У Рівному дітей із вадами здоров’я лікуватимуть… бойовим гопаком

Босоніж ходити по битому склу, розпечених вуглинах, дотримуватись давніх козацьких традицій та перемагати самих себе. Усього цього у Рівному навчатимуть дітей із обмеженими фізичними можливостями, аби оздоровити їх. Унікальні методи реабілітації інвалідів практикуватиме майстер бойового гопака Петро Велінець. Свого часу чоловік випробував їх  на собі.

Тепер у Рівному він відкрив школу бойового гопака з напрямом реабілітації. Вона функціонуватиме у приміщенні МПК «Текстильник». Тут займатимуться діти з 6 років. Прийматимуть як тих, хто має обмежені фізичні можливості, так і цілком здорових. При чому, тренуватимуться вони разом. Це обов’язково, переконує Петро Велінець. Такі діти не повинні жаліти себе, їм потрібно повірити у власні сили.  

Що таке «особливі потреби», чоловік знає з власного досвіду. У дитинстві Петро Велінець потрапив у аварію. Як наслідок — відкрита черепно-мозкова травма, безліч переломів, перебування у комі, клінічна смерть. Лікарі врятували йому життя, та декілька років хлопець жив наче між двох світів. На допомогу прийшов брат. Він змусив Петра займатися фізичними вправами.

«Я почав віджиматися від підлоги — це єдине, що міг робити через травму хребта, — пригадує чоловік. — У п’ятнадцять років я поставив рекорд школи — віджався від підлоги сто разів». Вже пізніше він почав майструвати спортивні знаряддя і продовжив тренування. А потім займався бодібілдингом, йогою, згодом і бойовим гопаком. Коли відчув, що повернувся до повноцінного життя, вирішив допомагати іншим. Навчати дітей бойовому гопаку Петро Велінець розпочав у Дубровиці, звідки родом, у 2005 році. Тоді ж до нього прийшов і перший вихованець із діагнозом ДЦП. А вже за півроку він поїхав на змагання з рукопашного бою і став переможцем. Супротивниками хлопця були здорові однолітки.

«Був ще один яскравий приклад реабілітації. Так, я займався з хлопчиком, що мав захворювання опорно-рухового апарату. А через півроку тренувань лікарі зняли цей діагноз, - розповідає Петро Велінець. – Зазвичай батьки таких дітей розповідають їм, що вони не такі, як усі. З’являється жалість. А цього робити не варто. Вони навпаки мають відчути, що можуть бути на рівні з однолітками. У групах, де тренуються діти з особливими потребами і їх здорові однолітки, поблажок не має ніхто. Якщо потрібно віджиматися, то це роблять усі». Займаючись бойовим гопаком, діти вивчатимуть давні практики козаків-характерників, зокрема, дізнаються, що таке «металева сорочка» (так називають вміння лягати на цвяхи), «скляна сорочка» - це ходіння по розбитому склу босоніж. Це загартовує і тіло, і дух, адже розвиває віру в себе та впевненість.  До того ж бойовий гопак – це національна традиція і своя філософія.

«У нас займатимуться і хлопчики, і дівчатка, а ще їх батьки. Охочі вже є, - пояснює Петро Велінець. – Вони можуть обирати один напрями тренувань – мистецтво (акцент роблять на показових виступах), спорт, бій. Загалом у нас функціонуватиме 4 групи по 25 чоловік кожна».

Тим часом вже невдовзі вихованці школи бойового гопака візьмуть участь у таборуванні. Натомість Петро Велінець наступного місяця поїде у Торонто. Популяризуватиме це давнє козацьке мистецтво бою за океаном.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненчани показали бойовий гопак представникам ООН

Коментарі

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.