продумане планування квартир.

У кінці 70-х років XX століття почали будувати панельні будинки. У тодішньому СРСР гостро не вистачало житла. Потрібні були "швидкі" будинки. На допомогу прийшли панельні технології. Будинок будувався, як конструктор. І в кожному районі міста планувалося облаштувати заводик із демонтажу таких будинків. Адже термін їх служби був усього 30 років, оскільки замість цементу всю цілісність будинку несли на собі зварні конструкції. Плити зварювали на стиках. А метал із часом слабшає, іржавіє та руйнується. Але... нещодавно термін експлуатації цих будинків продовжили до 50 років. В Чехії, звідки родом ці будинки, замість зварювання використовують гачки-зачепи, тому там термін 50 років експлуатації цілком реальний.

У панельних "двушках" роздільні кімнати та роздільний санвузол. Але жодне перепланування в таких квартирах неприпустиме. У помешканні панельного будинку всі стіни несучі. До недоліків першої серії таких багатоповерхівок можна віднести погану теплову та звукоізоляцію. В останній серії будівництва (з 1992 по 2000 рік) недоліки частково були усунені.

Ну і двокімнатні квартири в новобудовах. Спорудження цих будинків пов'язане з початком нового тисячоліття. Нові матеріали, нові підходи до будівництва та нові технології, новітні проекти й інші вимоги. Квартири спроектовані з великою площею (60 - 90 кв. м.) та з індивідуальним або автономним опаленням. У багатьох будинках є свої паркінги (наземні та підземні), при вході сидять конс'єржі, облаштовані дитячі та спортивні майданчики.

 В житловому комплексі «Клубний Дім Парковий», який ми продаємо за ексклюзивною домовленістю з забудовником, у кожній квартирі є навіть шахта для каміну на дровах. Клієнти, які купили в нас одну з квартир, зробили від такого каміна навіть додаткове опалення квартири. Крім того, в  будинку стелі мають вистоу 300 см,  огороджена територія з охороною, фруктовий сад, свій клубний паркінг, альтанки (дві) з мангалами, де ви зможете пригостити гостей смачним шашликом, звичайно, є в нас і дитячий та спортивні майданчики.

Важливим є і місце розташування комплексу. Це південна частина міста Рівне, район Нового Двору, вулиця Петра Григоренка, де чисте повітря  та по вечорах можна насолоджуватись тишою і милуватись яскравим зоряним небом.

Побачивши падаючу зірку, потрібно загадати бажання, яке обов’язково збудеться! Купуючи квартиру в такому будинку, Ви купуєте й статус жителя ексклюзивного нового помешкання та отримуєте новий стиль життя!

Вдалої Вам покупки!

З повагою Ігор Гойда, ріелтор

Більше інформації можна дізнатися на сайті Агенства нерухомості "Гід Ріелті".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як рівнянам продати квартиру без ріелтора?

Погляд вперед, або як рівнянам не проґавити вигідну пропозицію

Публікація здійснена в рамках проекту "ВСЕ про нерухомість". Автор проекту - Ігор Гойда.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.