Поради рівненського ріелтора: пошук квартири через інтернет

Ми продовжуємо серію публікацій "ВСЕ про нерухомість". Автором проекту є відомий рівненський ріелтор Ігор Гойда. Він має багаторічний досвід у цій сфері та готовий поділитися ним із читачами сайту. Сьогодні Ігор Гойда розповість про те, для чого необхідний ріелтор, та про так званий "google про нерухомість".

 

 

 

Чому самотужки тяжко купити житло?

Я пам'ятаю, як 9 років тому сам шукав квартиру. 

Тоді взяв газету "Об'ява" чи "ОГО", точно не пам'ятаю, і почав телефонувати за номерами з усіх оголошеннях. Я взагалі тоді ще не знав, що таке ріелторський бізнес, із чим його їдять і чим поливають. Ось як мені відповідали агенти: "Купуйте зараз квартиру, дешевше не буде, це дуже хороший варіант. Це саме те, що Вам потрібно. Я сам чи сама таку купила б"…

Адже, нам пропонували те, що потрібно продати агентам. Звичайно, були і ті, хто хотів допомогти нам у цьому складному питанні. Я тоді думав, що ось зараз швиденько знайду власника квартири, домовлюсь про перегляд, а там вже і поторгуюсь на свою, звичайно, користь. Але, як не дивно, слухавку телефону замість власника піднімали агенти. І я чув: «Це агентство нерухомості, яка квартира Вас цікавить?» Ось ця, з приводу якої телефоную… Чому власники самі не можуть дати оголошення? Чим вони гірші за цих ріелторів? Вони ж так само можуть розповідати, в чому переваги їх квартири.

Мене це обурило. Одну й ту ж квартиру продають сотні агентів. Були навіть бабусі-ріелтори. Смішно ставало, коли вони пропонували подивитися зовсім іншу квартиру за іншу ціну та ще й в іншому районі. На запитання: "А де ж та квартира?" чув у відповідь: "Вчора дали завдаток. Беріть цю, бо завтра і її не буде".  Але ж нам була потрібне саме це помешкання. саме на цій вулиці, саме в цьому районі.

Про те, щоб назвати нам номер будинку, мова не йшла взагалі. А ще було таке, що навмисне вказували не той поверх. Пізніше я дізнався, що це робилося для того, аби я сам не пішов та не домовився з власником. Заплутати хотіли. Натомість дуже часто агенти заплутувалися самі. Адже покупець все одно йшов та знаходив саме ту квартиру, яка продається. Вони навіть ображались на клієнта. Нібито він «кинув» ріелтора. Я так не вважаю.

Нас обманюють настільки, наскільки ми дозволяємо це зробити! Хто заважав чи заважає укласти договір із клієнтом та показати, що тільки в тому випадку, коли я буду вам вигідний, заплатите мені гонорар? Я не хочу від вас грошей за те, за що не знаю сам. Привести і показати квартиру – не коштує тих гонорарів, які просить агент. А ось за те, що знайшов серед сотні квартир ту, що потрібна, з допомогою юриста перевірив на наявність чи відсутність ризиків у купівлі, правильно провів переговори з власником за прийнятну ціну та організував у визначений час нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу, яке пройде легко та спокійно, без сварок та непорозумінь, клієнт готовий заплатити гонорар, про який домовилися, укладаючи договір. Це я розумію сьогодні.

Тоді  уявляв усе це зовсім по-іншому: сяду за телефон і виберу те, що довподоби. Я хотів відпочинку в пошуку, сісти за стіл з чашкою кави та виписати собі варіант житла, який мені міг би підійти. А виявилось, що я всім розповів, що в мене є гроші - дзвоніть і "виносьте мені мозок"! Зрештою, так і відбувалось: телефонували та пропонували, що завгодно. В один момент здалося, що мене взагалі не чують та не розуміють.

Знайти квартиру стане просто завдяки удосконаленим технологіям

Минув час. Я й сам вже займаюсь ріелторською справою майже 8 років. Тепер нам телефонують, а  ми відповідаємо. Зустрічаємося з клієнтами, визначаємо їхню потребу, розробляємо плани, як її задовольнити, шукаємо нерухомість для конкретного покупця, розробляємо та запускаємо рекламні кампанії з продажу.

Так, сьогодні - не найкращі часи для ведення бізнесу. І можна було б зупинитись, але… Ми рухаємося вперед. Тільки вперед. Проаналізувавши запитання покупців та продавців, вивчивши їх проблеми в пошуку та продажу, сьогодні виникає все більше і більше запитань. Я прийшов до висновку, що потрібно щось максимально спрощене та ефективне. Що саме?

