Війна крізь призму театру - нова прем'єра, яку оваціями зустріли рівняни

Цієї весни рівненським театралам підготували ще одну прем’єру – «Усі мої сини». Серед дійових осіб та виконавців – заслужені артисти України. Так, упродовж двох годин глядачі разом із акторською трупою перенеслися на десятки років назад та опинилися на подвір’ї американської родини Келлерів. Саме там відбувається сімейна драма, яка з кожною хвилиною змушує глядача ще більше затамовувати подих.

Ця вистава - за однойменною п’єсою Артура Міллера. В її основі – реальна життєва історія часів Другої світової війни. Автор написав її ще у далекому 1947 році. Так, сюжетна лінія будується  навколо сім’ї заможного американського бізнесмена, люблячого чоловіка та батька двох синів. Однак якою багатою не була б людина – біда не оминає її дім.

За сюжетом, обидва спадкоємці пішли на війну, повернувся лише один, інший зник безвісти. Після війни лише мати все ще вірить у повернення зниклого, навіть наречена готова вийти заміж за молодшого брата.

- Моя героїня бажала свого щастя, хотіла любити, мати сім'ю. Війна зруйнувала це, зробила жорстокою і фактично змусила "зубами вигризати"  своє щастя, - розповідає про образ своєї героїні Анни Дівер актриса театру Ніна Ніколаєва-Годунок.

Вся ситуація ускладнюється тим, що батько дівчини -  колишній компаньйон батька нареченого -  сидить у в’язниці  через постачання для армії бракованих комплектуючих до військових літаків. Це призвело до загибелі 21 льотчика. Та це ще не всі таємниці родини, описані драматургом. 

Вистава покликана на прикладі однієї сім’ї, насамперед, повернути глядача обличчям до жахливих наслідків війни, у який період історії та у якій би країні вона не велась. Зараз ця проблема актуальна, як ніколи. Тема війни торкнулася серця кожного свідомого українця.

- Своєю виставою ми хотіли звернутися не лише до рівнян, а й до всіх українціЗараз ми маємо бути не споживачем того, що відбувається, не заробляти гроші на цьому, а навпаки - віддавати все, що можна. Кожен із нас має жити заради людей, підтримувати їх, адже головне - єднання. Єднання усіх заради перемоги, - розповів режисер-постановник вистави "Усі мої сини" Олександр Олексюк.

Повернувшись з поля бою навіть у мирний час, солдат ніколи не зможе жити по-старому, зрештою, як і усі, хто відчув запах війни. Адже в усі часи вона несе обман, втрати, розруху для суспільства в цілому та для кожного зокрема, водночас це прекрасна можливість поживитись «людям без серця». Головному герою вдалося розбагатіти, але якою ціною? Тим часом інший син головного героя лишився живим. Він дізнається всю правду про минуле свого батька. Це кардинально змінює життя всієї сім'ї...

- Нещодавно я поховав свого однокласника Павла Петренка, який загинув від ворожої кулі у зоні АТО. Це надзвичайно важко. Тому зіграти роль у виставі, яка напряму пов'язана із темою війни, брехні, зради та смерті - нелегко. Сподіваюся, глядач відчує всі емоції та почуття, які ми хотіли донести зі сцени, - розповідає артист драми Олег Ягелюк (виконаець ролі брата - Кріса Келлера).

З дня на день матір чекає на свого сина, свято вірить у те, що він живий. Але з кожною хвилиною на долю цієї жінки випадає нове випробування:

- Те, що переживає мама - не переживає ніхто. Єдине, чого я бажаю, - щоб сини матері поверталися живими. Нехай Бог їх оберігає від тієї злощасної кулі, - каже виконавиця ролі матері, заслужена артистка України Галина Цьомик. - Я не була готова до такої ролі. Це своєрідний перелом у мені, як в актрисі. Це було складно, однак чи впоралася я із цим, судитиме глядач. Мені було важко працювати, але цікаво.

Прем'єра відбулася цими вихідними. У залі театру були зайняті майже всі місця. На прем’єру прийшло чимало молоді. Так, рівняни оваціями зустріли нову виставу "Усі мої сини", яка, за відгуками багатьох театралів, гідна зайняти місце однієї із провідних.

Від себе можу зазначити одне - виставу  має хоча б раз переглянути кожен. Професійна гра акторів, чудові декорації та незабутня сюжетна лінія - те, що очікує кожного глядача. Нагадаємо, що наступний показ "Усіх моїх синів" запланований вже на неділю, 31 травня. Приємного перегляду, театрали!

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.