Рівняни про 9 травня: День перемоги чи пережиток радянських часів?

Змінюється історія і ставлення до неї різних поколінь. Дати, які раніше здавалися важливими, сьогодні стали відтінком радянських часів і викликають швидше обурення, аніж позитив. Однією з таких суперечливих дат є 9 травня. Що це: День перемоги чи пережиток радянських часів? Що думають рівняни з цього приводу, дізнавалася журналіст сайту “ВСЕ”.

 

Музикант і художник Юрій Журавель:

- Я думаю, не варто відзначати 9 травня. Для нашого народу війна 9 травня не закінчилась. А віддавати шану багатьом рівненськими бойовим ветеранам потрібно, але грошима, а не сраною кашею з горілкою. А робити свято для героїв НКВС не бачу сенсу.

Прес-офіцер Олександр Гайн:

- Ми не святкуємо. Немає чого святкувати. То була страшна війна, що закінчилася 8 травня. 8 і 9 травня треба вшановувати жертв війни. Треба вшановувати силу українців, які витримали і нацистську, й російську орду на своїй землі. Ми повинні подякувати воїнам-українцям Червоної армії і УПА, які боролися за наше майбутнє. Відзначення цих дат має демонструвати страшні наслідки війни. Не варто влаштовувати паради на солдатських кістках. Але це моя особиста думка, а не як посадової особи МОУ.

Актор Станіслав Лозовський:

- Для кожного з нас є дати, які багато що означають. Якщо у людини в серці є потреба відзначити такий день - вона так і зробить, незважаючи ні на що. А стосовно масових заходів,то добре, коли люди виходять на вулиці за покликом серця,а не організованою проплаченою чи загітованою колоною. Варто хоча б згадати, що цей історичний день означає для усіх нас.

Екс-голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок:

- 9 травня потрібно не святкувати, а сумувати за мільйонами загиблих. Це трагічна дата в історії людства, і перетворювати її на святкове шоу, на мою думку, не варто. Це має бути день жалоби, тому що втрати серед українців, за різними даними, сягають 10 мільйонів людей. Загинув кожен п’ятий українець, було зруйновано майже 700 українських міст та знищено більше 27 000 українських сіл. Якщо ми хочемо, щоб ця трагедія ніколи не повторилася, то не потрібно робити з неї свято. 9 травня потрібно згадати жертв військового зіткнення між двома тоталітарними режимами, полем для якого стала Україна. Стосовно закінчення Другої світової війни і остаточної перемоги над нацистами та їх союзниками, то це відбулось 2 вересня 1945 року. Дата 9 травня скоріше пропагандистська, ніж історична.

Фотохудожник Олександр Харват:

- Моя думка така: День перемоги над фашизмом святкує увесь світ, навіть у Німеччині. І хоча при сталіністській (сатанинській) владі були репресії, голодомор, винищення українства - це також історія і пам'ять, пересторога на майбутнє. Ми це маємо пам'ятати і не ототожнювати з перемогою над фашизмом. Факти історії мають залишатися об'єктивними.  Бо виходить, що якщо той режим був ворожим до українства, то значить перемога не має святкуватись. У перемогу людства над фашизмом величезний внесок зробив і український народ. То чому ж ми маємо це забути? І як дивитися в очі тим ветеранам, які це пам'ятають, які віддавали усе задля перемоги. Питання, святкувати чи ні, - це чергова спроба розколу українського народу, оскільки це народне свято, це пам'ять та вшанування.

Директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Віктор Булига:

- 8 травня відзначають День перемоги в Європі, адже саме у цей день гітлерівська Німеччина підписала капітуляцію. Але не бачу нічого страшного, що ветерани святкуватимуть 9 травня. Головне, щоб усі пам'ятали, якою ціною ця перемога дісталась.

Тим часом в Україні 8 травня відтепер відзначатимуть День пам'яті і примирення з нагоди перемоги над нацизмом у Європі та завершення Другої світової війни. Відповідний Указ підписав Президент України Петро Порошенко.

