Міський голова Рівного, заробляючи на хабарництві, побудував собі будинок?

Рівненський парк культури та відпочинку є не лише осередком дозвілля, а й центром конфлікту між міською владою та ПП «Домінус». Доказом цього стали сьогоднішні перепитії між мером Рівного Володимиром Хомком та власниками підприємства «Домінус» Ліни та Костянтина Лишенюків. Причина конфлікту базується навколо дитячого кафе «Вітерець» (точніше, його останків та кафе «Домінус»). Міська влада бачить у центрі парку дитячі каруселі та ролердром, а не гаргару у вигляді кіноконцертного залу, який хоче побудувати підприємство ПП «Домінус». Останні ж, у свою чергу, відстоюють землю, яка, на їхню думку, за правом власності має належати їм. А що там має бути побудоване – їхня справа, та й взагалі у ході розмови подружжя підприємців звинуватили пана Хомка у махінаціях у розмірі 10 000 тисяч доларів…

Так, міська влада сьогодні організувала зустріч із активістами, представниками ГО «Автомайдан» та пресою стосовно закриття кафе «Домінус» у централній частині парку ім. Т. Шевченка.

- Виявляється, у 2007 році літні будиночки оформили, як нерухоме майно. З того моменту пройшло чимало часу, і позавчора мені телефонує директор міського об’єднання парків культур і відпочинку Андрій Черепов і говорить, що ПП «Домінус» подало до суду, щоб разом із тими будочками приватизувати і всю прилеглу землю, - розповідає Володимир Хомко. – В свою чергу, ми взагалі планували знести це кафе і розчистити територію під ролердром або ж зимовий каток. І ось зараз буде суд із цими власниками. Тому я сьогодні зібрав відкриту зустріч, щоб донести інформацію до кожного і пояснити, наскільки місту важлива ця земля, і що нам не потрібні у центрі парку порожні будки і напіврозвалене дитяче кафе. Цьогоріч у наших планах - капітальне відновлення парку відпочинку і побудова нових, потрібних рівнянам об’єктів у центральній рекреаційній зоні міста.

На зустріч завітали і підприємці, власники ПП «Домінус». Останні до зустрічі підготувалися – зібрали чималий пакет документів та намагалися довести законність своїх дій. Пригадали і про хабар для міського голови:

-  Комплекс «Домінус» побудований на місці згорілого танцмайданчику. Все відбудовалося за наш кошт, ні копійки з бюджету міста ми не отримали. І тут ви, Володимире Євгеновичу, коли стали міським головою, викликали мене з дружиною до себе в кабінет, пам’ятаєте? - звернувся підприємець до мера Рівного. -  Ми з собою принесли проект реконструкції, який погодив ще покійний міський голова Віктор Чайка. Але Ви сказали, що є інвестор. Тому, мовляв, йдіть із парку геть. І намалювали мені на аркуші олівцем десять тисяч доларів. Це була сума, за яку Ви запропонували нам продати це підприємство, інакше заберете його задарма. Ми відмовилися, звичайно. Хоча цікаво: у такий спосіб він заробляв на будинок?

- Це підлість! Це наклеп! Такого не було! Це провокація! Що Ви вигадуєте?! Ви за це відповідатиме у суді! Справді, коли я став міським головою, то почав шукати власника цього кафе. Я зібрав нараду, на якій постановили і одноголосно проголосували за те, що такої гаргари у парку не має бути, - обурливо почав заперечувати міський голова Володимир Хомко. – Тому зараз мова і йде про одне – давайте місто відшкодує Вам затрачені кошти на будівництво літніх будиночків, і ця територія далі буде розбудовуватися за задумами міської влади. Парк вже повністю оцінив всю вартість, документи підготовлені.

Підприємці зазначили, що коли вони відмовили міському голові у подальшій співпраці, останній дав вказівку керівництву парку створити для нормального фнкціонування комплексу нестерпні умови. Так, за словами власниці кафе «Домінус» Ліни Лишенюк, їм перерубали кабель електроживлення, відключили водопостачання, повністю заблокували під'їзд транспорту, заборонили проводити будь-які ремонтні роботи, а на приміщення кафетерію «Вітерець» навіть скинули стовбури дерев.

Стосовно судових спорів, які виникли навколо «Домінуса» та права власності на паркову землю, роз’яснила начальник управління комунальною власністю міста Наталія Поліщук.

- Позов на власників «Домінуса» подало об'єднання парків культури і відпочинку Рівного, оскільки він за договором оренди, є орендодавцем. Парк подав заяву про дострокове приринення договору оренди в зв'язку з доведенням договору оренди до неналежного стану. Дві судові інстанції розглянули справу на користь парку та розірвали договір достроково. Касаційна інстанція ці рішення скасувала та направила на повторний розгляд. Причина скасування рішень наступна – оскільк в касаційні інстанції були подані документи про реєстррацію права власності за ПП «Домінус» на будівлю-кафетерій та літні павільйони, то інстанцією зроблений висновок – дослідити, чому парк вимагає повернення територі назад. На сьогодні рішення перебуває на розгляді господарського суду Рівненської області, - пояснила Наталія Поліщук.

