Чому центральну вулицю Рівного перетворили на гігантську парковку

У Рівному тривають дискусії навколо подальшої долі центральної вулиці Рівного. Рівняни шукають причини транспортних заторів в центрі міста та способи вирішення проблеми. Нагадаємо, що нещодавно по Соборній знову дозволили проїзди легковому транспорту, до того вона два роки була закритою.

Нещодавно міський голова Рівного Володимир Хомко дав доручення студентам Міжнародного економіко-гуманітарного університету провести соціологічне опитування з приводу її закриття.

- Опитування уже проведене. Зараз опрацьовуються його результати. Я самостійно не хочу вирішувати таке дискусійне питання, адже одна половина рівнян – за перекриття вулиці, а інша – проти. Хай мешканці міста визначаються, а ми зробимо так, як скаже більшість, - наголосив Хомко.

Віталій Миронюк, начальник міського управління транспорту і зв'язку повідомив:

— За день Соборною проїжджають орієнтовно 25 тисяч легковиків, тролейбусів та автобусів. Щоб дізнатися точну цифру, наприкінці травня ми попросимо студентів провести 3-денне обстеження інтенсивності руху на цій ділянці. А вже за його результатами можна буде щось вирішувати. В будь-якому разі, дозвіл діятиме всі три місяці, як і було зазначено раніше. У червні це питання буде розглянуто знову — продовжувати дозвіл чи скасовувати.

Натомість громадські активісти дослідили причини заторів та запропонували шлях виходу з кризи.

- Чого ніхто не говорить про надавання пріоритету громадському транспорту? Вулиця якою пересуваються більшість жителів міста повинна забезпечувати для максимальної кількості людей найшвидше, безпечніше, зручніше пересування?  Обмежувати. Якщо через ту кількість що є зараз усі змушені пересуватися повільніше і менш комфортно. Обмежувати можна погодинно – в ті години, у які утворюються затори, але усім. Обмежити, якщо не спроможні забезпечити дотримання ПДР і оптимальних умов роботи вулиці. Обмежувати, оскільки надавши пріоритет індивідуальному автомобілю (кращі умови автомобілям – прямий проїзд, під’їзд під самі двері) над громадським транспортом (погіршили якість – довше їде) відбувається стимуляція пересування саме автомобілем і кількість жителів, що оберуть автомобіль буде зростати – відповідно зростатимуть затори, аварії, знижуватиметься якість життя в місті, - аналізує громадський активіст «Сили людей», архітектор Андрій Шевчук.  - Чому обмежувати автомобілям? Тому що усі бажаючи проїхати Соборну автомобілем не зможуть цього зробити, тому що для нормального проїзду максимальної кількості людей автомобілем потрібно в 10 разів більша площа дороги. Для її оновлення і розширення немає коштів і простору. Тим часом громадському треба менше місця.  

Скажете - «Обмеження проїзду автомобілем, вантажівками Соборною порушує права на пересування». Це не правильно. Не можна ділити людей за видами пересування, а треба обирати вид пересування з точки зору ефективності. Пересуватися Соборною нікому не забороняється громадським транспортом, велосипедом, пішки, доставляти товар автомобілем, тобто тими видами пересування, що не погіршують ситуацію.

 Ще одна теза: «обмеживши Соборну, затори будуть на Бандери/Міцкевича…». Це не правда - вони і так будуть, оскільки кількість транспорту не зменшується. Замість того, щоб їхати  автомобілем і тягнутися по Бандери, простіше поїхати тролейбусом через Соборну. По всіх інших вулицях разом узятих проїздить стільки ж жителів як на одній Соборній.
Теза: «Потрібно маршрутки замінити на автобуси – не буде заторів». Потрібно.  Але автобуси мають бути комфортні і зручні, щоб пасажири і водії авто пересіли саме на автобуси.

Теза: «Зменшити кількість маршрутів». Невеликий ефект буде, але хтось має якісь плани, розрахунки, уявлення якого це має бути формату? Значній кількості жителів потрібно саме в центр, бо місто моноцентричне?

Ніхто ж не хоче міняти основне, принципи роботи громадського транспорту – місто наймає громадський транспорт і наймає того хто (саме виконує) збирає гроші –далі розподіляє гроші за кількість виконаних по розкладу км-рейсів. Тоді водіям тоді немає сенсу змагатися за пасажира. Але для цього потрібно купу усього змінити.

Беззаперечний факт – ДАІ має виконувати свою роботи, штрафувати порушників, які перетворили соборну на гігантську паркову. Але цього правоохоронці досі не роблять.  

Ключові слова: 

Коментарі

Досить мало розбираюсь в організаціі міського руху транспорту, але на мій хлопський розум виникає питання: чому і центрі міста в будь-якому закутку будуються та споруджуються виключно торгові центри, розважальні центри та бізнес-центри? Чому не є приорітетним спорудження хоч одного багатоповерхового парковочного центру з автоматизованою системою оплати парковки в залежності від таймінгу. Досвід за кордоном є. Місце в центрі Рівного знайти можна було. І кошти йдуть, і людям комфортніше. Знаючи, що в центрі є така парковка можна вимагати від водіів всього того, про що написано вище. Чи можливо краще підтримувати такий безлад, та через раз розводити руками, або казати "самі не знпють, чого хочуть".

По соборній тільки громадський транспорт, просто меру відкати дають нормальні маршрутчики, от і пускає їх.

1. По Соборній проїзд громадського транспорту дозволити тільки комунальним ТЗ (тролейбусам та автобусам). Це дозволить зробити їх рентабельними та зменшить кількість заторів.
2. Приватному транспорту заборонити стоянки на відрізку від ЦУМу до органного залу з двох сторін.
3. Приватним маршруткам розробити маршрути іншими вулицями, перевагу надавати вулицям та маршрутам в ті райони, де немає тролейбусного з'єднання (пр-т Миру, Шухевича, Бандери, і т. д.). Людям буде зручно, бо є вибір - або їхати в центр на громадському транспорті, або на конкретну вулицю, але приватним маршрутом.
4. Проїзд приватного транспорту не обмежувати жодною вулицею, бо автомобілісти теж люди.
5. Картинки у статті - очевидно на замовлення асоціації перевізників.

Змінити маршрутні "хліви" на автобуси. У співвідношенні 2 маршрутки на 1 автобус. На деяких маршрутах, кількість маршруток зашкалює, тому маємо майже постійно стоячі на зупинках. Іншим нема де висадити пасажирів, от і стають в другий ряд, цим самим утворюючи затор.

Олександре, повністю з Вами згідна!!!!

Забрати ПОВНІСТЮ парковку з центру!!! Заборонити в центрі взагалі зупинку приватного транспорту (Для висадки пасажира з нього вказати пару секунд часу і все. крапка.) от і вирішиться...

Дуже просто. Наведіть порядок з паркуванням і всі встигнуть проїхати. Центральна частина Соборної тільки для проїзду. Зупинятися може тільки громадський транспорт для висадки-посадки пасажирів, і не довше. Найбільші порушники - маршрутки і водії. Легковий транспорт може зупинитися тільки для висадки пасажира, і не довше, не збігати в магазин. Зробіть експеримент на день і все стане зрозуміло без заборони. Вантажні автомобілі по об'їзних ...

Додати новий коментар

Правила коментування сайту
CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.