Медичні війни в Рівненській обллікарні: "Антонюк-Кисіль звільнився сам, а колектив задоволений новим керівником" - головлікар

Заява трьох медсестер Рівненської обласної лікарні, адресована начальнику управління охорони здоров'я Рівненської ОДА Юрію Осіпчуку, здійняла чимало галасу. Резонансність справи полягає у тому, що за основними причинами-претензіями, які виклали у заяві, приховується дещо інше – наближеність деяких кадрів лікарні до її екс-працівників та бажання останніх повернути звільнених лікарів назад до керуючих посад. Щоб розібратися у кулуарних іграх медпрацівників та роз’яснити ситуацію, яка набула чималого розголосу, кореспондент сайту «ВСЕ» завітала у гості до керівництва Рівненської обласної лікарні.

 

Нагадаємо, минулого тижня на сайті «ВСЕ» вийшов матеріал, де йшлося про заяву медсестер, які працюють у відділенні інтервенційної радіології та відділенні серцево-судинної хірургії Рівненської обласної лікарні. У розмові з журналістом медсестра одного із цих відділень Ніна Буінцева розповіла про причини звернення до керівництва управління охорони здоров'я Рівненської ОДА.

Так, за її словами, у відділенні серцево-судинної хірургії останні два роки знизалася якість лікування хворих, зменшився обсяг оперативних втручань, відділення не забезпечене достатньою кількістю медперсоналу, заввідділенням не йде назустріч у вирішенні службових питань тощо. Згадала жінка під час розмови і про екс-заввіділенням Володимира Антонюка-Кисіля. Відверта розмова відкрила чимало цікавих обставин, ще більшої інтересу до публікації викликали і коментарі під матеріалом.

Вже за декілька днів після публікації стурбовані медики скликали екстрену нараду щодо ситуації, яка «вилізла» у ЗМІ. Під час наради з’ясували, що 99% колективу задоволені роботою керівництва і ніяких зауважень чи претензій до нього не мають. Про це під час особистої розмови із кореспондентом сайту розповів головний лікар Рівненської обласної лікарні Іван Зима.

- Ваша публікація здійняла неабиякий резонанс. Тому вже у п’ятницю працівники відділення скликали збори колективу, куди запросили і керівний склад лікарні. І з усього присутнього колективу 99% виступили із тим, що клімат всередині відділення хороший та претензій до завідуючого немає, - розповідає Іван Зима. - Особисто я не був присутній на засіданні, оскільки був задіяний на конференції. За протоколом засідання, який мені надали, можу розповісти, що на зібранні були присутні 33 працівники закладу та представники керівного апарату закладу. Була там і одна з медсестер, яка підписалася у звернені до пана Юрія Осіпчука. До слова, під час заходу кожен зміг виступити і висловити свою думку. Також відбулося голосування щодо оцінки роботи та злагодженості колективу. У підсумку за задовільну роботу проголосувало 32 медики, за незадовільну - всього один працівник.

Як зазначив очільник Рівненської обласної лікарні Іван Зима, працівників медзакладу не так обурила стаття на сайті «ВСЕ», як коментарі до неї. Цей факт не був приємним ні лікарям, ні персоналу. І обвинувачення стосовно упередженого ставлення до екс-заввідділенням,  на думку Івана Зими, також безпідставні.

- Якщо чесно, спочатку на дану неправдиву інформацію взагалі не хотілося звертати увагу, однак вона набула широкого резонансу та розголосу. Зрозумійте, не я звільняв попереднього завідуючого відділенням і не я призначав теперішнього. Тут є важливий момент: попередній заввіділенням Володимир Антонюк-Кисіль написав заяву на звільнення за власним бажанням, його ніхто примусово не виганяв. Тому коментувати, що у мене особисто є якесь негативне ставлення до нього не бачу потреби. Я з ним не працював і не маю відповідного досвіду роботи. Якщо говорити стосовно нинішнього заввідділенням, то ніяких претензій до роботи у мене особисто не було. Так само, як не було скарг від пацієнтів, які лікувалися у цьому відділенні, - зазначив під час розмови головний лікар обллікарні Іван Зима.