Якщо мене цікавить те чи інше питання, я звертаюсь до пошуковика Google. Він знає абсолютно все. Але це завдяки людям, які вносять різноманітну інформацію, спочатку, звичайно, перевіривши її достовірність. Чому б не розробити такий пошуковик для тих, хто купує та продає нерухомість у місті Рівне?

Місяць тому в мене виникла ідея створити  пошуковик нерухомості в місті Рівне та на околицях, який максимально спростив би шлях покупця до товару, який він захоче придбати.  Що ми пропонуємо?

Віджет «Шукай та відпочивай» - це модуль, вбудований у веб-сторінку нашого сайту, за допомогою якого можна швидко отримати інформацію про будь-який об’єкт нерухомості, що продається та виставлений власником на один із сайтів чи ЗМІ. Згодом об'єкти можна буде розміщувати на нашому «ШВ». На це ми отримуємо згоду власника. Що він має натомість? Наша відповідь така: покупця!

Звичайно, нелегко починати щось першим. Впевнений, що багатьом це здасться дурницею та марною тратою часу, але будуть і такі, хто сприйме наш віджет, як хороший інструмент з пошуку потрібної нерухомості.

Якими є наші переваги? Легкі фільтри, тобто Ви можете зазначити тільки, де шукаєте та на які гроші, або вказати саме квартиру чи будинок, скільки кімнат та ціну. Обирати вам! На карті будуть вказані номери будинків. Знайшовши те, що зацікавило, натискаєте на дзвоник (кнопка зворотного зв’язку). Наш менеджер перетелефонує вам та відповість на всі запитання щодо обраної нерухомості. Також можете вписати, що саме цікавить в цій нерухомості, яка, на вашу думку, має бути ціна.

Зараз робота вже на завершальному етапі. Хотілось би почути поради тих, хто вже купував чи продавав нерухомість або ж збирається це зробити.

Вдалої вам покупки!

З повагою Ігор Гойда, ріелтор

Більше інформації можна дізнатися на сайті Агенства нерухомості "Гід Ріелті".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як рівнянам продати квартиру без ріелтора?

Рівненський ріелтор Ігор Гойда про двокімнатні квартири

Погляд вперед, або як рівнянам не проґавити вигідну пропозицію

Публікація здійснена в рамках проекту "ВСЕ про нерухомість". Автор проекту - Ігор Гойда.

 

 

 

Коментарі

Спасибо, Анна за тёплые слова в адресс риэлторов. В любой работе есть специалисты, есть и те, кто учится, и есть те, кто просто хочет срубить лёгких деньжат, не думая о Клиенте.
А ведь только Клиент может меня уволить с моей работы. Для этого ему достаточно просто пойти в "другой магазин" и купить там...

а я за риелторов! Мне звонили такие умники, отжималы.
Продавала дом, так они на треть скидывали, как только слышали Власник,
и те же слова-аргумент-мы же на прямую, без агенств.
Тоже мне аргумент для скидки -без агенств.
И тоже такой умный доказывал, что я же лично и отжимал, и отжимал... по цене

И тогда я поняла! благодяря ему, зачем агенства, хотя раньше так не считала!
что бы таких умников не слышать, которые хотят тебя отжать подешевле.

Агенству не порассказываешь... их не проведёшь., а власника можно, никакой защиты.
И спасу от него не было- днём и ночью звонил, купить за свою цену.
Еле отстала, дала агенству на продажу и они с ним провели умные переговоры, что нельзя так отжимать и продали, не сразу правда, но по той цене как я хотела.

И было нежалко заплатить комиссию. Я была счастлива , что получила то, что хотела и не тратила своё время на отжимал-покупателей без агенств.

тоже видно покупатель с большим образованием был, который Понимал! почему ему надо без агенства покупать!

а риелтора выбрала, а не всем подряд профессионалам и непрофессионалам раздавала

Перший раз чую таке формулювання "Якісні новини". Якісні бувають товари чи послуги. А новини бувають правдиві чи брехливі. Це ж так просто. Хіба ні? Хоча правда в кожного своя. достатньо вмикнути в розетку телевізора і поперемикати канали. Багато там "якісних" новин? Ось я підписуюсь своїм ім'ям : Гойда Ігор. Навіщо мені писати "Пупікиекеи", якщо це фінська фамілія - то це звичайно добре, можна, по Вашому, сказати - це якісно. А якщо просто випадковий набір на клавіатурі, то це не якісно. Ну нісенітниці же, правда? В кожного з нас є своє ім'я та фамілія. Я її не соромлюсь.

Що ж Ви тут робите?

сайт ВСЕ це не якісні новини а сплошна реклама всіх і всього!