Як зазначила начальник управління комунальною власністю міста Наталія Поліщук, цьогріч 3 травня закінчився термін договору з оренди (він був укладений на 20 років). Об'єднання парків, як орендодавець, повідомило орендаря, що не має наміру продовжувати договір. І призначило дату передачі об'єкта (тобто кафе). Відповідно до цього моменту, доки кафе не передадуть у власність міста назад, щось зносити чи розбудовувати міська влада не має права. За законом, право орендаря прирівнюється до права власності.

Швидше за все, парк готуватиме позов до суду щодо витребування майна, але разом із тим є право власності, і за документами, два кафе і літні будівлі є власністю «Домінуса». Окрім того, танцмайданчик, який знаходиться на його території, підвал і кафе "Вітерець" є власністю територіальної громади міста. Цікаво, що на сьогоднішній день земля за ПП «Домінус» також не оформлена, вона перебуває у постійному користуванні міського об'єднання парків і культури міста Рівного.

Проблема в тому, що коли у 1995 році розпочалося будівництво кафе, законодавство було дещо іншим. З цієї причини і виникли різні непорозуміння у питаннях оренди ПП «Домінус».

Підприємці, в свою чергу, готові судитися до останнього, пояснюють це тим, що занадто багато сил та коштів вклали у кафе. А те, що вони знаходяться у напівзруйнованому стані, пояснюють просто – мерія відрізала їм усі комунікації, а без них ніякого ремонту не зробиш. Зараз планують розбудовувати на своїй території справжній концерт-хол, куди запрошуватимуть зірок естради.

Депутат міської ради Анатолій Чугуєвець про концерт-хол говорить із посмішкою, мовляв в останні роки на території взагалі жив бомж-сторож, якого після смерті винесли у рядні.

- Це парадоксально, люди платили щомісячно за оренду землі всього по 360 гривень. Можливо, все базується на тому, що підприємець Костянтин Лишенюк працює у Києві на «Енергоатомі» та має чималий вплив. Тут минулої зими жив безпритульний, який виконував роль сторожа. Після смерті його просто винесли, після чого ніхто на території цього кафе не був. Про який концерт-хол можна говорити? Просто підприємець користується своїм соціальним становищем та владою, через що і крутяться всі ці афери, - розповів Анатолій Чугуєвець.

Про махінації подружжя розповів і директор міського об’єднання парків культури і відпочинку Рівного Андрій Черепанов. Чоловік каже, що півроку тому він знайшов в інтернеті оголошення про продаж танцмайданчика у Рівненському парку вартістю 400 тисяч доларів.

- Ми зв’язалися з цим ріелтором-автором повідомлення, який і підтвердив продаж. Тобто не було ще рішення судових інстанцій про оренду та приватизацію землі, але оголошення вже існувало на просторах інтернету. Тому це ще раз доводить, із якими людьми ми зараз маємо справу, - зазначив Андрій Черпанов.

Міський голова все ж сподівається на компроміс. Говорить, що зараз завершуються ремонтні роботи у міському будинку культури, який знаходиться у парку, а також ремонт туалетів, окрім того, хочуть викласти бруківкою всю центральну частину парку. Наступним етапом стане ремонт фонтанів та планова розбудова нового центру розваг для дітей на місці двох кафе - «Домінус» та «Вітерець».

А закінчилася сьогоднішня зустріч міської влади та власників кафе "Домінус" бійкою. Так, Анатолій Чугуєвець, не витримавши звинувачень у бік влади, кинувся з кулаками до бізнесмена Костянтина Лишенюка. Однак чоловіків швидко розборонили. Як бачимо, емоції навколо землі у центральному парку дедалі більше починають вирувати.

Коментарі

А чому звуку майже немає?

Перед тим як щось писати - уточнюйте. Якось набридло робити це за вас. 
1. Дружина працює (в декреті більше року не сиділа за обома дітьми). Викладає у Клеванському професійному ліцеї
2. А тут за посиланням мій "шикарний величезний" будинок в Клевані і "супер дорога" машина Shevrole Lschetti

Заходьте - дивіться)))
P.S. А що, В.Є.Х образився? Може б хай би і він дав би відповіді на ваші питання ;-)
 

Скажу одне - якби там не були справи, проте довіри більше до підприємців, ніж до хапуг у владі.
Малоймовірно, що зажране бидло, яким безперечно є хомко та всі його холуї переймаються проблемами міста та громади. Все банально - хочуть поставити наближених до себе на це місце.
На місці громади цього хапугу хомка давно треба вже запроторити за грати. так от біда - міліцейсько-прокурорська мафія в долі з хапугою хомком.

всі ниточки ведуть до Берташа )) vse.rv.ua існує виключно на гроші "бурштинового короля"
Крівошеєв його собачка )) що гавкає куди господар скаже .. щоб отримати чергову порцію Педігрі ))

Крівошеєв, відпрацьовує політичне замовлення колишніх ригіоналів, займається інформаційним кіллерством і "мочить" Хомка. Зустрічне питання до Крівошеєва, звідки у регіонального журналіста з освітою РДГУ, і курсами журналіста ОГО приватний будинок, жінка ніде не працює. Доречі твої статки більші ніж у києвських журналіств з того ж Радіо Свобода, які набагато професійніші за тебе. З відки грошики ? хто спонсор ?

Судячи з усього, дурнуватий сайт vse.rv.ua на закликах, на кшталт назви цієї статті, вирішив забезпечити собі відвідуваність. Йолопи ви, да й тільки.
Однак чекайте, скоро усе стане на свої місця, завітаємо і до вас усією громадою.

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.