На фото: екс-заввіділенням Володимир Антонюк-Кисіль

Наразі медпрацівниці занепокоєні тим, щоб їх не звільнили. Жінки кажуть, що хвилюються за свої робочі місця, коли писали звернення та спілкувалися із кореспондентом  – нічого поганого на меті не мали, хотіли лише, щоб відділення процвітало.

- Повірте мені, ніхто медсестер не «пресував». Звичайно, були особисті розмови з керівництвом для з’ясування усіх обставин. Якщо розглянути ситуацію детальніше, то є певні порушення - медсестри не мали права, наприклад, розголошувати дані померлих пацієнтів, - зазначає Іван Зима. - Наразі цим питанням займаються юристи обллікарні. Звичайно, певне покарання вони понесуть, скоріше за все – у вигляді адміністративної відповідальності (догани тощо). З цього приводу також засідатиме спеціальна робоча комісія, яка займається питання стосовно розголошення лікарської таємниці та персональних даних.

Наразі не всі медсестри, які писали заяву, на роботі. Одна із них у відпустці, інша – на лікарняному. Тому справа, яка набула резонансного розголосу, ще не закрита. Відтак. головний лікар чекає, доки вони вийдуть на роботу, щоб поспілкуватися із кожним особисто:

- Я розумію людський аспект. Комусь подобається один завідуючий, комусь – інший. Ну не можу я взяти на роботу двох на одне місце. Зараз ніяких відкритих вакантних місць немає. Звичайно, розумію, що є внутрішній людський конфлікт, і його потрібно якось вирішити, - ділиться очільник Рівненської обласної лікарні. - Однак дам відповідь на заяву медсестер щодо погіршення стану відділення. Відповідаю офіційно: опис про невідповідну якість надання послуг у відділенні серцево-судинної хірургії – це неправда. Ми щороку проводиться косметичний ремонт, завідуючий увесь час стежить за матеріально-технічною базою відділення. Ніяких зауважень не виникає. Однак є інший аспект, який варто врахувати – у функціональні обов’язки медсестер не входить проводити аналіз діяльності служби закладу та аналіз роботи лікаря тощо.

Своє ставлення до заяви висловив і завідуючий відділенням серцево-судинної хірургії Валерій Орешко. Лікар у розмові з кореспондентом  розповів, що працює у лікарні із 1996 року, з колективом завжди мав гарні стосунки, однак не приховує, що є деякі працівники, які не задоволені певними робочими моментами:

- Ваша публікація стривожила увесь наш робочий колектив та внесла певний дисонанс. Однак зауважу, у заяві, яку написали медсестри, є певні відмінності від правди. Немає у нас лікарських війн та конфліктів. А на рахунок того, що три медсестри повстали проти керівництва, то, справді, таке було. Деякі працівники відділення вважають, що ми стали працювати гірше і якість надання медичної допомоги зменшилася. Але врахуємо той факт,  що медсестри не можуть давати експертну оцінку з надання медичної допомоги, - каже Валерій Орешко.

Очільник відділення серцево-судинної хірургії Валерій Орешко здивований такою заявою медсестер. Лікар розповідає, що чотирма тижнями раніше по всі країни проходила всеукраїнська акція за участю делегації Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова на чолі з профільним спеціалістом Костянтином Шеденком (головний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю хірургія серця та магістральних судин). Ця делегація, за словами Валерія Орешка, на доволі високому рівні відзначила роботу та функціонування його відділення:

- Ми зустрічалися з делегацією на території обласної, міської та дитячої лікарнях. Експерти визначали, у якому стані знаходиться рівень хірургії на Рівненщині. Після перевірки вони залишилися задоволені візитом у нашу область. Їхня думка про медиків була на високому рівні. Про все це представники делегації розповіли заступнику голови Рівненської облдержадміністрації та місцевій пресі. Однак що тут цікаво – на цей момент, у медсестер жодних зауважень до роботи не було.

