Дуля для бійців АТО: як у Дубровиці на Рівненщині «футболять» матір зниклого безвісти військового

Захищати Батьківщину – то почесний обов’язок кожного. Шкода, що дуже часто про це пам’ятають лише на передовій. В тилу, в рідних містах бійців АТО «футболять» і ратують, мовляв, така держава. Через байдужість чиновників зниклому безвісти бійцю Русланові Янковському не світить не тільки земельна ділянка, а й елементарне людське ставлення чиновників та односельців. Тим часом військові відзначають, що депутати місцевих рад вправно виділяють земельні ділянки своїм родичам, а ось із землею АТОшників у них завжди проблеми.

Особливе ставлення до родичів бійців АТО продемонстрували в місті Дубровиця. Про це у "Facebook" пише волонтерка Руслана Величко-Трифонюк:

- У мене в рідному місті Дубровиця, що на Рівненщині, знову чудасія. Звернулася до міської ради мама безвісти зниклого бійця АТО Руслана Янковського з документами на земельну ділянку. Їй секретар міської ради сказав, що на розподіл землі накладений мораторій. А ще вслід кинув, що  коли Верховна Рада голосувала, то не подумала, що ділянок нема. І взагалі жителям образливо, що учасникам бойових дій земля має виділятися.  То не перший раз я чую і бачу таке хамське ставлення до матерів безвісти зниклих бійців та до самих бійців у міській раді. Після відвідин міської управи мати бійця проплакала півдня і зареклась більше не ходити і не принижуватися. Хіба так можна? У неї й так син зник.  Хоча випадки відмови непоодинокі. Нещодавно в наданні земельної ділянки тут же відмовили родині загиблого бійця 51 ОМБР. Тим часом дубровиччани кажуть, що в зятя міського голови проблем з отриманням земельної ділянки, як учаснику АТО, не виникло. Можливо, тому, що він працює в міліції?

Міський голова Дубровиці Адам Кузьмич. Місцеві кажуть, що зять міського голови  Василь Копоть отримав земельну ділянку ще торік.

Кореспондент сайту «ВСЕ» у той же день попросив секретаря Дубровицької міської ради Віталія Андрусенка прокоментувати ситуацію.

Секретар Дубровицької міської ради Віталій  Андрусенко.

- Вона була зі своєю сестрою у нас. Не пам'ятаю, чесно кажучи, але вона писала заяву. Щоправда, з 1 січня 2015 року набрала чинності норма закону про містобудівну діяльність, де сказано, що якщо відсутній генеральний план, то таким населеним пунктам надавати земельні ділянки заборонено. Дубровиця такого генерального плану не має. Відповідно ми з 1 січня 2015 року жодній людині, чи це учасник АТО, чи ні жодної земельної ділянки не надали. Військових, які перебуввають у зоні АТО, ми вносимо у список. Коли я сказав фразу «Держава думає чи не думає», мав на увазі те, що коли депутати приймали закон, то мали зняти мораторій. Наскільки я знаю, Сарни також генплану не мають. А АТОшників є багато. Держава пообіцяла їм, що буде давати землю. А у нас її як такої немає. Чи отримував землю зять міського голови, не знаю. Ділянки виділяли тим учасникам АТО, які написали заяви до 1 січня 2015 року. Тобто в грудні 2014 року. У нас було 2 сесії, коли норма цього закону не діяла, і ми надавали земельні ділянки учасникам АТО, - повідомив Віталій  Андрусенко.

Все б то воно так, якби журналісти не запитали експертів із приводу цієї проблем. Ось що ми з’ясували.

По-перше. Закон, який забороняє виділяти земельні ділянки у власність через відсутність генерального плану, справді є. Ось тільки чинності не набрав. Так було три останні роки. Не вступив він в дію і з 1 січня 2015 року. Та й коли вступить – невідомо.  Навіть якби закон і діяв, то є питання до міського голови, секретаря і депутатів: хіба за 5 років каденції не можна було затвердити генеральний план? Можна було навіть супергенеральний план розробити. Навіщо вас люди обирали? Щоб ви проїдали їх хліб і розводили руками?

По-друге: Не тяжко встановити, що чиновник покривив душею. Адже в 2015 році сесія Дубровицької міської ради передавала у власність громадянам земельні ділянки. Про що є відповідний проект рішення.

 

То як це: одним землю без генплану дають, а іншим - зась? Можна, звичайно, зайти відмовки. Але навіщо? Хіба ці хлопці не варті хоч невеликої турботи за втрачене на війні здоров’я та життя?

По-третє. Якби навіть у місті зовсім не було вільних ділянок  (ну уявімо собі), вихід все одно є. І дуже простий. Землю учасникам АТО можна давати і поблизу міста на землях району. Для цього вони звертаються до голова районної державної адміністрації з проханням виділити ділянку під садівництво. Потім, згідно з відповідним рішенням голови РДА, їх виділяють. "Фішка" в тому, що, відповідно до нового законодавства, на таких земельних ділянках учасники АТО зможуть спокійно зводити будинки і навіть прописуватися там. Землі вистачає, просто красти треба менше і поважати родичів загиблих та зниклих безвісти.

Тим часом  голова Рівненської обласної спілки ветеранів та учасників АТО Федір Капустинський відзначає, що проблеми з виділенням земельних ділянок існують у багатьох містах та районах.

-  Фактично 95-98 % учасників організації при поданні заяви на членство однією з проблем називають отримання землі. Ми звернулися до ректора НУВГП з проханням надати допомогу в оформленні відповідних документів (Інститут землевпорядкування) для професійного запиту до чиновників міста та області, котрі відповідають за земельні питання. Усе для того, аби визначити і скласти мапу вільних земель навколо Рівного, районних центрів. Побачимо, що з цього вийде, - підкреслив Федір Капустинський.

Тим часом складається враження, що для чиновників за рік війни абсолютно нічого не змінилось. Вони і далі живуть неспішним, розміреним, лінивим життям. Покерував, вкрав і пішов. Просто як цигани. Оперативно в них вирішуються тільки питання з виділення землі для загиблих бійців на кладовищі та допомоги родичам для здійснення поховання. Та й то не завжди. А живих змушують місяцями оббивати пороги, збирати довідки та отримувати відмови. Бо в чиновників завжди абстрактно винна «Держава», а на місцях - ніхто і ніколи.

Коментарі

Треба менше землі красти, а продавати з аукціону. Тоді й гроші на генплан будуть.

Генплан коштує грошей, зовсім не маленьких. Держава на це грошей не виділяє, а в місцевих бюджетах на це грошей як правило нема і не буде.

Постає цілком логічне питання до керівництва Дубровиці. Чому немає генплану? Хто відповідальний за це? Чому до сих пір на посаді. Хочеться крикнути "державним мужам": - СХАМЕНІТЬСЯ, хлопці. Не варто випробовувати наше терпіння....

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.