У Рівненській обласній лікарні розпочалася медична війна?

У Рівному розпочалися справжні лікарські війни. Так, медики Рівненської обласної клінічної лікарні повстали проти свого керівництва. Троє медсестер відділення серцево-судинної хірургії б’ють тривогу щодо ситуації, яка склалася у їхньому відділені. У пошуках підтримки жінки зверталися до різних інстанції, останнє звернення вони адресували начальнику управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Юрію Осіпчуку. Ми теж отримали такого листа, тому вирішили розбратися в ситуації, адже вона становить значний суспільний резонанс. Бо щодня в обласній лікарні лікуються пацієнти з всієї Рівненщини.

Відділення серцево-судинної хірургії Рівненської обласної лікарні процвітало до грудня 2012 року. Про це у розмові з кореспондентом сайту «ВСЕ» розповіла медсестра відділення серцево-судинної хірургії Ніна Буінцева. За її словами, впродовж останніх двох із половиною років у відділенні різко знизилася якісь надання медичної допомоги хворим, зменшився обсяг оперативних втручань, але найбільше обурює те, що медперсонал змушують брати у хворих гроші для потреб відділення.

- Я працюю у лікарні вже 24 роки. За цей час бачила, як розбудовувалося відділення, які важкі операції робили, аби врятувати життя хворому. Зараз цього немає. Якщо потрібно робити якусь важку операцію, то людей направляють у столицю чи в інший медзаклад, - розповідає медсестра відділення Ніна Буінцева. - Медперсонал заляканий, люди бояться втратити своє робоче місце, через що змушений опустити голову і мовчати. Однак троє медсестер із нашого відділення, попри це, таки пішли на прийом до начальника управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Юрія Осіпчука.

Натомість його не застали на місці. Не було на той час і його заступника. Тому довго не роздумуючи, жінки написали лист-звернення, де і виклали всі наболілі проблеми.

До заяви жінки додали список померлих пацієнтів, яких, на їхню думку, можна було б врятувати, якби не халатність керівництва.

- Коли на посаді заввіділення серцево-судинної хірургії був Володимир Антонюк-Кисіль, у середньому кількість смертей на 1200 операцій становила 6-7 випадків. А після того, як його звільнили із цієї посади, смертність пацієнтів збільшилася до 26 осіб на таку ж кількість операцій, - розповідають працівники відділення серцево-судинної хірургії Рівненської обллікарні.

За їхніми словами, багато хто хоче, щоб завідуючим відділенням серцево-судинної хірургії замість Валерія Орешка знову став Володимир Антонюк-Кисіль. Він це відділення очолював із 1998 року до грудня 2012 року. Наразі працює на посаді судинного лікаря-хірурга у міській поліклініці та Рівненському обласному перинатальному центрі.

- Щоб налагодити роботу у відділенні, потрібно повернути назад Володимира Антонюка-Кисіля. Таку пропозицію ми хотіли висловити в адміністрації пану Юрію Осіпчуку. Однак добитися із пропозиціями до керівництва важко. У цьому ми переконалися знову, отримавши відповідь на свій лист, - каже медсестра обллікарні Ніна Боінцева.

Як розповіли медсестри, у листі вони попросили бути присутніми при розгляді їхньої скарги. Однак, отримали лише короткий лист-відповід, у якому йшлося, що у функціональну компетенцію робочих кадрів не входять описані медперсоналом скарги.

Щоб дізнатися позицію завідуючого відділенням серцево-судинної хірургії обласної лікарні Валерія Орєшка, кореспондент до нього намагалася дотелефонуватися. Однак лікар слухавки так і не взяв.

Втім на зв’язок із кореспондентом вийшов головний лікар Рівненської обласної клінічної лікарні Іван Зима. У телефонній розмові він розповів, що знає про офіційне звернення медсестер відділення, однак щось коментувати у телефонному режимі відмовився. Зазначив лише, що жодних проблем у роботі відділення серцево-судинної хірургії немає, стан його роботи задовільний.

- Ніяких проблем у роботі відділення серцево-судинної хірургії немає. Про лист від медсестер відділення я знаю. Однак не коментуватиму нічого у телефонній розмові. Якщо справді є потреба, то готовий зустрітися. Можу зібрати увесь колектив медзакладу, - зазначив у розмові з кореспондентом головний лікар Рівненської обллікарні Іван Зима.

Отож, як вирішиться і чим закінчиться внутрішній конфлікт в обласній лікарні, читайте вже згодом на сайті «ВСЕ». Наразі ж працівники відділення серцево-судинної хірургії сподіваються на те, що на їхнє звернення керівництво все ж зверне увагу та допоможе у вирішенні ситуації, яка склалася.

Коментарі

Не знаю що в кого там робиться,но я сама з Острога і в2013 році оперувалась у серцево-судинній хірургії то мені дуже сподобався персонал.

Від тієї вакханалії, що твориться у вітчизняній медицині як би на кутні не реготати...:)))

Читаєш коменти і регочеш в кулак! Оце цирк медсестри розвели)))
В уяві постає картинка, як два пси один до одного гарчать))).
Всю білизну перемили всім. Люди - ви тут клоуни!

Чисто інтуїтивно довіряю медсестрам старої закалки, які мають досвід роботи з лікарями за покликанням, а не призначеним на посади за протекцією або за хабарі. Чи може хтось не знає, як можна влаштуватися на посаду лікаря, а тим паче стати заввідділенням у Рівному? Спитайте чесних працівників.

Люди, які гадості ви пишите. Не бажайте нікому ніколи поганого, все що має трапитися Бог краще знає. Сьогодні одна людина керуюча завтра інша, і нічого не зміниться від Ваших писанин. Для кожного паціента свій лікар кращий. Зараз потрібно дбати про хв. людей, лікувати, звичайно без хабарництва ( але ніхто з присутніх тут хто пише не надав інформ. чи відео що хтось бере хабарн., чи поганий лікар...і.т.інше щоб когось звинувачувати в чомусь потрібно перш за все докази) а на словах і писанинах Ваших можна що хоч написати і наговорити різні гадості. Зараз в тяжкий час у кожного є завісні люди!!! Всього Всім найкращого і любіть один одного, допомаючи людям за просто так, а не для власної користі.

Які медики повстали? Якісь три ср..ні медсестри каламуть воду своїми непраними трусами і з цієї бульки хтось хоче зробити війну.

ЯКИЙ З ЖИГАЛЮКА ЗАВІДУВАЧ ВІН ЖЕ АЛКОГОЛІК .

Для того, щоб порахувати кількість ампутованих ніг, не потрібно навіть бути медсестрою!!!!!!

Дайте хлопцям працювати спокійно! А ті мед сестри нехай спочатку закінчать мед універ+інтернатуру+спеціалізацію по судинній хірургії а вже потім будуть висловлювати свою так би мовити думку....

Боронь Боже робити Жигалюку "ведмежу послугу" з зав.відділенням. В нього ж тоді буде набагато менше часу на оперування.
А відділення хороше, завжди заповнене, операційні працюють весь час, тому не зводьте наклепи.

Сторінки

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.