Рівненський хірург-диякон: "На війні Бог із нами, але священиків не вистачає"

Військовий хірург Руслан Салійчук побував у зоні АТО і ще раз переконався, що ми безсилі перед обставинами, якщо не маємо віри в Бога і любові в душі. Після повернення з поля бою він вирішив здійснити мрію свого життя і стати священиком.

Тепер отець Роман, а в миру старший ординатор хірургічного відділення Рівненського гарнізонного військового госпіталю Руслан Салійчук переконаний, що війна не потрібна нікому – ні нам, ні росіянам. А після того, як торік у складі лікарсько-сестринської бригади від Рівненського військового госпіталю побував на сході країни, вирішив не марнувати даного Богом шансу і пішов навчатися в духовну семінарію.

Зараз він поєднує професію хірурга і служіння в сані диякона в одній зі здолбунівських церков. Каже, що якщо встане питання вибору, то він однозначно буде на боці церкви.

– До церкви мене привела бабуся, – розповів чоловік. – Вона була глибоко віруючою людиною і мене навчала жити з Богом у душі. Скільки пам’ятаю, недільного ранку ми завжди йшли до храму. Я з дитинства привчався до служби, до молитви. Тому вважаю себе християнином з народження.

І надалі в житті Господь завжди був із ним поряд, допомагаючи у скрутні часи, даруючи віру, надію та любов.

– Було багато ситуацій, коли я відчував присутність Господа, звертався до нього з молитвами. І Бог їх чув та допомагав мені, – ділиться пережитим Руслан Салійчук. – Часто своїми діями змінити нічого не міг, а коли звертався в молитві до Бога, все вирішувалося дуже швидко й найкращим чином. Особливо відчув це на війні, де ми ні на хвилину не розлучалися зі зброєю і постійно були в напрузі. Я весь час молився, і обстріли нас не зачепили.

Бригада, до якої входив Руслан Салійчук, перебувала в зоні антитерористичної операції з 20 червня до 5 серпня минулого року. Вони були першими, хто поїхав у зону АТО з Рівненського військового госпіталю.

– Ми були на Луганщині, біля Рубіжного, у складі третього батальйону 51-ї окремої механізованої бригади, яку потім розформували. Їхали трьома машинами: санітарною, автоперев’язувальною, у якій проводили операції, і «Уралом», де було наше майно.

Руслан Петрович не дуже охоче згадує про перебування в зоні бойових дій. Хоча й розповів про декілька негативних моментів, які його найбільше вразили: відсутність священиків у зоні АТО («за час нашого перебування там я не зустрів жодного»), неорганізованість самої системи оборони країни, погане забезпечення військових і ставлення місцевих мешканців до українських солдатів.

– Люди до нас ставилися по-різному. Деякі казали: «Чого ви сюди приїхали, ми вас не кликали». Кричали: «Чого ви ходите тут зі зброєю, йдіть геть!» Інші, навпаки, підтримували нас, але таких значно менше. Не знаю, як зараз, але влітку місцевим чоловікам – міцним, здоровим – взагалі все було однаково. Вони не ставали на захист свого краю. Виникала думка: це їхня земля, а ми приїжджаємо здалеку, щоб воювати за них? Кому і навіщо це потрібно? Насильно милий все одно не будеш.

А от про загиблого товариша Романа Данилевича із Ковеля Руслан Салійчук розповідає з тугою. І показує відеозаписи, на яких вони співають власні пісні під гітару.

– Слова мої, а музика Романа, – пояснює. – Він загинув у Іловайському котлі. Ми на той час уже виїхали з того району, а от друг залишився… Дивно, але там в основному полягли бійці, які приїхали із західних областей.

Зараз військовий хірург і отець Роман живе тим життям, про яке мріяв завжди: служить Богу і допомагає людям.

Неля ЗАБОЛОТНА, "7 днів

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.