 

Ключові слова: 

Коментарі

виблядку ольгинське, тебе зробив москаль коли твоя мати йому віддалася за пляшку Столічної. А замість голови в тебе крашанка РПЦ, з автографом Кіріла ... посмокчи мою ковбаску. Ти вже засрав всі коментарі, по тобі психушка плаче. ти таке саме йобнуте як і твоя блядь мати. А твій номер на тому сайті є ? Якщо не сциш давай поспілкуємося. А якщо сциш то ти виблядок ольгинський.

слабо- в тебе пукан від даговських і кадировський обрізаних,вишкребок козломордий

до речі, на http://www.nomer.org/allukraina/ немає такого жидяри.Очевидно,що твої куратори самі придумали:))А то,самому захотілося на цю рептилію подивитись

на рахунок моторол-гів..я ж,не гицєль,щоб їх в полон брати,самі подохнуть від вош

чучєло ольгинське,це тільки в твоїй недолугій методичці бандерівець -образливо:))а,на рахунок війни з дітьми і старими, то твій бох-хуйло про це неодноразово заявляв,як за спинами стариких ховалися зелені гобліни.Щодо фронту-в мене він особистий,і я на ньому весь час, енкаведешний глист смердючий

попередник типовий бандерівець... бандерівці завжди воювали з стариками і дітьми, а поїхати на фронт тобі слабо?? слабо взяти в полон Моторолу або Гіві ?? тільки з 90-ти річним стариком воювати вмієте, виродки!

"один из руководителей ликвидации националистического банд подполья на Западной Украине, полковник КГБ в отставке - Стеклер Борис Ефраимович. Легендарная личность! Человек на примерах которого до сих пор учат в высшей школе ФСБ РФ."-і тут пархаті відзначились в своєму стилі:((ніхто цьому жидярі за невинно убієнних, осиновий кіл в дряхле тільце,так і не встромив..

вирішив почитати трохи в інтернеті трохи мемуарів фронтовиків напередодні дня перемоги, ось один з епізодів подвигів тих хто сьогодні йтиме з орденами на параді, цитую в оригіналі:

"У нас был сержант - разведчик, мародер, на каждой руке носил по пять трофейных наручных часов, так он стал нам рассказывать, как вдвоем с товарищем по пьянке изнасиловал двух немок, мать и дочь, а мужа, под дулом автомата, заставили во время изнасилования играть на рояле…"

З Днєм Пабєди! Нє дадім пєрєпісать історію!

вирішив почитати трохи в інтернеті трохи мемуарів фронтовиків напередодні дня перемоги, ось один з епізодів подвигів тих хто сьогодні йтиме з орденами на параді, цитую в оригіналі:

"У нас был сержант - разведчик, мародер, на каждой руке носил по пять трофейных наручных часов, так он стал нам рассказывать, как вдвоем с товарищем по пьянке изнасиловал двух немок, мать и дочь, а мужа, под дулом автомата, заставили во время изнасилования играть на рояле…"

З Днєм Пабєди! Нє дадім пєрєпісать історію!

в городе Ровно проживает легендарная личность, ветеран Великой Отечественой Войны, непримеримый борец с фашизмом, один из руководителей ликвидации националистического банд подполья на Западной Украине, полковник КГБ в отставке - Стеклер Борис Ефраимович. Легендарная личность! Человек на примерах которого до сих пор учат в высшей школе ФСБ РФ. В прошлом году ветеран был награжден почетной грамотой лично от президента РФ Путина В.В за "особый вклад в службе Отечеству". В свою очередь от союза ветеранов КГБ г. Пскова хотим пожелать крепкого здоровья ветерану, долгих лет жизни, и пускай на Вашем примере учится молодое поколение чекистов в борьбе с фашисткой свольчью которая развязала братоубийственную войну на Юго-Востоке Украины, сносит памятники вождям революции и пытается переписать нашу общую историю. Помните в Россия никогда не оставляет в беде своих сынов, Низкий Вам поклон за Победу над фашистами и и их коллабрационистами! С великим праздником Победы 9 Мая!

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.