бєз лаха-і жізь плаха:))

Дякую Вам за поради для покупців та продавців. В мене є декілька запитань.
Про які 500 долларів іде мова? А чому не 400, чи 300, чи 200, чи 100 і не долларів, а гривень? Чи є такий закон, що вказує на те, що Клієнт має заплатити ріелтору, якщо він звичайно ріелтор, а не безробітний, який просто хоче за звіднечіство отримати шалені гроші, 500 і не меньше і не більше долларів? Наскільки я знаю, немає!
Якщо в мого Клієнта немає зайвого часу, взагалі немає-чи Ви рахуєте такого не може бути- якщо він взагалі не знає, не те що як зайти на барахолку, а й про саму барахолку, якщо він не вміє вести взагалі переговори, що стосуються купівлі нерухомості, якщо він дуже-дуже береже свої нерви (добре, що Вам попався власник квартири, який з Вами відразу погодився на Вашу ціну та на всі інші Ваші умови, але ж так не всім везе, так, як Вам. Добре, що в день нотаріального оформлення він прийшов до нотаріуса і продав (а буває, що і не приходять-буває, ще, як буває). "завдаток я Ваш віддам" Хочете в подвійному розмірі. Тоді подавайте на мене в суд. Посудимось.) І таке буває.
Я розумію чому стільки злості в людей на агентів. Тому, що дуже багато негативних відгуків пр таку "співпрацю". Якщо мій клієнт рахує, що я не відпрацював по договору, укладеному між нами, якою буде моя комісія. Правильно- 0 і процентів і долларів і гривень. Ноль і в Ариці Ноль. Ні на які гроші я не маю права претендувати! А якщо Ви, скажемо, хочете купити квартиру за 25000 долларів, а я зміг шляхом виявлення скритих недолікив та правильного ведення переговорів знизити ціну на 20% від заявленної, я відпрацював свій заявленний гонорар в 5% (так-так 5, не 1, не 2, і не 3 і не 500 долларів)? І я знаю Вашу відповідь.
І на рахунок рівня освіти. Ті, хто ведуть переговори на високих рівнях мають освіту вище вищого рівня. Вище вищого. З Ваших слів вони мають "степень внушаємості" нижче нижчого. Так же виходить? Я так не думаю. Один з моїх Клієнтів працював при СРСР владним перемовником. Ох яки він історіі мені розповідав. Ось би Вам його почути. Ви б змінили свою думку. Хоча?
і на останнє: я не навязую нікому свою послугу. Нікого не змушую читати те, про що пишу. Да є ж, що читати на цьому сайті. Стільки цікавих статей про політику, про мистецтво. Кожен сам вибирає собі тему.
Я поважаю роботу, в тому числі і Вашу, яка виконується з любовю та розумінням, того, що робиш.

ПЕРЕПРОШУЮ МАВ НА УВАЗІ ПРОДАВЦЯ а потім диктуйте свою ціну за квартиру, обумовлюючи відразу ж сплату 500 $ виключно ПРОДАВЦЕМ, аргументуючи агенству, якщо хочете щось заробити, то "катуйте" ПРОДАВЦЯ хай він платить 500 $, якщо хочуть 1000 $ з обох сторін, то хай посувають ще ПРОДАВЦЯ в ціні.

організував у визначений час нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу, яке пройде легко та спокійно, без сварок та непорозумінь, клієнт готовий заплатити гонорар, про який домовилися, укладаючи договір.
В наш час нікого організовувати не потрібно. Заходьте до будь-якого нотаріуса і вам двері відчинені. Я обирав нотаріуса як покупець сам. Зайшли до одного він був зайнятий, перейшли через дорогу вільний. Всі питання. Які можуть бути сварки і у зв'язку з чим. Я купую, мені продають. Усі задоволені, я - квартирою, продавець - грошима. Агенство вам буде розповідати про їхню титанічну і непосильну працю доти, доки ви не розлучитесь зі своїми 500 S. Запам'ятайте, чем выше степень образования, тем ниже степень внушаемости. Успіхів усім хто хочете придбати нерухомість без посередників-"професіоналів".

Читайте уважно оголошення в газетах, на барахолці, інтернет-ресурсах, OLX і оголошення зі словом ВЛАСНИК і не потрібно платити цим "разводілам-психологам" зі сторони покупця та продавця 1000 $ за знайомство дяді Петі з тіткою Мотьою. Я особисто знайшов і придбав собі квартиру напряму від власника на Рівненській барахолці. А якщо не вистачає розуму самому знайти нерухомість, вислухайте агентство, а потім диктуйте свою ціну за квартиру, обумовлюючи відразу ж сплату 500 $ виключно покупцем, аргументуючи агенству, якщо хочете щось заробити, то "катуйте" покупця хай він платить 500 $, якщо хочуть 1000 $ з обох сторін, то хай посувають ще покупця в ціні.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.