Здивувала Валерія Орешка і заява медсестер про об’сяг оперативних втручань. Нагадаємо, жінки зазначили, що вони після початку роботи на посаді зав відділенням лікаря Орешка істотно зменшилися:

- Я очолив це відділення, щоб підтримати молодий, ростучий колектив. І на сьогодні ми справді подолали явище монополізації судинної хірургії. Наприклад, раніше у відділенні робили майже тисячу операцій (сам екс-завідувач робив приблизно 700-800 операцій, не допускаючи до серйозних втручань молодих спеціалістів), то зараз всі лікарі працюють гармонійно і всі мають можливість лікувати хворих та рости відповідно до своєї кваліфікації. До слова, люди, які раніше не мали змоги зробити 2-3 операції на місяць, зараз можуть спокійно працювати, доглядати хворих, - розповідає кореспонденту Валерій Орешко.

У розмові заввідділенням серцево-судинної хірургії прокоментував і статистичні дані щодо смертності у відділенні. Отож, за словами лікаря, дані щодо кількості померлих публікуються щорічно у засобах статистичної інформації обласної лікарні. І ті дані, які наведені у попередній публікації, на основі слів медсестер трішки неточні. Нагадаємо, медсестри зазначили, що ми маємо 26 померлих на 1200 операцій.

- На сьогоднішній день ми збільшили об’сяг операцій. Так, минулоріч ми зробили 1420 операцій. Летальність зменшилася у 2-3 рази. Яскравим досягненням є те, що ми виокремили інфарктну службу, оскільки для Рівненської області є дві проблеми: питання лікування інфаркту Міокарда та гостро інсульту, - продовжує розмову завідуючий Валерій Орешко. - За два роки ми налагодили роботу цієї служби та систему доставки (маршруту) хворого до обласної лікарні. За статистикою, у нашій області трапляється майже 900 інфарктів щороку. Відповідно, якщо раніше із загальної кількості цих хворих потрапляло до лікарні приблизно десять, то зараз ця цифра виросла до декількох сотень. Схожа ситуація і з інсультами. Якщо раніше цим хворим взагалі ніхто не допомагав, то зараз ми займаємося хірургічною профілактикою інсульту (так, хворі оперуються для того, щоб запобігти цьому явищу).

Спілкуючись із лікарем Орешко, останній зазначив, що справді не розуміє вчинку медсестер. Адже спілкуючись із ними, вони зазначають, що їх все влаштовує, жодних претензій до роботи вони не мають. Однак є цікавий факт: у заяві начальнику УОЗ Рівненської ОДА Юрію Осіпчуку підписувалися двоє медсестер, які взагалі працюють в іншому відділенні:

- Двоє із трьох осіб, які є авторами заяви, взагалі працюють в іншому відділенні та не є моїми співробітниками. Їх перевели до іншого структурного підрозділу ще у січні цього року. Вони працюють у відділенні інтервенційної радіології. Медсестра ж мого відділення отримала лиса-відповідь із адміністрації управління та адміністрації лікарні із зазначенням того, що експертна функція не входить у їхні функціональні обов’язки, і відповідно після того вона вже не зверталася до мене із якимись претензіями. Днями ми з нею спілкувалися, я особисто перепитав, чи є у неї до мене якісь претензії-побажання, на що вона відповіла, що нічого проти не має. Тобто із медсестрою, яка працює у моєму відділенні, ніякого конфлікту немає, - доповнив очільник відділення серцево-судинної хірургії Валерій Орешко.

На медсестер він образи не тримає. Каже, що їхні моральні принципи йому відомі впродовж багатьох років. Вони ніяких характеристик для себе не набули навіть після опублікування заяви. Єдине бажання – щоб завжди домінувало поняття чесності та справедливості.

Отож, чим завершиться повстання медперсоналу обласної лікарні проти свого керівництва – стане відомо лише із часом. 

Коментарі

Агонія, "двічі в одну річку не ввійдеш", Володимир Миколайович також зробив багато доброго, але на сьогодні Орешко В.Т.це той, хто може надати ССХ зміни для розвитку.

Шановний Валерій Трохимович, будьте так ласкаві,нагадайте нам,коли це ви з нами спілкувалися???? Може в нас амнезія???? А ваша працівниця так не мала до Вас притензій,що аж перейшла працювати у інше відділення лікарні за власним бажанням,як у свій час у лютому місяці зробила це Я!!!!

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.