Рівненські медійники: "Журналістика стала невдячною - щодня береш інтерв`ю у брехунів"

6 червня,  журналісти відзначають своє професійне свято. Щодня вони працюють для мешканців свого міста та країни, поспішаючи розповісти якомога оперативніше всі новини. Вони досвідчені журналісти, які працюють вже не один рік,  їх читають та дивляться тисячі рівнян. Ми вирішили поцікавитись, чи спостерігають за їх діяльністю найрідніші їм люди та чи готові вони на те, щоб їх діти пішли по стопах батьків?

 

Журналіст видання "Press-Центр" Мирослава Шершень.

- Зараз батьки моїх матеріалів не читають, бо живутьу селі і не мають доступу до інтернету. Коли працювала в газеті "Рівне вечірнє" - читали, коментували, а оскільки мама моя - філолог, то, бувало, що й вказувала на якісь граматичні помилки.
Чи читають мої статті друзі? Ті, які працюють у журналістиці, читають регулярно. Решта - час від часу.
Чи хотіла б я, щоб мої діти йшли у журналістику? Ні, не хотіла б, бо це важка напружена робота, до того ж часто понаднормова. Романтичною журналістика виглядає лише у кіно і тоді, коли у ній не працюєш. А в реальному житті тут мало романтики: тобі доводиться часто писати про неприємні речі, наприклад, про якісь трагедії, трупи, людські біди, тобто про те, з чим пересічна людина щодня у своєму житті не стикається.

Керівник служби інформації "Радіо Трек" Алла Ліхачова.

- Мої матеріали близькі слухають, буває, роблять зауваження щодо інтонацій, самого викладу, а не змістового навантаження. Якось у поглядах та розумінні теми ми сходимося. Тим більше формат ФМ-радіостанції особливої аналітики не передбачає. Здебільшого це виклад точки зору усіх сторін. На "Радіо Трек" ми намагаємося цього правила дотримуватись. Крім того, як керівник служби інформації, її редактор, я дотична практично до кожного матеріалу. Щодо критики, то, чесно кажучи, не пам'ятаю, коли така була. Мабуть, на початку моєї роботи в ЗМІ, а це вже майже 19 років. Бо працювати на радіо я почала ще в студентські роки. А ось стосовно дітей... Налаштовувати на роботу у медіа точно їх не буду. Занадто це стресова робота, особливо на радіо. Кожної години, до нового випуску новин - дедлайн. Тільки подумаєш, що ось вже можна розслабитись, як з'являється щось нове. І знову дзвінки, або кудись бігти, або щось писати. Водночас, якби син чи донька вирішили піти у журналістику, особливо відмовляти не стала б. Навпаки, ще й пораду  якусь могла б дати і навіть навчити

Журналіст телеканалу "РТБ" Іван Марчук.

Журналістика стала якоюсь невдячною справою… Щодня береш інтерв’ю в тих, хто бреше. Мої матеріали дивляться і батьки, і знайомі. Батьки, мабуть, частіше, бо їм що: прийшов додому, вмикнув «ящик» та й дивись собі. А ось друзі і знайомі тепер, мабуть, рідше дивляться, у них діти з’явились, часу поменшало. Іноді точно дивляться, бо дзвонять і кажуть: нормально тему ти подав. Щоб критикували… Ну хіба мама, яка іноді скаже: чому ти в кадрі такий серйозний, бери білу сорочку, в ній краще і так далі. А серйозної критики поки що, слава Богу, не чув. А ось від інших людей пару разів доводилось чути, і це нормально, бо всім все одно не вгодиш, як би не старався. Але вони самі винні, що в кадрі поводять себе неадекватно. А потім ще з претензіями: навіщо ти показав?! Але нічого, це робота, яку я люблю. Проте і вона втомлює. Я 8 років віддав цій професії. Бувало таке, що думав, що більше цього не хочу, але вставав зранку і якось воно минало. Чи хотів би я, щоб мої діти стали журналістами? Нехай спочатку народяться, а тоді я їх і спитаю, ким хочуть бути. Я вчиню демократично. Але, якщо чесно, то за таких умов і журналістики, і оплати праці, то я хотів би краще, щоб мої діти замість цього обрали якусь медицину, стоматологію чи будівництво.

Журналіст ТРК "Сфера" Владислава Стецюк.

- Батьки мої сюжети не дивляться, але інколи запитують, що в місті нового. Проте, коли я починаю їх "грузити" потоком інформації, то переводимо тему розмови. На рахунок дітей,  я б хотіла, аби моя майбутня дитина робила те, до чого в неї лежить душа.

