Рівненський ріелтор розповів, якими бувають трикімнатні квартири

Ми продовжуємо серію публікацій "ВСЕ про нерухомість". Автором проекту є відомий рівненський ріелтор Ігор Гойда. Він має багаторічний досвід у цій сфері та готовий поділитися ним із читачами сайту. Сьогодні Ігор Гойда розповість про те, якими бувають трикімнатні квартири.

 

У вашій сім'ї поповнення і двох кімнат вже не вистачає для повноцінного життя? Кожній дитині з часом буде потрібна окрема кімната - для зберігання своїх таємниць. Отож настав час для купівлі більшої квартири. Сьогодні поговоримо про різновиди трикімнатних квартир.

Найдешевший сегмент цих помешкань - «хрущовки». Квартири сплановані так, що одна з кімнат нагадує вагон потягу, тільки, звичайно, в малих масштабах. Ширина кімнати трохи більше 2 метрів (220-230 см.). З нею вже нічого зробити не можна . Якщо розглядати цю кімнату як спальню, то на ліжко одному з подружжя доведеться встрибувати. На одному з семінарів, який проходив у Києві, я запитав у відомого архітектора, чому одна кімната в "хрущовці" така вузька. Він відповів, що максимальна економія тих часів у розмірах при величезній потребі населення в житлі пов'язана з відтоком сільського населення в міста: на навчання та роботу.

На поверсі планувалася двокімнатна квартира, а вміщували три кімнати. От і виходили «кімнати-вагони» та «кухні для однієї господині».  Але люди раділи й такому житлу. Цінності були інші, ніж сьогодні - мешканці не шукали погане один в одному, як зараз. Одна, а то і дві кімнати - прохідні. Кухня призначена лише для приготування їжі. Про круглий сімейний стіл можна тільки мріяти. Низькі стелі. Площа квартир - від 54 до 60 кв. м. Їх не можна назвати великими. Ну і варто пам'ятати про вік будинків. Це всі недоліки.

Перевагами такої квартири є наявність газової колонки та ціна.

Трикімнатні «брежнєвки» - молодші. У них немає «кімнати-вагону». Площа 58-64 кв. м. Хоча одна кімната й прохідна, але квартиру можна перепланувати з трьома роздільними кімнатами. Трохи більша кухня. Ось тільки не встановлювали у цих квартирах газові колонки. Хоча зараз при нинішній дорогій вартості газу це не є суттєвим недоліком. Вибір електрообігрівачів води доволі великий. Так що…

Є ще квартири, які в народі називають «чешки». Початок будівництва - кінець 60-х років минулого століття. Будівництво велось до середини 90-х. Такі ж низькі стелі (250 см.) Окремі всі три кімнати. Трішки збільшена кухня (7-8 кв.м.) та загальна площа квартири. В квартирах вже є два балкони (один із яких - лоджія). Ось і всі переваги.

У панельних будинках «трьошки» бувають трьох типів:

  • з однією прохідною кімнатою;
  • квартира з додатковою трикутною «вставкою» ( 78 кв. м.);
  • стандартна квартира з роздільними кімнатами (63-66 кв. м.).

Будинки останньої серії будівництва панельок (1992-2000 років) відрізняються від інших більшою шумо- та теплоізоляцією (на панелі нанесені камінчики - керамзит). Особливістю є те, що в таких квартирах всі стіни несучі. Тому будь-яке перепланування несе за собою загрозу для цілостності конструкції всього будинку.

Є ще БОСи - це будинки офіцерського складу. Військовим не вистачало житла. Вихід: переобладнані старі казарми, старі дореволюційні будинки. Недоліками таких квартир є дерев'яне перекриття між поверхами та літній вік. До переваг віднесемо високі стелі та великі площі квартир. В нашому місті є такі на вулиці Дубенській.

До речі, мені розповіли історію, що до революції в одному з будинків був головний штаб Білої Гвардії. Один із мешканців говорив, що вікна там утеплювали та ущільнювали кінським волоссям. Це твердження я особисто не перевіряв, але, можливо, це і так.

Були й новозбудовані будинки (1982-1990 років). Всі роздільні кімнати - це, звичайно, плюс. Але будинки зводили солдати "стройбату". Я сам служив в армії і нас вивозили на будівництво. Я бачив, як солдати "будували". За цю роботу нам ніхто не платив. Щоправда, ми були раді і хорошому обіду. А ще час служби спливає. Про високу якість будівництва говорити не доводиться. Матеріал -  біла силікатна цегла. Зимою в таких будинках трохи холодніше, ніж у звичайних із червоної цегли.

«Сталінські» та «обкомівські» трикімнатні квартири відрізняються більшою площею, високими стелями  та центральним розташуванням. Будувались за спецзамовленням для партійної еліти. «Обкомівки» молодші за «сталінки» , тому і комунікаційні системи ще не зносились, що є майже головною їхньою перевагою.

Залишилися квартири в новобудовах. Великі площі, високі стелі, індивідуальне (котел в квартирі) або автономне (дахова котельня) опалення, нестандартне планування, є дворівневі квартири (розміщенні на двох поверхах). Усі кімнати окремі, є паркінг чи місце для авто, нейтральна енергетика квартир (це тоді, коли купуєте у будівельної компанії). Крім того, Ви купуєте статус жителя новобудови з більш-меньш однорідним середовищем проживання.

Звичайно, що не всі види квартир та будинків перелічені в цій статті. Але це основні, які є в нашому місті Рівне. Дякую за витрачений час на прочитання.

Вдалої Вам покупки!

 

Більше інформації можна дізнатися на сайті Агенства нерухомості "Гід Ріелті".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як рівнянам продати квартиру без ріелтора?

Рівненський ріелтор Ігор Гойда про двокімнатні квартири

Поради рівненського ріелтора: пошук квартири через інтернет

Погляд вперед, або як рівнянам не проґавити вигідну пропозицію

Публікація здійснена в рамках проекту "ВСЕ про нерухомість". Автор проекту - Ігор Гойда.

Коментарі

цікава стаття

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.