На Рівненщині у Костополі немовлята помирають через халатність лікарів?

У Костополі, що на Рівненщині, породіллі розповіли про схожі смерті немовлят у місцевому пологовому будинку. Жінки впевнені: у всьому винні лікарі, які халатно ставляться до своїх обов’язків.

Про це йдеться у сюжеті журналіста перших західноукраїнських новин «Огляд дня»  Анни Махно.

Зараз рівнянин Олексій Хомич із сумом поглядає на батьків, які гуляють з дітьми. Тиждень тому він втратив новонародженого сина.

- Дружина зателефонувала мені і сказала, що почались перейми. Потім прийшли медсестри, щось їй вкололи. Телефоном жінка сказала, що вже не може говорити, бо засинає, – з сумом пригадує Олексій.

Чоловік розповів: напередодні лікар із пологового будинку скерувала дружину на обстеження у свій приватний кабінет. Їхали майже через півміста і без медичного супроводу. Наступного дня жінка народила.

- На пологах була і моя теща. А при виході малого її просто вигнали з кабінету. Вже потім лікарі повідомили, що дитина народилась мертвою. Коли я оглядав тіло дитини, то побачив, що голова стиснена і вся синя. Думаю, її просто роздавили, – припускає Олексій.

У довідці, яку виписали в пологовому будинку, причина смерті зовсім інша – вроджена вада розвитку, якої під час УЗД буцімто не виявили.

Та це не єдиний трагічний випадок, який стався у цьому пологовому будинку. У 2005-у році в пані Наталі на 6 місяці вагітності медики діагностували завмирання плоду. Тому викликали штучні пологи.

- Дві доби у мене були ці штучні перейми. Дитину народила в коридорі. Тоді до мене ніхто не підходив взагалі, – обурюється жінка.

Лише після того, як Наталя зчинила скандал, дитину помістили в кювез. Та немовля не вижило.

У свою чергу, завідувач пологового відділення Костопільської ЦРЛ Вікторія Озарчук нічого журналістам пояснювати не захотіла, мовляв, потрібно все узгодити з начальством. Тим часом у міліції відкрили кримінальне провадження.

- Відкрито кримінальне провадження за неналежне виконання професійних обов’язків медичними або фармацевтичними працівниками. Санкція цієї статті передбачає обмеження волі до 5 років або позбавлення волі до 3 років із забороною займатися певною діяльністю вказаними медичними працівниками, – повідомив заступник начальника слідчого відділення райвідділу міліції Юрій Регеза.

Також у Рівненському обласному управлінні охорони здоров’я запевнили: переглядатимуть усі результати кримінального провадження та нададуть оцінку діям лікарів.

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.