Прес-секретар міського голови Олександр Джигирей.

-  Мої батьки давно не читають моїх матеріалів з кількох причин. Просто специфіка роботи працівника прес-служби міської ради така, що вони не готують авторських матеріалів, а, в першу чергу, доносять до широкого загалу ту чи іншу позицію міської влади. Це можуть бути заяви міського голови чи повідомлення на теми культури, спорту, охорони здоров’я. Це можуть бути анонси про міські заходи, перекриття вулиць чи введення у Рівному нового графіку руху тролейбусів і т.д. Зауважу, що наша робота не повністю пов’язана з писаниною. Майже 40% усього робочого часу – це перманентне спілкування з людьми: від бабусь-пенсіонерок і біженців зі сходу до послів та працівників міністерств. Рідні та друзі також мало цікавляться моєю роботою, бо я свідомо їх ізолюю від того масиву інформації, з яким наразі щодня стикаюся на роботі (а часто-густо й після неї). Якщо раніше я працював в Державтоінспекції і мав два напрями роботи – дорожньо-транспортні пригоди та їх профілактика, то зараз їх 122: бродячі собаки, ліфти, дитячі майданчики, вандали, транспорт, асфальтування, конфлікти між мешканцями будинків, моніторинг ЗМІ, надання консультацій із питань ЖКГ тощо. Чи хотів би я, що б мої діти теж стали журналістами? Не знаю. Якщо в моїх дітей буде лежати душа до цього діла – чому б ні? Ось, наприклад, я дуже люблю коней, але ще зі школи ненавиджу тригонометричні функції чи хімічні досліди. А хтось навпаки. Вони будуть вільні у своєму виборі. Принагідно вітаю усіх журналістів із їх професійним святом. Це насправді важка робота, нерідко без вихідних. Бажаю їм більше часу присвячувати собі та рідним.

Журналіст телеканалу "ZIK" Анна Махно.

- Друзі і родичі дивляться мої сюжети, критики ще не було, хіба що хвилювалися за те, що знімали сюжети на якісь гострі теми, коли могло щось загрожувати життю чи здоров'ю. Щоб мої діти були журналістами, я б не хотіла. Тому що бути журналістом - це бути на роботі цілодобово, навіть коли ти вдома. Журналістика - це не робота, а спосіб життя.

Журналіст газети "Рівне вечірнє" Олена Власова.

- Мої бабуся та дідусь читають газету, де працюю, від першої до останньої сторінки. І, звичайно, пишаються мною. Іноді можуть не погоджуватися з тим, що написала, а часом навпаки. Вони досі виписують видання, де працювала раніше. Моя бабуся книг уже не читає. Вона дивиться фільми і обов'язково переглядає газету. З неї розпочинається ранок. Одна з улюблених тем бабусі – жінки-фронтовички. Вона тісно спілкувалася з ними і іноді підказувала теми. Багатьох із тих жінок вже немає серед живих, а їхні історії є. Читає мої матеріали і тато. Мама – редактор. Мабуть, завдяки їй я пішла в журналістику. Адже в дитинстві бувала в редакціях. Спочатку газети «Рівне», потім «Рівне експрес». Мені було там дуже цікаво. Сьогодні, коли пишу для видання, де працює мама, то вона каже свої побажання до матеріалу. Їй як редактору видніше. Чи я хотіла б, щоб колись мої діти пішли у журналістику? Мабуть, так. Якщо, звісно, захочуть. Це цікава професія, яка дає можливість багато чого побачити, багато з ким поспілкуватись.

Прес-секретар Рівненського міського палацу дітей та молоді Наталія Пастухова.

- Коли я працювала на телебаченні, діти любили дивитися на маму «в телевізорі». А ще любили приходити на телекомпанію. А коли мені потрібно було, вони знімалися в сюжетах. Мій чоловік також журналіст. Свого часу він був моїм підлеглим. Але зараз я не в авторитеті. Якщо щось підказую йому, то вислуховує, а потім робить по-своєму. Взагалі складно, коли в сім'ї двоє журналістів. Не у всьому співпадають погляди. А мама моя дуже пишалася, коли бачила мене по телевізору. Мій двоюрідний дідусь, який живе під Одесою, - заслужений журналіст. Він також радіє, що у мене така ж професія, як і в нього. Дідусь передає мені книги його авторства з автографом. А щодо дітей, то якщо вони захочуть працювати в журналістиці, я не заперечуватиму. Ця професія, як наркотик. Вона затягує. А коли любиш свою роботу, отримуєш кайф.

 

Ключові слова: 

Коментарі

Оригінально... запитуємо у людей про дітей, яких у них немає?

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.